Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bosz ziet gebrek aan buitenspelers PSV opbreken tegen Dortmund

Bosz ziet gebrek aan buitenspelers PSV opbreken tegen Dortmund

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz draaide er na het gelijkspel tegen Borussia Dortmund (1-1) in de achtste finales van de Champions League niet omheen. De trainer bracht een kwartier voor tijd spits Ricardo Pepi in de ploeg om nog iets te forceren. Liever had hij gekozen voor fitte buitenspelers, maar die waren niet voorhanden in het Philips-stadion.

"Voor de winterstop speelden we in de Champions League ook wedstrijden waarin het na een uur spelen nog gelijk stond, toen kon ik buitenspelers brengen. Dat had nu ook een groot verschil kunnen maken", aldus Bosz, die Noa Lang al lange tijd moet missen met een blessure en Yorbe Vertessen in de winterse transferperiode naar Union Berlin liet gaan. PSV was tot het laatst bezig een vervanger te halen, maar de komst van Excelsior-speler Couhaib Driouech kwam niet rond.

"Ik heb zelf bewust ook Yorbe laten gaan, daar moet ik nu niet over klagen", vervolgde Bosz. "Er kwam geen vervanger en het is duidelijk waarom dat niet is gelukt. Het biedt ook anderen kansen, zoals Pepi vandaag."

Zwaar veld

Vertessen had eind november als invaller een belangrijk aandeel in de zege die PSV boekte bij Sevilla. De Eindhovenaren maakten na rust een achterstand van 2-0 ongedaan (2-3) en plaatsten zich in Spanje vroegtijdig voor de achtste finales. Vertessen werkte via een verdediger de 2-2 binnen en gaf bij het winnende doelpunt de assist op Pepi, die met zijn hoofd scoorde.

Tegen Dortmund had PSV na rust een duidelijk overwicht, maar dit keer bleef het winnende doelpunt uit. "De laatste bal was vaak niet goed", zag Bosz. "Luuk de Jong is inderdaad niet vaak in stelling gebracht vandaag, maar hij stond ook niet tegenover twee kleuters. We hadden de tweede helft meer grip en kregen mogelijkheden om gevaarlijk te worden. Het is jammer dat dat tweede doelpunt dan niet valt. We hebben in uitwedstrijden vaak laten zien goed voor de dag te kunnen komen, daar moeten we ons nu ook aan vasthouden."

Verdediger Olivier Boscagli en middenvelder Ismael Saibari vielen in de slotfase uit, maar Bosz denkt dat het in beide gevallen niet ernstig is. "Dat spelers het einde niet haalden, had te maken met de intensiteit van de wedstrijd en de zwaarte van het veld. Het veld is hier al een tijdje niet goed. Dat is niet zo heel gek, het regent in Nederland geloof ik al vier maanden lang. Je zag iedereen uitglijden."

Meer uit Voetbal

Koploper PSV met nederlaag voor schut tegen FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - PSV heeft zijn tweede nederlaag van het seizoen geleden in de Eredivisie. De koploper verloor met 2-1 de uitwedstrijd tegen laagvlieger FC Volendam. Eerder in het seizoen wist Telstar te winnen van de ploeg van coach Peter Bosz, die ondanks het verrassende verlies tegen de nummer 15 de ranglijst ruim blijft aanvoeren.

8 uur geleden
PSV met Flamingo in de basis en Schiks op doel tegen FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Ryan Flamingo keert terug in de basis van PSV in de uitwedstrijd tegen FC Volendam. De verdediger vormt samen met Armando Obispo het hart van de defensie. Niek Schiks staat weer op doel. Hij is door de blessures van Matej Kovar en Nick Olij voorlopig de eerste keus van coach Peter Bosz onder de lat.

10 uur geleden
Spits Meerdink na lang blessureleed terug in selectie AZ

ALKMAAR (ANP) - Mexx Meerdink is na maanden afwezigheid terug in de selectie van AZ. De spits is inzetbaar in de uitwedstrijd tegen Excelsior komende zaterdag, meldde trainer Leeroy Echteld op de clubsite. Ook middenvelder Sven Mijnans is hersteld van zijn blessure en kan tegen Excelsior zijn rentree maken.

12 uur geleden
Feyenoord moet nog even wachten op debuut nieuwkomer Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie moet nog even geduld hebben voordat hij een beroep kan doen op nieuwkomer Raheem Sterling. De 31-jarige Engelsman werd donderdag transfervrij aangetrokken, maar wacht nog op een werkvergunning en moet nog wedstrijdfit worden. Dat zei Van Persie vrijdag tijdens een persconferentie.

13 uur geleden
Topscorer Ueda nog onzeker voor duel Feyenoord met Go Ahead

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog onzeker of Feyenoord-trainer Robin van Persie zondag de beschikking heeft over Ayase Ueda voor het thuisduel met Go Ahead Eagles. De topscorer van de Eredivisie was niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd tegen FC Utrecht (0-1) van vorig weekend.

14 uur geleden
Minimaal 4000 Oranjefans bij groepsduels van Nederland op WK

ZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal hebben grote belangstelling voor de wedstrijden van Oranje op het WK. De KNVB heeft alle beschikbare tickets voor de drie groepsduels op de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico snel uitverkocht. Dat betekent dat er minimaal 4000 fans van Oranje op de tribunes zitten als de spelers van bondscoach Ronald Koeman in actie komen in Dallas, Houston en Kansas City.

15 uur geleden
Boete en voorwaardelijke straf voor AZ om vuurwerk tegen Utrecht

ALKMAAR (ANP) - AZ is door de onafhankelijke aanklager betaald voetbal bestraft met een boete van 10.000 euro vanwege het afgestoken vuurwerk tijdens het thuisduel met FC Utrecht op 26 oktober. Dat meldt de club uit Alkmaar.

17 uur geleden