Bosz ziet frisheid bij PSV en is niet bang voor gemakzucht
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz is er niet bang voor dat zijn elftal de tweede seizoenshelft in oude fouten vervalt. De Eindhovenaren waren lange tijd oppermachtig, maar stelden in december binnen één week twee keer zwaar teleur, in de Champions League tegen Stade Brest (1-0) en in de Eredivisie bij sc Heerenveen (1-0). Dat lag volgens Bosz puur aan de instelling van zijn ploeg.
"Frisheid en fitheid zijn twee termen die heel belangrijk zijn. Nu we twaalf dagen rust hebben gehad, merk je dat de frisheid er weer is", keek Bosz op De Herdgang vooruit naar de hervatting van de competitie. "We bouwen het op zoals we altijd doen. Je moet niet opeens hele gekke dingen gaan doen en keihard gaan trainen in de winterstop, want dan krijg je de rekening vanzelf een keer gepresenteerd."
PSV sloot het jaar af met een overtuigende zege op Feyenoord (3-0). "Die wedstrijd was geweldig voor ons. Dat hoop ik straks weer terug te zien in daden op het veld, al is het altijd de vraag of dat gelijk weer lukt", vervolgde Bosz, die de nederlagen tegen Brest en Heerenveen nog wel met zijn spelers besprak. "Tegenstanders proberen steeds weer wat nieuws tegen ons. Wij hebben de kwaliteiten om daar onderuit te voetballen. Daar hebben we op getraind."
Aardige puzzel
Bosz heeft bijna zijn gehele selectie tot zijn beschikking. Vooral op het middenveld heeft de Apeldoorner veel te kiezen. "Ik heb een aardige puzzel te leggen. Gelukkig maar. Ik heb liever iedereen er wel dan niet bij. Dat is een van de minder leuke kanten van mijn vak, spelers teleur moeten stellen."
Wie tegen AZ het middenveld vormen, wilde Bosz nog niet zeggen. "Het kan op heel veel verschillende manieren ingevuld worden. En ik zal in die linie ook zeker gaan wisselen de komende tijd. Je kijkt naar een tegenstander, naar vorm en naar hoeveel minuten je spelers hebben gespeeld."
Winterstop
AZ won de laatste vijf competitieduels voor de winterstop, onder meer van Ajax en FC Twente. In Eindhoven doen de Alkmaarders het de laatste seizoenen ook vaak goed. Bosz: "AZ heeft een getalenteerde ploeg. Ze treffen met ons ook een goed elftal. Het wordt een leuke wedstrijd."
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).
8 minuten geledenFLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
9 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
9 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
12 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
16 uur geleden