Botlekbrug zondagmiddag afgesloten voor wegverkeer door storing
UTRECHT (ANP) - Door een technische storing kan de Botlekbrug niet meer "normaal bediend worden", meldde Rijkswaterstaat zondag. Omdat zeeschepen wachten op doorgang, wordt de brug zondagmiddag handmatig geopend. Wegverkeer op de A15 kan als gevolg daarvan niet over de brug tussen 14.00 en 18.00 uur, aldus Rijkswaterstaat.
Door de technische storing, die optrad bij onderhoud, liggen op dit moment elf zeeschepen "te wachten op doorvaart van en naar zee", aldus de organisatie. Ze worden doorgelaten bij hoogtij.
Dat gebeurt tussen 15.00 en 17.00 uur. Bij handmatige opening moeten er extra veiligheidsmaatregelen voor het wegverkeer worden getroffen, zoals het plaatsen van tekstkarren. Het neerzetten en weghalen ervan kost tijd, daarom is de weg een uur ervoor en erna nog afgesloten.
Hinder ook elders
Ook de Spijkenisserbrug "ondervindt hinder van deze situatie", aldus Rijkswaterstaat. Tussen 15.00 en 15.45 uur staat de brug open om gestrande schepen door te laten. Na een korte opening voor het wegverkeer gaat de brug vanaf 16.00 uur weer open om overige schepen door te laten, aldus Rijkswaterstaat.
Wanneer de storing aan de Botlekbrug is verholpen, is niet duidelijk.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet een aantal dingen beter uitleggen in het wetsvoorstel voor het verhogen van het eigen risico. De Raad van State vindt het een goed wetsvoorstel en schrijft in het advies ook te begrijpen waarom het gebeurt, maar er is nog onduidelijkheid over hoe financiƫle ondersteuning wordt geregeld voor mensen die dat nodig hebben.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) bekijkt de mogelijkheden om "enkele personen" medisch te evacueren van het cruiseschip MV Hondius. Dat meldt een woordvoerder.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In de KB nationale bibliotheek in Den Haag is "een bijzondere vondst van verzetsmateriaal uit de Tweede Wereldoorlog" gedaan, meldt de organisatie in een persbericht. Het gaat onder meer om vervalste persoonsbewijzen en ontheffingen, foto's van gebombardeerde steden en voedselkaarten voor concentratiekampen.
56 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse krijgsmacht waarschuwt de Amerikaanse marine aan te zullen vallen als deze de Straat van Hormuz binnenvaart, schrijven Iraanse staatsmedia. De Verenigde Staten kondigden zondagavond aan vanaf maandag schepen door de belangrijke zeestraat te begeleiden. Iran benadrukt dat veilige doorgang moet worden gecoƶrdineerd met het land.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail verwacht dat het treinverkeer tussen Utrecht en Den Haag rond 09.00 uur weer wordt vrijgegeven. De seinstoring bij Moordrecht, waardoor er geen treinen konden rijden, is verholpen. Er was daar een kabel kapot gegaan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema heeft de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam een "ongelooflijk laffe daad" genoemd op haar socialemediakanalen. Halsema spreekt van "vernielzucht en opzettelijke beschadiging van ons nationale monument".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kabinet en Kamerleden reageren boos op de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam op de dag dat Nederland de doden van de Tweede Wereldoorlog en andere oorlogen herdenkt.
2 uur geleden