Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bosz ziet frisheid bij PSV en is niet bang voor gemakzucht

Bosz ziet frisheid bij PSV en is niet bang voor gemakzucht

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz is er niet bang voor dat zijn elftal de tweede seizoenshelft in oude fouten vervalt. De Eindhovenaren waren lange tijd oppermachtig, maar stelden in december binnen één week twee keer zwaar teleur, in de Champions League tegen Stade Brest (1-0) en in de Eredivisie bij sc Heerenveen (1-0). Dat lag volgens Bosz puur aan de instelling van zijn ploeg.

"Frisheid en fitheid zijn twee termen die heel belangrijk zijn. Nu we twaalf dagen rust hebben gehad, merk je dat de frisheid er weer is", keek Bosz op De Herdgang vooruit naar de hervatting van de competitie. "We bouwen het op zoals we altijd doen. Je moet niet opeens hele gekke dingen gaan doen en keihard gaan trainen in de winterstop, want dan krijg je de rekening vanzelf een keer gepresenteerd."

PSV sloot het jaar af met een overtuigende zege op Feyenoord (3-0). "Die wedstrijd was geweldig voor ons. Dat hoop ik straks weer terug te zien in daden op het veld, al is het altijd de vraag of dat gelijk weer lukt", vervolgde Bosz, die de nederlagen tegen Brest en Heerenveen nog wel met zijn spelers besprak. "Tegenstanders proberen steeds weer wat nieuws tegen ons. Wij hebben de kwaliteiten om daar onderuit te voetballen. Daar hebben we op getraind."

Aardige puzzel

Bosz heeft bijna zijn gehele selectie tot zijn beschikking. Vooral op het middenveld heeft de Apeldoorner veel te kiezen. "Ik heb een aardige puzzel te leggen. Gelukkig maar. Ik heb liever iedereen er wel dan niet bij. Dat is een van de minder leuke kanten van mijn vak, spelers teleur moeten stellen."

Wie tegen AZ het middenveld vormen, wilde Bosz nog niet zeggen. "Het kan op heel veel verschillende manieren ingevuld worden. En ik zal in die linie ook zeker gaan wisselen de komende tijd. Je kijkt naar een tegenstander, naar vorm en naar hoeveel minuten je spelers hebben gespeeld."

Winterstop

AZ won de laatste vijf competitieduels voor de winterstop, onder meer van Ajax en FC Twente. In Eindhoven doen de Alkmaarders het de laatste seizoenen ook vaak goed. Bosz: "AZ heeft een getalenteerde ploeg. Ze treffen met ons ook een goed elftal. Het wordt een leuke wedstrijd."

Meer uit Voetbal

Sc Heerenveen legt jonge aanvaller Gürbüz langer vast

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.

2 uur geleden
NAC geeft technisch directeur Maas contract voor onbepaalde tijd

BREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.

2 uur geleden
PSV verhuurt verdediger Nagalo aan Konyaspor

EINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.

4 uur geleden
Belgische Racing Genk bestraft voor wangedrag fans in Utrecht

NYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.

7 uur geleden
Van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.

20 uur geleden
Van Persie vreest voor zware knieblessure bij zoon Shaqueel

SEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.

20 uur geleden
Lyon eindigt bovenaan in hoofdtoernooi van Europa League

LYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.

22 uur geleden