Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bosz ziet gebrek aan buitenspelers PSV opbreken tegen Dortmund

Bosz ziet gebrek aan buitenspelers PSV opbreken tegen Dortmund

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz draaide er na het gelijkspel tegen Borussia Dortmund (1-1) in de achtste finales van de Champions League niet omheen. De trainer bracht een kwartier voor tijd spits Ricardo Pepi in de ploeg om nog iets te forceren. Liever had hij gekozen voor fitte buitenspelers, maar die waren niet voorhanden in het Philips-stadion.

"Voor de winterstop speelden we in de Champions League ook wedstrijden waarin het na een uur spelen nog gelijk stond, toen kon ik buitenspelers brengen. Dat had nu ook een groot verschil kunnen maken", aldus Bosz, die Noa Lang al lange tijd moet missen met een blessure en Yorbe Vertessen in de winterse transferperiode naar Union Berlin liet gaan. PSV was tot het laatst bezig een vervanger te halen, maar de komst van Excelsior-speler Couhaib Driouech kwam niet rond.

"Ik heb zelf bewust ook Yorbe laten gaan, daar moet ik nu niet over klagen", vervolgde Bosz. "Er kwam geen vervanger en het is duidelijk waarom dat niet is gelukt. Het biedt ook anderen kansen, zoals Pepi vandaag."

Zwaar veld

Vertessen had eind november als invaller een belangrijk aandeel in de zege die PSV boekte bij Sevilla. De Eindhovenaren maakten na rust een achterstand van 2-0 ongedaan (2-3) en plaatsten zich in Spanje vroegtijdig voor de achtste finales. Vertessen werkte via een verdediger de 2-2 binnen en gaf bij het winnende doelpunt de assist op Pepi, die met zijn hoofd scoorde.

Tegen Dortmund had PSV na rust een duidelijk overwicht, maar dit keer bleef het winnende doelpunt uit. "De laatste bal was vaak niet goed", zag Bosz. "Luuk de Jong is inderdaad niet vaak in stelling gebracht vandaag, maar hij stond ook niet tegenover twee kleuters. We hadden de tweede helft meer grip en kregen mogelijkheden om gevaarlijk te worden. Het is jammer dat dat tweede doelpunt dan niet valt. We hebben in uitwedstrijden vaak laten zien goed voor de dag te kunnen komen, daar moeten we ons nu ook aan vasthouden."

Verdediger Olivier Boscagli en middenvelder Ismael Saibari vielen in de slotfase uit, maar Bosz denkt dat het in beide gevallen niet ernstig is. "Dat spelers het einde niet haalden, had te maken met de intensiteit van de wedstrijd en de zwaarte van het veld. Het veld is hier al een tijdje niet goed. Dat is niet zo heel gek, het regent in Nederland geloof ik al vier maanden lang. Je zag iedereen uitglijden."

Meer uit Voetbal

Feyenoord begint met Valente, Moder en Hadj Moussa tegen NEC

NIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.

8 minuten geleden
Duitse keeper Neuer sluit terugkeer als international voor WK uit

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert niet terug als international. Dat heeft de onlangs 40-jarige doelman van Bayern München gezegd in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Real Madrid in de kwartfinale van de Champions League.

2 uur geleden
Union Berlin ontslaat trainer en stelt als eerste een vrouw aan

BERLIJN (ANP/DPA) - Union Berlin heeft trainer Steffen Baumgart ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 bij hekkensluiter Heidenheim. Marie-Louise Eta is bij de nummer 11 van de Bundesliga aangesteld als tijdelijke opvolger.

4 uur geleden
Topscorer Godts denkt niet aan vertrek bij Ajax

ALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."

13 uur geleden
Berghuis en Godts bezorgen Ajax eenvoudige zege in Almelo

ALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.

15 uur geleden
FC Groningen blijft tegen Go Ahead Eagles steken op gelijkspel

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.

16 uur geleden
Landskampioen PSV besluit feestweek met overwinning op Sparta

ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.

17 uur geleden