Botman moet na twee dagen feest met Lille wennen bij Jong Oranje
ZEIST (ANP) - Inmiddels zit Sven Botman bij Jong Oranje weer in hetzelfde ritme als zijn ploeggenoten. De verdediger van Lille moest de eerste dagen in Zeist wel even wennen. Botman kreeg na het behalen van de Franse titel met Lille extra vrijaf van bondscoach Erwin van de Looi, zodat hij alle festiviteiten mee kon maken.
"We hebben het twee dagen volle bak gevierd", vertelde de 21-jarige Botman vrijdag op het terras van hotel Oud Londen in Zeist met een nog klein beetje schorre stem. "Na de wedstrijd gingen we de hele nacht door. We speelden uit, dus moesten eerst nog naar het vliegveld. Uiteindelijk waren we om 07.00 uur in de ochtend thuis. En de volgende dag hadden we een busrit door de stad voor onze fans. Van al dat meezingen had ik maandag geen stem meer. Het was bijzonder. Er waren zoveel mensen. Dat was voor mij de eerste keer, erg mooi om mee te maken."
De laatste drie seizoenen ging de titel naar Paris Saint-Germain. Veel mensen in Frankrijk dachten tot het laatst dat het nu weer zo zou gaan. Lille liet op de voorlaatste speeldag de eerste kans tegen Saint-Etienne (0-0) nog liggen, maar sloeg bij Angers op de slotdag alsnog toe (1-2). Botman, die bij Ajax niet direct door wist te breken en werd verhuurd aan sc Heerenveen: "Toen we bij Angers wonnen, had ik het gevoel bij de mensen daar dat ze het ons wel gunden. Het is voor de competitie ook wel goed dat Paris Saint-Germain een keer niet wint. Ik denk dat iedereen, behalve Paris Saint-Germain, wel blij is. Er is een aardig vermogensverschil tussen de twee clubs, des te mooier is het dat wij het flikken."
Zenuwen
Botman is normaal gesproken de rust zelve, zowel binnen als buiten het veld. In aanloop naar de kampioenswedstrijd had de in Badhoevedorp geboren verdediger wel last van zenuwen. "Ik werd al wakker voordat de wekker afging, ik had geen honger. Je merkte dat er nu echt iets groots op het spel stond. We hebben dit hele seizoen hier zo hard voor gewerkt. We hadden zoiets: als we dit weggeven... Tweede wilden we niet eens worden, dan was het direct een kutseizoen voor ons geweest."
Na zijn goede en stabiele seizoenen, wordt Botman in verband gebracht met grote clubs, zoals onder meer Liverpool en Manchester United. "Ik heb nog helemaal niet over de toekomst nagedacht. Mijn plan is ook om te blijven. Uiteindelijk zit ik goed op mijn plek en nog een jaartje Lille zou zeker niet misstaan. Maar je weet qua financiële situatie bij de club nooit. We gaan de Champions League in, dus de club zal het team zoveel mogelijk intact willen houden en het niveau hoog willen houden. Maar dat wordt een lastig karwei."
Botman staat er nu niet echt bij stil hoe snel het met hem is gegaan afgelopen seizoen. "Dat komt ook omdat we zoveel wedstrijden spelen. Het gaat maar door, nu weer Jong Oranje. Het seizoen gaat in één ruk door. Daarna ga ik op vakantie alles even laten bezinken."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan in de komende drie wedstrijden in de Champions League niet beschikken over aanvaller Luis Díaz. De Europese voetbalbond UEFA heeft de Colombiaan voor drie duels geschorst na zijn rode kaart in de wedstrijd tegen Paris Saint-Germain. Díaz kreeg die voor een overtreding op Achraf Hakimi.
17 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong keert terug in de selectie van FC Porto. De spits is hersteld van een knieblessure en krijgt zaterdag van trainer Francesco Farioli speeltijd in een bekerduel met Sintrense.
19 uur geledenALKMAAR (ANP) - Zinho Vanheusden heeft zijn loopbaan beëindigd. De Belgische verdediger, in het verleden ook actief voor AZ, liep bij het Spaanse Marbella voor de derde keer een zware knieblessure op. "Met verdriet, maar vooral met trots kijk ik terug", schrijft hij op Instagram.
21 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de halve finale van de Davis Cup tegen België. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Raphaël Collignon, die dertig plaatsen lager staat op de mondiale tennisladder: 6-3 6-4.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - Ronald Ruijtenberg, André van Ginkel, Arthur Leenders, Wolf Nathan en Robert Kramer vormen het nieuwe bestuur van de zogenoemde Sterkhouders, die al een kwart van de aandelen van Vitesse bezitten. De vijf regionale ondernemers willen de club uit Arnhem overnemen.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
1 dag geleden