Botenparade voor Trump valt in het water
AUSTIN (ANP) - Een botenparade in Texas ter ondersteuning van de herverkiezingscampagne van de Amerikaanse president Donald Trump is in het water gevallen. Meerdere vaartuigen maakten water of zonken, aldus de lokale autoriteiten.
Bij de politie kwamen meerdere meldingen binnen over schepen die in de problemen waren tijdens de Trump-parade op Lake Travis, ten noordwesten van de Texaanse hoofdstad Austin . "Verschillende boten zijn gezonken", aldus de politie. Volgens een politiewoordvoerster zou er geen sprake zijn van boze opzet. Niemand raakte gewond.
"Sommigen maakten water, sommigen liepen vast, sommigen kapseisden, het waren allemaal verschillende dingen", aldus de woordvoerster. "Er was vandaag een uitzonderlijk groot aantal boten op het meer." Ze voegde eraan toe dat de autoriteiten nog steeds gegevens aan het verzamelen waren over hoeveel boten zijn gezonken en hoeveel mensen zijn gered.
Meer dan 2500 mensen gaven op Facebook aan dat ze de Lake Travis Trump Boat Parade hadden bijgewoond, die volgens de politiewoordvoerster twee tot drie mijl (drie tot vijf kilometer) lang was.
Volgens de Facebook-pagina van het evenement zouden vier parachutisten met rook en vlaggen uit een helikopter springen tijdens de parade, die plaatsvond tijdens het Labor Day vakantieweekend. Boten werden gevraagd om met 10 mijl per uur te varen.
Trump staat tijdens de presidentsverkiezingen van 3 november tegenover de Democratische uitdager Joe Biden.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/AFP/DPA/RTR) - Bij het Constitutioneel Hof in de Poolse hoofdstad Warschau zijn vrijdagavond groepen demonstranten samengekomen. De oproerpolitie is aanwezig en zegt drie mensen te hebben aangehouden die probeerden het gebouw binnen te dringen. Het X-account van het hof sprak eerder op de avond van een "illegale staatsgreep" na een voorgenomen schorsing van Bogdan Święczkowski, de voorzitter van het hof.
32 minuten geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki heeft zijn vliegtuig naar Senegal rechtsomkeert laten maken, nadat de hoogste rechter in zijn land werd geschorst en de politie het hoogste gerechtshof was binnengedrongen. De politie meldde het gebouw te zijn binnengedrongen nadat er incidenten rondom het hof ontstonden.
3 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In de Democratische Republiek Congo zijn volgens overheidscijfers meer dan 5000 mensen omgekomen door het ebolavirus. Het dodental stond dinsdag nog op 4887. Het aantal geregistreerde ebolagevallen staat op 10.060.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft goedkeuring gegeven voor de verkoop van vijfhonderd Patriot-raketten aan Oekraïne. Volgens Washington moet er zo'n 2,1 miljard dollar (1,9 miljard euro) gemoeid zijn met de deal, die wordt betaald door bondgenoten van Oekraïne.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische politie heeft geen bewijs gevonden dat drie gearresteerde mannen van de Arabische partij Ra'am kiezers wilden omkopen, meldt de Israëlische krant Haaretz. Naar verwachting zullen de drie vrijgelaten worden door de politie.
6 uur geledenBRASÍLIA (ANP/AFP) - Brazilië heeft een Argentijnse diplomaat ontboden om "uitleg te geven" over de reisbewegingen van Flávio Bolsonaro. Die politicus vluchtte na de door hem verloren presidentsverkiezingen via Argentinië naar de Verenigde Staten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Al 47,9 miljoen Amerikanen hebben hun stem uitgebracht voor de midterms van volgende week. Dat is nu al meer dan het vorige record van 2022. Toen stemden 45,9 miljoen mensen voor de verkiezingsdag zelf.
7 uur geleden