Bosz wint Rinus Michels Award voor beste trainer Eredivisie
ARNHEM (ANP) - Peter Bosz heeft op het Nationaal Voetbalcongres op Papendal de Rinus Michels Award gekregen voor beste coach van de Eredivisie. De coach van landskampioen PSV kreeg van de hoofdtrainers in het betaald voetbal de voorkeur boven Arne Slot (Feyenoord), Joseph Oosting (FC Twente), Rogier Meijer (NEC) en René Hake (Go Ahead Eagles).
Dick Lukkien kreeg de Rinus Michels Award als beste coach in de Keuken Kampioen divisie. Hij leidde FC Groningen in zijn eerste seizoen bij de club terug naar de Eredivisie.
Suzanne Bakker ontving de Rinus Michels Award voor beste coach in de Azerion Vrouwen Eredivisie. Ze eindigde als tweede met Ajax, maar bereikte ook de kwartfinales in de Champions League.
Vera Pauw
Vera Pauw werd gehuldigd met de Oeuvreprijs voor haar hele trainersloopbaan. Pauw was van 2004 tot en met 2010 bondscoach van de Nederlandse voetbalsters en haalde in 2009 met Oranje de halve finales op het EK. Ze was recentelijk bondscoach van de voetbalsters van Ierland, die onder haar leiding voor het eerst de eindronde van het WK bereikten.
Alle hoofdtrainers uit het betaalde voetbal mochten hun stem uitbrengen.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is na drie jaar uit de Eredivisie gedegradeerd. Het elftal van trainer Ernest Faber verloor voor eigen publiek met 2-0 van FC Volendam en kan daardoor niet meer op de zestiende plaats eindigen. De wedstrijd lag in de slotfase tijdelijk stil omdat supporters van Heracles vuurwerk op het veld gooiden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben in het thuisduel met Feyenoord in de Johan Cruijff ArenA punten laten liggen in de titelstrijd. Voor het oog van een kleine 10.000 toeschouwers eindigde de Eredivisiewedstrijd tussen de Amsterdamse en Rotterdamse vrouwen in 0-0. Daardoor kunnen koploper PSV en FC Twente later op zondag afstand nemen op de ranglijst.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft in de strijd tegen degradatie uit de Eredivisie een belangrijke zege geboekt. Het elftal van trainer Ruben den Uil was met liefst 5-0 te sterk voor FC Utrecht, dat op de achtste plaats staat. FC Utrecht speelde een uur lang met een man minder na een rode kaart (twee keer geel) voor verdediger Matisse Didden.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Trainer Carl Hoefkens van NAC Breda voelde zich na de nederlaag tegen Ajax (0-2) niet lekker en heeft zich in een ziekenhuis laten controleren. Volgens zijn club maakte de 47-jarige Belg het inmiddels goed. NAC geeft vanwege de privacywetgeving verder geen commentaar.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
19 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
19 uur geleden