Bosz ziet gebrek aan buitenspelers PSV opbreken tegen Dortmund
EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz draaide er na het gelijkspel tegen Borussia Dortmund (1-1) in de achtste finales van de Champions League niet omheen. De trainer bracht een kwartier voor tijd spits Ricardo Pepi in de ploeg om nog iets te forceren. Liever had hij gekozen voor fitte buitenspelers, maar die waren niet voorhanden in het Philips-stadion.
"Voor de winterstop speelden we in de Champions League ook wedstrijden waarin het na een uur spelen nog gelijk stond, toen kon ik buitenspelers brengen. Dat had nu ook een groot verschil kunnen maken", aldus Bosz, die Noa Lang al lange tijd moet missen met een blessure en Yorbe Vertessen in de winterse transferperiode naar Union Berlin liet gaan. PSV was tot het laatst bezig een vervanger te halen, maar de komst van Excelsior-speler Couhaib Driouech kwam niet rond.
"Ik heb zelf bewust ook Yorbe laten gaan, daar moet ik nu niet over klagen", vervolgde Bosz. "Er kwam geen vervanger en het is duidelijk waarom dat niet is gelukt. Het biedt ook anderen kansen, zoals Pepi vandaag."
Zwaar veld
Vertessen had eind november als invaller een belangrijk aandeel in de zege die PSV boekte bij Sevilla. De Eindhovenaren maakten na rust een achterstand van 2-0 ongedaan (2-3) en plaatsten zich in Spanje vroegtijdig voor de achtste finales. Vertessen werkte via een verdediger de 2-2 binnen en gaf bij het winnende doelpunt de assist op Pepi, die met zijn hoofd scoorde.
Tegen Dortmund had PSV na rust een duidelijk overwicht, maar dit keer bleef het winnende doelpunt uit. "De laatste bal was vaak niet goed", zag Bosz. "Luuk de Jong is inderdaad niet vaak in stelling gebracht vandaag, maar hij stond ook niet tegenover twee kleuters. We hadden de tweede helft meer grip en kregen mogelijkheden om gevaarlijk te worden. Het is jammer dat dat tweede doelpunt dan niet valt. We hebben in uitwedstrijden vaak laten zien goed voor de dag te kunnen komen, daar moeten we ons nu ook aan vasthouden."
Verdediger Olivier Boscagli en middenvelder Ismael Saibari vielen in de slotfase uit, maar Bosz denkt dat het in beide gevallen niet ernstig is. "Dat spelers het einde niet haalden, had te maken met de intensiteit van de wedstrijd en de zwaarte van het veld. Het veld is hier al een tijdje niet goed. Dat is niet zo heel gek, het regent in Nederland geloof ik al vier maanden lang. Je zag iedereen uitglijden."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
3 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
6 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
6 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
8 uur geleden