Botman had gehoopt op een plaats in voorselectie Oranje
ZEIST (ANP) - Sven Botman had gehoopt dat bondscoach Frank de Boer hem had opgenomen in de voorselectie van het Nederlands elftal voor het Europees kampioenschap. Dat zei de verdediger van Lille, die maandag met Jong Oranje de kwartfinale van het EK tegen Frankrijk speelt.
"Een plaats in de definitieve selectie had ik niet verwacht. Ze zijn lange tijd bezig met goede spelers, maar ergens had ik wel gehoopt op een voorselectie", aldus Botman, die wat later bij Jong Oranje mocht aansluiten na het behalen van de Franse titel. "Ik ben niet teleurgesteld, maar had er wel op gehoopt. Ik heb denk ik wel een goed seizoen gedraaid. Het was mooi meegenomen als ik op de eerste lijst stond." De oud-Ajacied voegde er aan toe dat hij weet dat spelers op de voorlopige lijst van het Nederlands elftal niet meer voor Jong Oranje op het EK uit mogen komen en dat dat wellicht, net als bij Calvin Stengs, heeft meegespeeld in de keuze van De Boer.
Botman wil nu met Jong Oranje de titel winnen, maar dat wordt een flinke opgave, weet hij. "Ik denk wel dat Frankrijk maandag favoriet is. We moeten er niet omheen draaien, zij hebben geweldige spelers mee. Het zijn hele grote namen. Maar uiteindelijk gaat het ook om het team. Franse talenten staan erom bekend voetballend goed te zijn, maar mentaal het nog weleens te laten liggen. Zeker als je ze vroeg kan breken."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creƫerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - Invallers Sven Mijnans en Kees Smit hebben AZ aan een thuiszege op Sparta Rotterdam geholpen (3-1). De invallers troffen in de tweede helft doel voor de club uit Alkmaar. Vervolgens maakte Milan Zonneveld het duel in de slotfase nog even spannend en bepaalde Troy Parrott de eindstand.
10 uur geleden