Bosz wil niet ambitieloos overkomen, maar ook niet als idioot
LONDEN (ANP) - Peter Bosz zat dinsdag in het Emirates Stadium van Arsenal voor zijn gevoel in een spagaat. "Het is vrij vervelend om te praten nu. Ik wil niet ambitieloos overkomen, maar ook niet als een idioot", zei hij tijdens een persconferentie op de vraag of PSV nog een kleine kans heeft om de kwartfinales te bereiken. De Eindhovenaren verloren vorige week het eerste duel met 7-1.
"Natuurlijk zou het een groot wonder zijn. Maar er gebeuren wel eens wonderen, toch?", aldus Bosz, die rekent op revanchegevoelens bij zijn spelers. "Ik denk dat iedereen die vorige week op het veld heeft gestaan wel iets in zijn donder heeft van: dit gaat niet nog eens gebeuren. Iedereen droomde er als klein jongetje van om in stadions als deze te spelen. Het is gaaf voor ze om hier nu te staan. Er is daarom genoeg motivatie er een mooie wedstrijd van te maken."
PSV won zaterdag voor het eerst sinds eind januari weer een competitiewedstrijd, met 2-1 van sc Heerenveen. Bosz merkte dat die zege voor opluchting heeft gezorgd. "Met Heerenveen hebben we een goede start gemaakt. Je krijgt het juiste gevoel namelijk alleen terug met resultaat. Nu wacht alleen wel een ander kaliber tegenstander", sprak de 61-jarige coach, die zei soms ook door een uitslag heen te kijken. "Bij Go Ahead Eagles speelden we anderhalve week geleden een goede eerste helft, maar verloren we wel. Ook tegen Heerenveen was het voetbal weer goed. Dat is voor mij het belangrijkste. Het was bovendien lang geleden dat wij zoveel kansen creëerden."
Keeper
Bosz nam het dinsdag in het Emirates Stadium op voor zijn doelman Walter Benítez, die na de winterstop veel doelpunten incasseert, vooral uit 'dode' spelmomenten, zoals hoekschoppen en vrije trappen. "Ik ben tevreden over Walter", gaf Bosz aan. "Reken maar dat hij met die 7-1 tegen Arsenal zat. We hadden geen enkel moment in die wedstrijd het gevoel dat we grip hadden. Dan is het voor een keeper ook lastig."
Een meevaller voor PSV was de rentree van Sergiño Dest, die tegen Heerenveen als invaller zijn rentree maakte. De vleugelverdediger liep in april vorig jaar tijdens een training een zware knieblessure op en kwam sindsdien niet meer in actie. Bosz: "Hij is goed uit de wedstrijd gekomen, maar hij moet nog steeds rustig opbouwen. Daar zijn we mee bezig."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Donyell Malen en Justin Kluivert hebben zich bij bondscoach Xavi Hernández afgemeld voor de komende vier interlands van het Nederlands elftal. De aanvallers van AS Roma en Bournemouth zijn geblesseerd.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid-trainer José Mourinho was zondag na de nederlaag tegen Atlético Madrid (2-1) boos op de arbitrage. Tijdens een persconferentie liet hij een foto zien met daarop twee overtredingen die spelers van Atlético in de eerste helft maakten en waarvoor ze niet werden bestraft.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft een derde nederlaag in de Premier League ternauwernood voorkomen. Het elftal van trainer Michael Carrick speelde met 1-1 gelijk bij het laaggeklasseerde Fulham.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is er in de Eredivisie ook niet in geslaagd van Go Ahead Eagles te winnen. De nummer 3 van vorig seizoen kwam in eigen stadion niet verder dan een gelijkspel: 1-1.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zondag de stadsderby tegen Real Madrid met 2-1 gewonnen. Het elftal van trainer Diego Simeone ging daardoor Real Madrid voorbij op de ranglijst. Atlético staat na zeven wedstrijden met 16 punten op de tweede plaats achter FC Barcelona. Het Real Madrid van coach José Mourinho heeft 15 punten.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Brian Brobbey meldt zich maandag met vermoedelijk veel vertrouwen bij het Nederlands elftal. De 24-jarige aanvaller van Sunderland scoorde liefst drie keer in de uitwedstrijd tegen koploper Manchester City. Genoeg voor een positief resultaat was het niet, want Manchester City maakte vijf doelpunten: 5-3.
7 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Liverpool heeft in de Premier League een kleine overwinning geboekt. Het elftal van trainer Andoni Iraola was te sterk voor Bournemouth: 0-1.
7 uur geleden