Botman had gehoopt op een plaats in voorselectie Oranje
ZEIST (ANP) - Sven Botman had gehoopt dat bondscoach Frank de Boer hem had opgenomen in de voorselectie van het Nederlands elftal voor het Europees kampioenschap. Dat zei de verdediger van Lille, die maandag met Jong Oranje de kwartfinale van het EK tegen Frankrijk speelt.
"Een plaats in de definitieve selectie had ik niet verwacht. Ze zijn lange tijd bezig met goede spelers, maar ergens had ik wel gehoopt op een voorselectie", aldus Botman, die wat later bij Jong Oranje mocht aansluiten na het behalen van de Franse titel. "Ik ben niet teleurgesteld, maar had er wel op gehoopt. Ik heb denk ik wel een goed seizoen gedraaid. Het was mooi meegenomen als ik op de eerste lijst stond." De oud-Ajacied voegde er aan toe dat hij weet dat spelers op de voorlopige lijst van het Nederlands elftal niet meer voor Jong Oranje op het EK uit mogen komen en dat dat wellicht, net als bij Calvin Stengs, heeft meegespeeld in de keuze van De Boer.
Botman wil nu met Jong Oranje de titel winnen, maar dat wordt een flinke opgave, weet hij. "Ik denk wel dat Frankrijk maandag favoriet is. We moeten er niet omheen draaien, zij hebben geweldige spelers mee. Het zijn hele grote namen. Maar uiteindelijk gaat het ook om het team. Franse talenten staan erom bekend voetballend goed te zijn, maar mentaal het nog weleens te laten liggen. Zeker als je ze vroeg kan breken."
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.
55 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Matías Almeyda is woensdag voor zeven wedstrijden geschorst nadat hij afgelopen weekend een rode kaart kreeg bij het duel tussen Sevilla en Alavés (1-1). De Argentijnse coach van Sevilla werd weggestuurd, maar liep daarna boos het veld in om bezwaar te maken bij de scheidsrechter.
2 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.
4 uur geledenLISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
17 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
18 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
19 uur geleden