Bosz ziet PSV nu zelf het verschil maken uit spelhervattingen
BELGRADO (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was dinsdag na de zege bij Rode Ster Belgrado (2-3) in de Champions League vooral te spreken over de manier waarop zijn elftal de doelpunten maakte. PSV scoorde drie keer uit een hoekschop, terwijl de Eindhovenaren de laatste duels juist zelf veel doelpunten tegen kregen uit standaardsituaties.
"Het kan verkeren. We scoorden nu zelf drie keer uit een spelhervatting", aldus Bosz, die tevreden was over de eerste helft, tegen Ziggo Sport. "We hadden de controle, speelden goed en kregen kansen. 3-0 is comfortabel, denk je dan."
Na een rode kaart voor Ryan Flamingo in de beginfase van de tweede helft werd het toch nog spannend. "Die rode kaart was zo licht", aldus Bosz. "Ik laat het daar maar bij. Er ging na die rode kaart niet zoveel mis bij ons, maar je wordt wel achteruit gedwongen. Dan wordt het overleven. Dat deden we goed. Ik heb echte mannen op het veld gezien vandaag bij ons."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV is het bekertoernooi begonnen met een eenvoudige thuiszege op GVVV. Na vroege treffers van Guus Til en Paul Wanner leek de score hoog uit te gaan vallen in Eindhoven, maar de nummer 8 van de tweede divisie hield de schade beperkt tot 3-0.
6 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.
9 uur geledenDOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.
14 uur geledenDOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.
15 uur geleden