Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bosz ziet gebrek aan buitenspelers PSV opbreken tegen Dortmund

Bosz ziet gebrek aan buitenspelers PSV opbreken tegen Dortmund

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz draaide er na het gelijkspel tegen Borussia Dortmund (1-1) in de achtste finales van de Champions League niet omheen. De trainer bracht een kwartier voor tijd spits Ricardo Pepi in de ploeg om nog iets te forceren. Liever had hij gekozen voor fitte buitenspelers, maar die waren niet voorhanden in het Philips-stadion.

"Voor de winterstop speelden we in de Champions League ook wedstrijden waarin het na een uur spelen nog gelijk stond, toen kon ik buitenspelers brengen. Dat had nu ook een groot verschil kunnen maken", aldus Bosz, die Noa Lang al lange tijd moet missen met een blessure en Yorbe Vertessen in de winterse transferperiode naar Union Berlin liet gaan. PSV was tot het laatst bezig een vervanger te halen, maar de komst van Excelsior-speler Couhaib Driouech kwam niet rond.

"Ik heb zelf bewust ook Yorbe laten gaan, daar moet ik nu niet over klagen", vervolgde Bosz. "Er kwam geen vervanger en het is duidelijk waarom dat niet is gelukt. Het biedt ook anderen kansen, zoals Pepi vandaag."

Zwaar veld

Vertessen had eind november als invaller een belangrijk aandeel in de zege die PSV boekte bij Sevilla. De Eindhovenaren maakten na rust een achterstand van 2-0 ongedaan (2-3) en plaatsten zich in Spanje vroegtijdig voor de achtste finales. Vertessen werkte via een verdediger de 2-2 binnen en gaf bij het winnende doelpunt de assist op Pepi, die met zijn hoofd scoorde.

Tegen Dortmund had PSV na rust een duidelijk overwicht, maar dit keer bleef het winnende doelpunt uit. "De laatste bal was vaak niet goed", zag Bosz. "Luuk de Jong is inderdaad niet vaak in stelling gebracht vandaag, maar hij stond ook niet tegenover twee kleuters. We hadden de tweede helft meer grip en kregen mogelijkheden om gevaarlijk te worden. Het is jammer dat dat tweede doelpunt dan niet valt. We hebben in uitwedstrijden vaak laten zien goed voor de dag te kunnen komen, daar moeten we ons nu ook aan vasthouden."

Verdediger Olivier Boscagli en middenvelder Ismael Saibari vielen in de slotfase uit, maar Bosz denkt dat het in beide gevallen niet ernstig is. "Dat spelers het einde niet haalden, had te maken met de intensiteit van de wedstrijd en de zwaarte van het veld. Het veld is hier al een tijdje niet goed. Dat is niet zo heel gek, het regent in Nederland geloof ik al vier maanden lang. Je zag iedereen uitglijden."

Meer uit Voetbal

Feyenoord wint dankzij vier treffers Ueda ruim van PEC Zwolle

ROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.

2 uur geleden
Messi pakt met Inter Miami eerste Amerikaanse landstitel

FORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.

2 uur geleden
Torres helpt FC Barcelona met hattrick aan zege op Betis: 3-5

BARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.

4 uur geleden
Ajax wint dankzij eigen treffers Fortuna voor tweede keer op rij

SITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.

5 uur geleden
Liverpool lijdt na late tegengoal ook puntenverlies tegen Leeds

LEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.

5 uur geleden
Internazionale wint op eigen veld ruim van Como

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.

5 uur geleden
Feyenoord-aanvoerder Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie houdt aanvoerder Sem Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank. Van Persie wijzigt zijn elftal in vergelijking met de uitwedstrijd tegen Telstar (1-2) van vorige week wel op twee plekken: Jordan Lotomba vervangt de geblesseerde rechtsback Bart Nieuwkoop en aanvaller Gonçalo Borges is de vervanger van Gaoussou Diarra.

5 uur geleden