Bosz wint Rinus Michels Award voor beste trainer Eredivisie
ARNHEM (ANP) - Peter Bosz heeft op het Nationaal Voetbalcongres op Papendal de Rinus Michels Award gekregen voor beste coach van de Eredivisie. De coach van landskampioen PSV kreeg van de hoofdtrainers in het betaald voetbal de voorkeur boven Arne Slot (Feyenoord), Joseph Oosting (FC Twente), Rogier Meijer (NEC) en René Hake (Go Ahead Eagles).
Dick Lukkien kreeg de Rinus Michels Award als beste coach in de Keuken Kampioen divisie. Hij leidde FC Groningen in zijn eerste seizoen bij de club terug naar de Eredivisie.
Suzanne Bakker ontving de Rinus Michels Award voor beste coach in de Azerion Vrouwen Eredivisie. Ze eindigde als tweede met Ajax, maar bereikte ook de kwartfinales in de Champions League.
Vera Pauw
Vera Pauw werd gehuldigd met de Oeuvreprijs voor haar hele trainersloopbaan. Pauw was van 2004 tot en met 2010 bondscoach van de Nederlandse voetbalsters en haalde in 2009 met Oranje de halve finales op het EK. Ze was recentelijk bondscoach van de voetbalsters van Ierland, die onder haar leiding voor het eerst de eindronde van het WK bereikten.
Alle hoofdtrainers uit het betaalde voetbal mochten hun stem uitbrengen.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/AFP) - Het Franse voetbalelftal heeft voor het eerst sinds 2018 weer de eerste plek van de FIFA-wereldranglijst in handen. 'Les Bleus' passeerden Europees kampioen Spanje dankzij oefenzeges op Brazilië (2-1) en Colombia (3-1). Spanje won van Servië (3-0) en speelde gelijk tegen Egypte (0-0).
59 minuten geledenZENICA (ANP/BELGA) - De Italiaanse bondscoach Gennaro Gattuso is "helemaal leeg" nadat zijn land voor de derde keer op rij het WK voetbal is misgelopen. "Dit doet pijn. Mijn spelers hebben er alles aan gedaan. We hadden deze kwalificatie zo hard nodig. Voor onszelf, onze families, het Italiaanse voetbal en het hele land", zei de oud-international na de nederlaag via strafschoppen tegen Bosnië en Herzegovina. De stand na de reguliere speeltijd en verlenging was 1-1.
5 uur geledenMONTERREY (ANP) - Irak heeft zich met een 2-1-zege op Bolivia als 48e en laatste land geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het duel in het Mexicaanse Monterrey was de laatste play-off voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
5 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
10 uur geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
14 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
14 uur geleden