Botman moet na twee dagen feest met Lille wennen bij Jong Oranje
ZEIST (ANP) - Inmiddels zit Sven Botman bij Jong Oranje weer in hetzelfde ritme als zijn ploeggenoten. De verdediger van Lille moest de eerste dagen in Zeist wel even wennen. Botman kreeg na het behalen van de Franse titel met Lille extra vrijaf van bondscoach Erwin van de Looi, zodat hij alle festiviteiten mee kon maken.
"We hebben het twee dagen volle bak gevierd", vertelde de 21-jarige Botman vrijdag op het terras van hotel Oud Londen in Zeist met een nog klein beetje schorre stem. "Na de wedstrijd gingen we de hele nacht door. We speelden uit, dus moesten eerst nog naar het vliegveld. Uiteindelijk waren we om 07.00 uur in de ochtend thuis. En de volgende dag hadden we een busrit door de stad voor onze fans. Van al dat meezingen had ik maandag geen stem meer. Het was bijzonder. Er waren zoveel mensen. Dat was voor mij de eerste keer, erg mooi om mee te maken."
De laatste drie seizoenen ging de titel naar Paris Saint-Germain. Veel mensen in Frankrijk dachten tot het laatst dat het nu weer zo zou gaan. Lille liet op de voorlaatste speeldag de eerste kans tegen Saint-Etienne (0-0) nog liggen, maar sloeg bij Angers op de slotdag alsnog toe (1-2). Botman, die bij Ajax niet direct door wist te breken en werd verhuurd aan sc Heerenveen: "Toen we bij Angers wonnen, had ik het gevoel bij de mensen daar dat ze het ons wel gunden. Het is voor de competitie ook wel goed dat Paris Saint-Germain een keer niet wint. Ik denk dat iedereen, behalve Paris Saint-Germain, wel blij is. Er is een aardig vermogensverschil tussen de twee clubs, des te mooier is het dat wij het flikken."
Zenuwen
Botman is normaal gesproken de rust zelve, zowel binnen als buiten het veld. In aanloop naar de kampioenswedstrijd had de in Badhoevedorp geboren verdediger wel last van zenuwen. "Ik werd al wakker voordat de wekker afging, ik had geen honger. Je merkte dat er nu echt iets groots op het spel stond. We hebben dit hele seizoen hier zo hard voor gewerkt. We hadden zoiets: als we dit weggeven... Tweede wilden we niet eens worden, dan was het direct een kutseizoen voor ons geweest."
Na zijn goede en stabiele seizoenen, wordt Botman in verband gebracht met grote clubs, zoals onder meer Liverpool en Manchester United. "Ik heb nog helemaal niet over de toekomst nagedacht. Mijn plan is ook om te blijven. Uiteindelijk zit ik goed op mijn plek en nog een jaartje Lille zou zeker niet misstaan. Maar je weet qua financiële situatie bij de club nooit. We gaan de Champions League in, dus de club zal het team zoveel mogelijk intact willen houden en het niveau hoog willen houden. Maar dat wordt een lastig karwei."
Botman staat er nu niet echt bij stil hoe snel het met hem is gegaan afgelopen seizoen. "Dat komt ook omdat we zoveel wedstrijden spelen. Het gaat maar door, nu weer Jong Oranje. Het seizoen gaat in één ruk door. Daarna ga ik op vakantie alles even laten bezinken."
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
51 minuten geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De reden dat er zondag tijdens de wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen zoveel vuurwerk in de Johan Cruijff ArenA aanwezig was, kwam volgens Ajax doordat veel mensen zonder toegangsbewijs naar binnen kwamen door een nooduitgang te forceren. Dat meldt Menno Geelen, algemeen directeur van de Amsterdamse club. De wedstrijd werd vanwege het vele vuurwerk na zes minuten gestaakt. Het restant wordt dinsdag zonder publiek gespeeld.
7 uur geleden