Botman moet na twee dagen feest met Lille wennen bij Jong Oranje
ZEIST (ANP) - Inmiddels zit Sven Botman bij Jong Oranje weer in hetzelfde ritme als zijn ploeggenoten. De verdediger van Lille moest de eerste dagen in Zeist wel even wennen. Botman kreeg na het behalen van de Franse titel met Lille extra vrijaf van bondscoach Erwin van de Looi, zodat hij alle festiviteiten mee kon maken.
"We hebben het twee dagen volle bak gevierd", vertelde de 21-jarige Botman vrijdag op het terras van hotel Oud Londen in Zeist met een nog klein beetje schorre stem. "Na de wedstrijd gingen we de hele nacht door. We speelden uit, dus moesten eerst nog naar het vliegveld. Uiteindelijk waren we om 07.00 uur in de ochtend thuis. En de volgende dag hadden we een busrit door de stad voor onze fans. Van al dat meezingen had ik maandag geen stem meer. Het was bijzonder. Er waren zoveel mensen. Dat was voor mij de eerste keer, erg mooi om mee te maken."
De laatste drie seizoenen ging de titel naar Paris Saint-Germain. Veel mensen in Frankrijk dachten tot het laatst dat het nu weer zo zou gaan. Lille liet op de voorlaatste speeldag de eerste kans tegen Saint-Etienne (0-0) nog liggen, maar sloeg bij Angers op de slotdag alsnog toe (1-2). Botman, die bij Ajax niet direct door wist te breken en werd verhuurd aan sc Heerenveen: "Toen we bij Angers wonnen, had ik het gevoel bij de mensen daar dat ze het ons wel gunden. Het is voor de competitie ook wel goed dat Paris Saint-Germain een keer niet wint. Ik denk dat iedereen, behalve Paris Saint-Germain, wel blij is. Er is een aardig vermogensverschil tussen de twee clubs, des te mooier is het dat wij het flikken."
Zenuwen
Botman is normaal gesproken de rust zelve, zowel binnen als buiten het veld. In aanloop naar de kampioenswedstrijd had de in Badhoevedorp geboren verdediger wel last van zenuwen. "Ik werd al wakker voordat de wekker afging, ik had geen honger. Je merkte dat er nu echt iets groots op het spel stond. We hebben dit hele seizoen hier zo hard voor gewerkt. We hadden zoiets: als we dit weggeven... Tweede wilden we niet eens worden, dan was het direct een kutseizoen voor ons geweest."
Na zijn goede en stabiele seizoenen, wordt Botman in verband gebracht met grote clubs, zoals onder meer Liverpool en Manchester United. "Ik heb nog helemaal niet over de toekomst nagedacht. Mijn plan is ook om te blijven. Uiteindelijk zit ik goed op mijn plek en nog een jaartje Lille zou zeker niet misstaan. Maar je weet qua financiële situatie bij de club nooit. We gaan de Champions League in, dus de club zal het team zoveel mogelijk intact willen houden en het niveau hoog willen houden. Maar dat wordt een lastig karwei."
Botman staat er nu niet echt bij stil hoe snel het met hem is gegaan afgelopen seizoen. "Dat komt ook omdat we zoveel wedstrijden spelen. Het gaat maar door, nu weer Jong Oranje. Het seizoen gaat in één ruk door. Daarna ga ik op vakantie alles even laten bezinken."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
10 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
11 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
19 uur geleden