Botenparade voor Trump valt in het water
AUSTIN (ANP) - Een botenparade in Texas ter ondersteuning van de herverkiezingscampagne van de Amerikaanse president Donald Trump is in het water gevallen. Meerdere vaartuigen maakten water of zonken, aldus de lokale autoriteiten.
Bij de politie kwamen meerdere meldingen binnen over schepen die in de problemen waren tijdens de Trump-parade op Lake Travis, ten noordwesten van de Texaanse hoofdstad Austin . "Verschillende boten zijn gezonken", aldus de politie. Volgens een politiewoordvoerster zou er geen sprake zijn van boze opzet. Niemand raakte gewond.
"Sommigen maakten water, sommigen liepen vast, sommigen kapseisden, het waren allemaal verschillende dingen", aldus de woordvoerster. "Er was vandaag een uitzonderlijk groot aantal boten op het meer." Ze voegde eraan toe dat de autoriteiten nog steeds gegevens aan het verzamelen waren over hoeveel boten zijn gezonken en hoeveel mensen zijn gered.
Meer dan 2500 mensen gaven op Facebook aan dat ze de Lake Travis Trump Boat Parade hadden bijgewoond, die volgens de politiewoordvoerster twee tot drie mijl (drie tot vijf kilometer) lang was.
Volgens de Facebook-pagina van het evenement zouden vier parachutisten met rook en vlaggen uit een helikopter springen tijdens de parade, die plaatsvond tijdens het Labor Day vakantieweekend. Boten werden gevraagd om met 10 mijl per uur te varen.
Trump staat tijdens de presidentsverkiezingen van 3 november tegenover de Democratische uitdager Joe Biden.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP) - De autoriteiten in Nepal staken hun zoektocht naar de slachtoffers van de dodelijke overstromingen in het noorden van het land eind augustus. Dat meldt persbureau Reuters op gezag van de lokale autoriteiten. Bij de overstromingen kwamen bijna 1500 mensen om het leven. Een kleine 14.000 mensen konden worden gered. Meer dan 5000 mensen zijn nog altijd vermist aan de Nepalese zijde van de grens.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De langstzittende Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Dennis Hastert, is op 84-jarige leeftijd een natuurlijke dood gestorven. Dat melden de autoriteiten in Kendall County, Illinois. Hastert was van 1999 tot begin 2007 de zogenoemde Speaker of the House.
7 uur geledenROME (ANP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni wil haar stem laten registreren om zichzelf te beschermen tegen AI-gegenereerde deepfake-video's. Volgens de krant La Repubblica heeft ze daarvoor een aanvraag ingediend bij de EU-dienst voor intellectueel eigendom (EUIPO).
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt nog eens 130 miljoen euro vrij voor het gebruik en de bestrijding van drones aan de EU-grenzen, werd maandag bekendgemaakt. Het geld is zowel bedoeld om grenstoezicht op te voeren als om beter in te kunnen spelen op vijandige droneactiviteiten bij de grenzen, staat in een persbericht.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij de protesten bij Franse onderwijsinstellingen is maandag in Lens een 15-jarige scholier zwaargewond geraakt aan de hand, nadat de leerling vermoedelijk een granaat had opgepakt die was afgeschoten door de politie. Dat melden meerdere Franse media op gezag van de lokale autoriteiten. Onduidelijk is om wat voor projectiel het gaat.
9 uur geledenBERLIJN (ANP) - Rusland wil de militaire hulp die Oekraïnes bondgenoten leveren de komende tijd ook met geweld dwarsbomen, verwacht de Duitse buitenlandse inlichtingendienst. Duitsland loopt volgens BND-hoofd Martin Jäger "gevaar om in een gewelddadig conflict met Rusland terecht te komen".
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Op meer dan vierhonderd Franse onderwijsinstellingen wordt maandag gedemonstreerd. Dat meldt het Franse ministerie van Onderwijs. Ook zijn vier- tot vijfhonderd locaties geheel of gedeeltelijk gesloten vanwege de onlusten.
11 uur geleden