Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bosz ziet frisheid bij PSV en is niet bang voor gemakzucht

Bosz ziet frisheid bij PSV en is niet bang voor gemakzucht

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz is er niet bang voor dat zijn elftal de tweede seizoenshelft in oude fouten vervalt. De Eindhovenaren waren lange tijd oppermachtig, maar stelden in december binnen één week twee keer zwaar teleur, in de Champions League tegen Stade Brest (1-0) en in de Eredivisie bij sc Heerenveen (1-0). Dat lag volgens Bosz puur aan de instelling van zijn ploeg.

"Frisheid en fitheid zijn twee termen die heel belangrijk zijn. Nu we twaalf dagen rust hebben gehad, merk je dat de frisheid er weer is", keek Bosz op De Herdgang vooruit naar de hervatting van de competitie. "We bouwen het op zoals we altijd doen. Je moet niet opeens hele gekke dingen gaan doen en keihard gaan trainen in de winterstop, want dan krijg je de rekening vanzelf een keer gepresenteerd."

PSV sloot het jaar af met een overtuigende zege op Feyenoord (3-0). "Die wedstrijd was geweldig voor ons. Dat hoop ik straks weer terug te zien in daden op het veld, al is het altijd de vraag of dat gelijk weer lukt", vervolgde Bosz, die de nederlagen tegen Brest en Heerenveen nog wel met zijn spelers besprak. "Tegenstanders proberen steeds weer wat nieuws tegen ons. Wij hebben de kwaliteiten om daar onderuit te voetballen. Daar hebben we op getraind."

Aardige puzzel

Bosz heeft bijna zijn gehele selectie tot zijn beschikking. Vooral op het middenveld heeft de Apeldoorner veel te kiezen. "Ik heb een aardige puzzel te leggen. Gelukkig maar. Ik heb liever iedereen er wel dan niet bij. Dat is een van de minder leuke kanten van mijn vak, spelers teleur moeten stellen."

Wie tegen AZ het middenveld vormen, wilde Bosz nog niet zeggen. "Het kan op heel veel verschillende manieren ingevuld worden. En ik zal in die linie ook zeker gaan wisselen de komende tijd. Je kijkt naar een tegenstander, naar vorm en naar hoeveel minuten je spelers hebben gespeeld."

Winterstop

AZ won de laatste vijf competitieduels voor de winterstop, onder meer van Ajax en FC Twente. In Eindhoven doen de Alkmaarders het de laatste seizoenen ook vaak goed. Bosz: "AZ heeft een getalenteerde ploeg. Ze treffen met ons ook een goed elftal. Het wordt een leuke wedstrijd."

Meer uit Voetbal

Paderborn klopt VfL Wolfsburg en promoveert naar Bundesliga

PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.

6 uur geleden
Colombia met Díaz en Rodríguez naar WK voetbal

BOGOTÁ (ANP/RTR) - ‌Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

6 uur geleden
Middenvelder Saibari verkozen tot beste speler van Eredivisie

UTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.

7 uur geleden
Lille neemt afscheid van trainer Génésio

LILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.

9 uur geleden
Curaçao werkt drukbezette eerste oefensessie af voor WK voetbal

NOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.

11 uur geleden
AC Milan neemt afscheid van trainer Allegri

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.

11 uur geleden
Mexico geeft toestemming voor basiskamp voetballers Iran bij WK

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.

11 uur geleden