Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bosz ziet frisheid bij PSV en is niet bang voor gemakzucht

Bosz ziet frisheid bij PSV en is niet bang voor gemakzucht

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz is er niet bang voor dat zijn elftal de tweede seizoenshelft in oude fouten vervalt. De Eindhovenaren waren lange tijd oppermachtig, maar stelden in december binnen één week twee keer zwaar teleur, in de Champions League tegen Stade Brest (1-0) en in de Eredivisie bij sc Heerenveen (1-0). Dat lag volgens Bosz puur aan de instelling van zijn ploeg.

"Frisheid en fitheid zijn twee termen die heel belangrijk zijn. Nu we twaalf dagen rust hebben gehad, merk je dat de frisheid er weer is", keek Bosz op De Herdgang vooruit naar de hervatting van de competitie. "We bouwen het op zoals we altijd doen. Je moet niet opeens hele gekke dingen gaan doen en keihard gaan trainen in de winterstop, want dan krijg je de rekening vanzelf een keer gepresenteerd."

PSV sloot het jaar af met een overtuigende zege op Feyenoord (3-0). "Die wedstrijd was geweldig voor ons. Dat hoop ik straks weer terug te zien in daden op het veld, al is het altijd de vraag of dat gelijk weer lukt", vervolgde Bosz, die de nederlagen tegen Brest en Heerenveen nog wel met zijn spelers besprak. "Tegenstanders proberen steeds weer wat nieuws tegen ons. Wij hebben de kwaliteiten om daar onderuit te voetballen. Daar hebben we op getraind."

Aardige puzzel

Bosz heeft bijna zijn gehele selectie tot zijn beschikking. Vooral op het middenveld heeft de Apeldoorner veel te kiezen. "Ik heb een aardige puzzel te leggen. Gelukkig maar. Ik heb liever iedereen er wel dan niet bij. Dat is een van de minder leuke kanten van mijn vak, spelers teleur moeten stellen."

Wie tegen AZ het middenveld vormen, wilde Bosz nog niet zeggen. "Het kan op heel veel verschillende manieren ingevuld worden. En ik zal in die linie ook zeker gaan wisselen de komende tijd. Je kijkt naar een tegenstander, naar vorm en naar hoeveel minuten je spelers hebben gespeeld."

Winterstop

AZ won de laatste vijf competitieduels voor de winterstop, onder meer van Ajax en FC Twente. In Eindhoven doen de Alkmaarders het de laatste seizoenen ook vaak goed. Bosz: "AZ heeft een getalenteerde ploeg. Ze treffen met ons ook een goed elftal. Het wordt een leuke wedstrijd."

Meer uit Voetbal

Simons mist WK door zware knieblessure

LONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.

2 uur geleden
FIFA wil prijzengeld voor WK 2026 verder verhogen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.

12 uur geleden
Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

14 uur geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

16 uur geleden
Voetbalsters Arsenal verslaan Olympique Lyon in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.

16 uur geleden
Vitesse stelt 'oude bekende' De Wit aan als algemeen directeur

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.

17 uur geleden
Chelsea bereikt finale FA Cup en houdt kans op een prijs levend

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.

17 uur geleden