Bosz wint Rinus Michels Award voor beste trainer Eredivisie
ARNHEM (ANP) - Peter Bosz heeft op het Nationaal Voetbalcongres op Papendal de Rinus Michels Award gekregen voor beste coach van de Eredivisie. De coach van landskampioen PSV kreeg van de hoofdtrainers in het betaald voetbal de voorkeur boven Arne Slot (Feyenoord), Joseph Oosting (FC Twente), Rogier Meijer (NEC) en René Hake (Go Ahead Eagles).
Dick Lukkien kreeg de Rinus Michels Award als beste coach in de Keuken Kampioen divisie. Hij leidde FC Groningen in zijn eerste seizoen bij de club terug naar de Eredivisie.
Suzanne Bakker ontving de Rinus Michels Award voor beste coach in de Azerion Vrouwen Eredivisie. Ze eindigde als tweede met Ajax, maar bereikte ook de kwartfinales in de Champions League.
Vera Pauw
Vera Pauw werd gehuldigd met de Oeuvreprijs voor haar hele trainersloopbaan. Pauw was van 2004 tot en met 2010 bondscoach van de Nederlandse voetbalsters en haalde in 2009 met Oranje de halve finales op het EK. Ze was recentelijk bondscoach van de voetbalsters van Ierland, die onder haar leiding voor het eerst de eindronde van het WK bereikten.
Alle hoofdtrainers uit het betaalde voetbal mochten hun stem uitbrengen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
8 minuten geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
28 minuten geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
3 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
20 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
1 dag geleden