Botman had gehoopt op een plaats in voorselectie Oranje
ZEIST (ANP) - Sven Botman had gehoopt dat bondscoach Frank de Boer hem had opgenomen in de voorselectie van het Nederlands elftal voor het Europees kampioenschap. Dat zei de verdediger van Lille, die maandag met Jong Oranje de kwartfinale van het EK tegen Frankrijk speelt.
"Een plaats in de definitieve selectie had ik niet verwacht. Ze zijn lange tijd bezig met goede spelers, maar ergens had ik wel gehoopt op een voorselectie", aldus Botman, die wat later bij Jong Oranje mocht aansluiten na het behalen van de Franse titel. "Ik ben niet teleurgesteld, maar had er wel op gehoopt. Ik heb denk ik wel een goed seizoen gedraaid. Het was mooi meegenomen als ik op de eerste lijst stond." De oud-Ajacied voegde er aan toe dat hij weet dat spelers op de voorlopige lijst van het Nederlands elftal niet meer voor Jong Oranje op het EK uit mogen komen en dat dat wellicht, net als bij Calvin Stengs, heeft meegespeeld in de keuze van De Boer.
Botman wil nu met Jong Oranje de titel winnen, maar dat wordt een flinke opgave, weet hij. "Ik denk wel dat Frankrijk maandag favoriet is. We moeten er niet omheen draaien, zij hebben geweldige spelers mee. Het zijn hele grote namen. Maar uiteindelijk gaat het ook om het team. Franse talenten staan erom bekend voetballend goed te zijn, maar mentaal het nog weleens te laten liggen. Zeker als je ze vroeg kan breken."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."
5 uur geledenBILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Bodø/Glimt en Club Brugge hebben zich toch nog geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Beide ploegen stonden voorafgaand aan de laatste speelronde nog buiten de top 24 van de ranglijst. Bodø won bij Atlético Madrid met 2-1. Brugge won thuis met 3-0 van Olympique Marseille.
6 uur geledenEINDHOVEN/AMSTERDAM (ANP) - PSV heeft in de competitiefase van de Champions League circa 46 miljoen euro verdiend. Ajax heeft bijna 44 miljoen euro aan premies van de UEFA bij elkaar gespeeld.
6 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft zich op spectaculaire wijze geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Een doelpunt van de doelman in de achtste minuut van de blessuretijd tegen Real Madrid betekende dat het doelsaldo van de Portugezen net goed genoeg was voor een plek in de top 24 van de ranglijst. Benfica won met 4-2 van de Madrilenen.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Vijf van de zes Engelse clubs gaan rechtstreeks door naar de achtste finales van de Champions League. Arsenal, dat woensdagavond met 3-2 won van Kairat Almaty uit Kazachstan, gaat als nummer 1 van de competitiefase naar de laatste zestien. Daarnaast eindigden Liverpool, Tottenham Hotspur, Chelsea en Manchester City bij de eerste acht clubs. Alleen Newcastle United is veroordeeld tot de tussenronde.
7 uur geleden