Botbreuken in gezicht en hersenschudding Hongaarse speler Varga
STUTTGART (ANP/DPA) - De Hongaarse aanvaller Barnabás Varga heeft diverse botbreuken in zijn gezicht en een hersenschudding overgehouden aan zijn botsing met de Schotse keeper Angus Gunn in het EK-duel van zondagavond. De speler moet zeer waarschijnlijk een operatie ondergaan, meldde de Hongaarse voetbalbond MLSZ op X. Varga verblijft in een ziekenhuis in Stuttgart.
Varga bleef na de harde botsing enkele minuten roerloos liggen op het gras. Daarna werd de 29-jarige speler van het veld gehaald terwijl medici en spelers er met doeken voor zorgden dat de situatie niet zichtbaar was. De Hongaarse bond wist al snel te melden dat de voetballer in 'stabiele' toestand verkeerde en kwam daarna met de mededeling over de aard van de verwondingen.
Ploeggenoot Dominik Szoboszlai bekritiseerde de hulpverlening op het veld. Het duurde naar zijn mening veel te lang voordat het ambulancepersoneel het veld op kwam. "Ik weet niet of het protocol inhoudt dat mensen niet het veld op mogen als er hulp nodig is, want dan moet er iets veranderen. De hulpverlening moet veel sneller", zei de speler van Liverpool op Magenta TV. "Ik kan er beter niet over praten, want ik was als een van de eersten bij hem en was zelf geschokt. Ik heb geprobeerd hem op zijn zij te leggen, wat eigenlijk het beste is in zo'n situatie. Hij kon niet goed ademen."
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
17 uur geleden