Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Botman moet na twee dagen feest met Lille wennen bij Jong Oranje

Botman moet na twee dagen feest met Lille wennen bij Jong Oranje

ZEIST (ANP) - Inmiddels zit Sven Botman bij Jong Oranje weer in hetzelfde ritme als zijn ploeggenoten. De verdediger van Lille moest de eerste dagen in Zeist wel even wennen. Botman kreeg na het behalen van de Franse titel met Lille extra vrijaf van bondscoach Erwin van de Looi, zodat hij alle festiviteiten mee kon maken.

"We hebben het twee dagen volle bak gevierd", vertelde de 21-jarige Botman vrijdag op het terras van hotel Oud Londen in Zeist met een nog klein beetje schorre stem. "Na de wedstrijd gingen we de hele nacht door. We speelden uit, dus moesten eerst nog naar het vliegveld. Uiteindelijk waren we om 07.00 uur in de ochtend thuis. En de volgende dag hadden we een busrit door de stad voor onze fans. Van al dat meezingen had ik maandag geen stem meer. Het was bijzonder. Er waren zoveel mensen. Dat was voor mij de eerste keer, erg mooi om mee te maken."

De laatste drie seizoenen ging de titel naar Paris Saint-Germain. Veel mensen in Frankrijk dachten tot het laatst dat het nu weer zo zou gaan. Lille liet op de voorlaatste speeldag de eerste kans tegen Saint-Etienne (0-0) nog liggen, maar sloeg bij Angers op de slotdag alsnog toe (1-2). Botman, die bij Ajax niet direct door wist te breken en werd verhuurd aan sc Heerenveen: "Toen we bij Angers wonnen, had ik het gevoel bij de mensen daar dat ze het ons wel gunden. Het is voor de competitie ook wel goed dat Paris Saint-Germain een keer niet wint. Ik denk dat iedereen, behalve Paris Saint-Germain, wel blij is. Er is een aardig vermogensverschil tussen de twee clubs, des te mooier is het dat wij het flikken."

Zenuwen

Botman is normaal gesproken de rust zelve, zowel binnen als buiten het veld. In aanloop naar de kampioenswedstrijd had de in Badhoevedorp geboren verdediger wel last van zenuwen. "Ik werd al wakker voordat de wekker afging, ik had geen honger. Je merkte dat er nu echt iets groots op het spel stond. We hebben dit hele seizoen hier zo hard voor gewerkt. We hadden zoiets: als we dit weggeven... Tweede wilden we niet eens worden, dan was het direct een kutseizoen voor ons geweest."

Na zijn goede en stabiele seizoenen, wordt Botman in verband gebracht met grote clubs, zoals onder meer Liverpool en Manchester United. "Ik heb nog helemaal niet over de toekomst nagedacht. Mijn plan is ook om te blijven. Uiteindelijk zit ik goed op mijn plek en nog een jaartje Lille zou zeker niet misstaan. Maar je weet qua financiële situatie bij de club nooit. We gaan de Champions League in, dus de club zal het team zoveel mogelijk intact willen houden en het niveau hoog willen houden. Maar dat wordt een lastig karwei."

Botman staat er nu niet echt bij stil hoe snel het met hem is gegaan afgelopen seizoen. "Dat komt ook omdat we zoveel wedstrijden spelen. Het gaat maar door, nu weer Jong Oranje. Het seizoen gaat in één ruk door. Daarna ga ik op vakantie alles even laten bezinken."

Meer uit Voetbal

Girona en Real Mallorca degraderen op slotdag uit La Liga

GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.

4 uur geleden
Kane leidt Bayern naar eerste Duitse bekerwinst sinds 2020

BERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.

5 uur geleden
Oranje-international De Vrij geblesseerd naar de kant bij Inter

BOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.

5 uur geleden
Iran verplaatst basiskamp tijdens WK van VS naar Mexico

ANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.

5 uur geleden
Voetbalster Brugts wint tweede Champions League met FC Barcelona

OSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.

7 uur geleden
Hull City promoveert naar Premier League na zege op Middlesbrough

LONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.

8 uur geleden
Willem II promoveert na zege via strafschoppen op FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.

8 uur geleden