Bosz ziet gebrek aan buitenspelers PSV opbreken tegen Dortmund
EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz draaide er na het gelijkspel tegen Borussia Dortmund (1-1) in de achtste finales van de Champions League niet omheen. De trainer bracht een kwartier voor tijd spits Ricardo Pepi in de ploeg om nog iets te forceren. Liever had hij gekozen voor fitte buitenspelers, maar die waren niet voorhanden in het Philips-stadion.
"Voor de winterstop speelden we in de Champions League ook wedstrijden waarin het na een uur spelen nog gelijk stond, toen kon ik buitenspelers brengen. Dat had nu ook een groot verschil kunnen maken", aldus Bosz, die Noa Lang al lange tijd moet missen met een blessure en Yorbe Vertessen in de winterse transferperiode naar Union Berlin liet gaan. PSV was tot het laatst bezig een vervanger te halen, maar de komst van Excelsior-speler Couhaib Driouech kwam niet rond.
"Ik heb zelf bewust ook Yorbe laten gaan, daar moet ik nu niet over klagen", vervolgde Bosz. "Er kwam geen vervanger en het is duidelijk waarom dat niet is gelukt. Het biedt ook anderen kansen, zoals Pepi vandaag."
Zwaar veld
Vertessen had eind november als invaller een belangrijk aandeel in de zege die PSV boekte bij Sevilla. De Eindhovenaren maakten na rust een achterstand van 2-0 ongedaan (2-3) en plaatsten zich in Spanje vroegtijdig voor de achtste finales. Vertessen werkte via een verdediger de 2-2 binnen en gaf bij het winnende doelpunt de assist op Pepi, die met zijn hoofd scoorde.
Tegen Dortmund had PSV na rust een duidelijk overwicht, maar dit keer bleef het winnende doelpunt uit. "De laatste bal was vaak niet goed", zag Bosz. "Luuk de Jong is inderdaad niet vaak in stelling gebracht vandaag, maar hij stond ook niet tegenover twee kleuters. We hadden de tweede helft meer grip en kregen mogelijkheden om gevaarlijk te worden. Het is jammer dat dat tweede doelpunt dan niet valt. We hebben in uitwedstrijden vaak laten zien goed voor de dag te kunnen komen, daar moeten we ons nu ook aan vasthouden."
Verdediger Olivier Boscagli en middenvelder Ismael Saibari vielen in de slotfase uit, maar Bosz denkt dat het in beide gevallen niet ernstig is. "Dat spelers het einde niet haalden, had te maken met de intensiteit van de wedstrijd en de zwaarte van het veld. Het veld is hier al een tijdje niet goed. Dat is niet zo heel gek, het regent in Nederland geloof ik al vier maanden lang. Je zag iedereen uitglijden."
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
42 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse regering neemt pas een besluit over de deelname van het nationale team aan het WK voetbal zodra ze een reactie van de FIFA heeft ontvangen over de verplaatsing van de wedstrijden. Dat zegt Ahmad Donyamali, de Iraanse minister van Sport.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Fernando Diniz is de nieuwe trainer van Corinthians. De oud-bondscoach van de Braziliaanse voetballers ondertekent een contract tot het einde van het jaar, meldt de club van Oranje-international Memphis Depay.
3 uur geledenNAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
14 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
15 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
16 uur geleden