Bottas blijft op Zandvoort vaag over toekomst in Formule 1
ZANDVOORT (ANP/RTR) - Met de aankondiging van Kimi Räikkönen dat hij na dit jaar vertrekt uit de Formule 1, is de jaarlijkse 'stoelendans' op gang gekomen. De Finse coureur wordt bij Alfa Romeo mogelijk opgevolgd door zijn landgenoot Valtteri Bottas, die nu nog voor Mercedes rijdt. De verwachting is echter dat Bottas na dit seizoen plaats moet maken voor George Russell.
Räikkönen onthulde woensdag dat hij bezig is aan zijn laatste maanden in de Formule 1. De 41-jarige Fin werd in 2007 wereldkampioen in een Ferrari. Het is nog altijd de laatste wereldtitel van de Italiaanse renstal.
Op de persconferentie voorafgaand aan de Dutch GP op Zandvoort kreeg Bottas de vraag of er snel duidelijkheid komt over zijn toekomst. "In ieder geval niet dit weekeinde", antwoordde de 32-jarige Fin, die sinds 2017 voor Mercedes rijdt. Bottas staat daar vooral in de schaduw van zijn Britse teamgenoot Lewis Hamilton, die al zeven keer wereldkampioen werd. Naar verwachting neemt de 23-jarige Russell na dit seizoen het stoeltje van Bottas over.
Alfa Romeo
De Fin zou dan naar Alfa Romeo gaan. "Misschien wel, misschien niet", antwoordde Bottas op de vraag of hij al weet waar zijn toekomst ligt. "Ik kan er niet veel over zeggen. Het gaat de goede kant op." Mogelijk maakt Alfa Romeo volgende week bij de 'thuisrace' op Monza het rijdersduo voor 2022 bekend.
De Nederlandse coureur Nyck de Vries wordt genoemd als mogelijke vervanger van Russell bij Williams. De 26-jarige Fries veroverde onlangs de wereldtitel in de Formule E. Twee jaar eerder werd hij al kampioen in de Formule 2.
Max Verstappen vormt ook volgend jaar het rijdersduo van Red Bull met de Mexicaan Sergio Pérez.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
4 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.
5 uur geledenHAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.
8 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.
9 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen kijkt ondanks zijn moeizame start aan het Formule 1-seizoen uit naar de Grote Prijs van Japan komend weekend, die hij vanwege de snelle bochten "een van zijn favorieten" noemt. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull begon het seizoen deze week in Australië met een zesde plek en viel een kleine twee weken geleden uit in China.
12 uur geleden