Bosz ziet frisheid bij PSV en is niet bang voor gemakzucht
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz is er niet bang voor dat zijn elftal de tweede seizoenshelft in oude fouten vervalt. De Eindhovenaren waren lange tijd oppermachtig, maar stelden in december binnen één week twee keer zwaar teleur, in de Champions League tegen Stade Brest (1-0) en in de Eredivisie bij sc Heerenveen (1-0). Dat lag volgens Bosz puur aan de instelling van zijn ploeg.
"Frisheid en fitheid zijn twee termen die heel belangrijk zijn. Nu we twaalf dagen rust hebben gehad, merk je dat de frisheid er weer is", keek Bosz op De Herdgang vooruit naar de hervatting van de competitie. "We bouwen het op zoals we altijd doen. Je moet niet opeens hele gekke dingen gaan doen en keihard gaan trainen in de winterstop, want dan krijg je de rekening vanzelf een keer gepresenteerd."
PSV sloot het jaar af met een overtuigende zege op Feyenoord (3-0). "Die wedstrijd was geweldig voor ons. Dat hoop ik straks weer terug te zien in daden op het veld, al is het altijd de vraag of dat gelijk weer lukt", vervolgde Bosz, die de nederlagen tegen Brest en Heerenveen nog wel met zijn spelers besprak. "Tegenstanders proberen steeds weer wat nieuws tegen ons. Wij hebben de kwaliteiten om daar onderuit te voetballen. Daar hebben we op getraind."
Aardige puzzel
Bosz heeft bijna zijn gehele selectie tot zijn beschikking. Vooral op het middenveld heeft de Apeldoorner veel te kiezen. "Ik heb een aardige puzzel te leggen. Gelukkig maar. Ik heb liever iedereen er wel dan niet bij. Dat is een van de minder leuke kanten van mijn vak, spelers teleur moeten stellen."
Wie tegen AZ het middenveld vormen, wilde Bosz nog niet zeggen. "Het kan op heel veel verschillende manieren ingevuld worden. En ik zal in die linie ook zeker gaan wisselen de komende tijd. Je kijkt naar een tegenstander, naar vorm en naar hoeveel minuten je spelers hebben gespeeld."
Winterstop
AZ won de laatste vijf competitieduels voor de winterstop, onder meer van Ajax en FC Twente. In Eindhoven doen de Alkmaarders het de laatste seizoenen ook vaak goed. Bosz: "AZ heeft een getalenteerde ploeg. Ze treffen met ons ook een goed elftal. Het wordt een leuke wedstrijd."
Meer uit Voetbal
LUZERN (ANP/DPA) - Het Openbaar Ministerie van Luzern is een onderzoek gestart tegen voetballer Granit Xhaka, de aanvoerder van Sunderland en het Zwitserse nationale elftal, op verdenking van het verkrijgen van valse coronavaccinatiebewijzen. Dit bevestigde de politie van Luzern aan persbureau DPA.
3 uur geledenSEVILLA (ANP) - Aanvoerder Raphinha heeft koploper FC Barcelona aan een 3-1-zege bij Sevilla geholpen. De Braziliaanse international tekende voor de complete productie van de Catalanen.
13 uur geledenTILBURG (ANP) - Fortuna Sittard is naar de zesde plaats op de ranglijst geklommen na een nipte zege bij Willem II. De formatie van trainer Danny Buijs won met 1-0 in Tilburg.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft voor de derde keer dit seizoen puntenverlies geleden. De formatie van trainer Míchel Sánchez kwam voor eigen publiek ondanks een groot aantal kansen niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Excelsior.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zijn tweede overwinning van het seizoen geboekt. De formatie uit Friesland won op Het Kasteel met 4-0 van Sparta Rotterdam.
16 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Borussia Dortmund heeft de uitwedstrijd bij VfB Stuttgart met 1-0 gewonnen. Met de zege neemt de ploeg van Joey Veerman de koppositie weer over.
16 uur geledenROME (ANP) - De topper in de Serie A tussen AS Roma en Internazionale is in 2-2 geëindigd. De ploeg van Oranje-international Donyell Malen maakte in de eerste helft twee goals, maar de titelverdediger uit Milaan kwam na rust langszij.
16 uur geleden