Bosz ziet geduld van PSV beloond tegen Excelsior
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Peter Bosz zag PSV in de uitwedstrijd tegen Excelsior goed reageren op de eerste competitienederlaag van zaterdag bij NEC. Mauro Júnior, de vervanger van de geblesseerde Jerdy Schouten, opende in de 58e minuut de score (0-1). Johan Bakayoko tekende in de 62e minuut voor het tweede doelpunt van de koploper uit Eindhoven (0-2).
Bosz was niet verbaasd dat Excelsior in de tweede helft moest buigen voor de lijstaanvoerder. "We moesten gewoon geduldig zijn", zei hij bij ESPN. "Als ze steeds achter de bal aan moeten lopen, dan komen er vanzelf een keer openingen voor ons. Die kwamen er in de tweede helft."
Excelsior schoot of kopte geen enkele keer op het doel van PSV. "Dat had er denk ik ook wel een beetje mee te maken dat Couhaib Driouech al snel uitviel", zei Bosz over de aanvaller die hij in de winterstop naar Eindhoven wilde halen. "Dat is een snelle en handige jongen."
PSV heeft nog vier overwinningen in zes duels nodig voor de landstitel. Komende zaterdag komt AZ naar Eindhoven. "Dat is op papier onze zwaarste wedstrijd van het restant van het seizoen", zei Bosz. "Want Feyenoord en FC Twente hebben we al tweemaal gehad."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.
5 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sporttribunaal CAS verplicht de UEFA alsnog een formeel disciplinair onderzoek te starten naar de inzet van Olympique Lyon-speler Rachid Ghezzal in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht van eind september in de Europa League. Dat meldt FC Utrecht.
7 uur geledenPORTO (ANP) - Spits Luuk de Jong heeft enkele weken na zijn rentree bij FC Porto een kruisbandblessure opgelopen. Daardoor is het seizoen van de 35-jarige aanvaller waarschijnlijk al ten einde.
7 uur geleden