Botman moet na twee dagen feest met Lille wennen bij Jong Oranje
ZEIST (ANP) - Inmiddels zit Sven Botman bij Jong Oranje weer in hetzelfde ritme als zijn ploeggenoten. De verdediger van Lille moest de eerste dagen in Zeist wel even wennen. Botman kreeg na het behalen van de Franse titel met Lille extra vrijaf van bondscoach Erwin van de Looi, zodat hij alle festiviteiten mee kon maken.
"We hebben het twee dagen volle bak gevierd", vertelde de 21-jarige Botman vrijdag op het terras van hotel Oud Londen in Zeist met een nog klein beetje schorre stem. "Na de wedstrijd gingen we de hele nacht door. We speelden uit, dus moesten eerst nog naar het vliegveld. Uiteindelijk waren we om 07.00 uur in de ochtend thuis. En de volgende dag hadden we een busrit door de stad voor onze fans. Van al dat meezingen had ik maandag geen stem meer. Het was bijzonder. Er waren zoveel mensen. Dat was voor mij de eerste keer, erg mooi om mee te maken."
De laatste drie seizoenen ging de titel naar Paris Saint-Germain. Veel mensen in Frankrijk dachten tot het laatst dat het nu weer zo zou gaan. Lille liet op de voorlaatste speeldag de eerste kans tegen Saint-Etienne (0-0) nog liggen, maar sloeg bij Angers op de slotdag alsnog toe (1-2). Botman, die bij Ajax niet direct door wist te breken en werd verhuurd aan sc Heerenveen: "Toen we bij Angers wonnen, had ik het gevoel bij de mensen daar dat ze het ons wel gunden. Het is voor de competitie ook wel goed dat Paris Saint-Germain een keer niet wint. Ik denk dat iedereen, behalve Paris Saint-Germain, wel blij is. Er is een aardig vermogensverschil tussen de twee clubs, des te mooier is het dat wij het flikken."
Zenuwen
Botman is normaal gesproken de rust zelve, zowel binnen als buiten het veld. In aanloop naar de kampioenswedstrijd had de in Badhoevedorp geboren verdediger wel last van zenuwen. "Ik werd al wakker voordat de wekker afging, ik had geen honger. Je merkte dat er nu echt iets groots op het spel stond. We hebben dit hele seizoen hier zo hard voor gewerkt. We hadden zoiets: als we dit weggeven... Tweede wilden we niet eens worden, dan was het direct een kutseizoen voor ons geweest."
Na zijn goede en stabiele seizoenen, wordt Botman in verband gebracht met grote clubs, zoals onder meer Liverpool en Manchester United. "Ik heb nog helemaal niet over de toekomst nagedacht. Mijn plan is ook om te blijven. Uiteindelijk zit ik goed op mijn plek en nog een jaartje Lille zou zeker niet misstaan. Maar je weet qua financiële situatie bij de club nooit. We gaan de Champions League in, dus de club zal het team zoveel mogelijk intact willen houden en het niveau hoog willen houden. Maar dat wordt een lastig karwei."
Botman staat er nu niet echt bij stil hoe snel het met hem is gegaan afgelopen seizoen. "Dat komt ook omdat we zoveel wedstrijden spelen. Het gaat maar door, nu weer Jong Oranje. Het seizoen gaat in één ruk door. Daarna ga ik op vakantie alles even laten bezinken."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer komt dit seizoen niet meer in actie voor Feyenoord. Dat vertelde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
4 uur geledenROME (ANP) - Gennaro Gattuso stopt als bondscoach van het Italiaanse voetbalelftal na het mislopen van het WK voetbal. Dat laat de Italiaanse voetbalbond FIGC weten op de eigen site. Gattuso verloor dinsdag met Italië na strafschoppen van Bosnië en Herzegovina in de finale van de play-offs voor het WK. Het is de derde keer op rij dat viervoudig wereldkampioen Italië het WK misloopt.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong hervat volgende week de groepstraining bij FC Barcelona. Dat vertelde trainer Hansi Flick in een vooruitblik op de topper van zaterdag in de Spaanse voetbalcompetitie bij Atlético Madrid.
4 uur geleden