Bosz ziet geduld van PSV beloond tegen Excelsior
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Peter Bosz zag PSV in de uitwedstrijd tegen Excelsior goed reageren op de eerste competitienederlaag van zaterdag bij NEC. Mauro Júnior, de vervanger van de geblesseerde Jerdy Schouten, opende in de 58e minuut de score (0-1). Johan Bakayoko tekende in de 62e minuut voor het tweede doelpunt van de koploper uit Eindhoven (0-2).
Bosz was niet verbaasd dat Excelsior in de tweede helft moest buigen voor de lijstaanvoerder. "We moesten gewoon geduldig zijn", zei hij bij ESPN. "Als ze steeds achter de bal aan moeten lopen, dan komen er vanzelf een keer openingen voor ons. Die kwamen er in de tweede helft."
Excelsior schoot of kopte geen enkele keer op het doel van PSV. "Dat had er denk ik ook wel een beetje mee te maken dat Couhaib Driouech al snel uitviel", zei Bosz over de aanvaller die hij in de winterstop naar Eindhoven wilde halen. "Dat is een snelle en handige jongen."
PSV heeft nog vier overwinningen in zes duels nodig voor de landstitel. Komende zaterdag komt AZ naar Eindhoven. "Dat is op papier onze zwaarste wedstrijd van het restant van het seizoen", zei Bosz. "Want Feyenoord en FC Twente hebben we al tweemaal gehad."
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
14 uur geleden