Bosz wil Gladbach voorbij in strijd om Champions League
LEVERKUSEN (ANP) - Peter Bosz kan zich zaterdag met Bayer Leverkusen in de top 4 van de Bundesliga nestelen. De ploeg van de Nederlandse trainer moet dan wel winnen bij Borussia Mönchengladbach, de nummer 3 van de Duitse voetbalcompetitie. "Borussia staat voor ons op de ranglijst, zij hebben twee punten meer dan wij. We kunnen zaterdag een stap zetten, we verheugen ons op deze wedstrijd", zei Bosz. "Er staan twee goede teams tegenover elkaar, het belooft dus een topwedstrijd te worden."
Leverkusen hervatte afgelopen week de Bundesliga na een onderbreking van ruim twee maanden vanwege de coronacrisis met een overtuigende zege bij Werder Bremen (1-4). Gladbach zegevierde met 3-1 bij Eintracht Frankfurt.
Voor de eerste vier uit de Bundesliga ligt een ticket voor de Champions League klaar. Bayer Leverkusen staat na 26 speelrondes op de vijfde plaats, één punt achter RB Leipzig en twee achter Borussia Mönchengladbach. "Vijf teams strijden om de Champions League-plaatsen. Gelukkig zitten wij daar ook bij", aldus Bosz, die niet kan beschikken over Lars Bender en Kevin Volland.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.
10 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).
10 uur geledenNAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met een doelpunt bijgedragen aan een thuiszege van Napoli op Atalanta (3-1). De linksbuiten bekroonde een basisplaats met zijn eerste doelpunt in de Serie A.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is nog niets opgeschoten met het ontslag van John Heitinga. Met interim-trainer Fred Grim op de bank verloor de club twee weken na de nederlaag bij FC Utrecht ook van Excelsior (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. Noah Naujoks maakte beide doelpunten voor de bezoekers, die nog nooit eerder een uitduel met de gevallen topclub uit Amsterdam wonnen.
12 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft dankzij een doelpunt van Robert Mühren een punt overgehouden aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. Mühren kopte in de slotfase raak, nadat Daan Rots de bezoekers uit Enschede kort na het begin van de tweede helft op voorsprong had gezet. Voor FC Twente was het al het derde gelijkspel op rij.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook de thuiswedstrijd tegen Excelsior verloren (1-2). Noah Naujoks was met twee doelpunten de grote man bij de bezoekers uit Rotterdam.
12 uur geledenBREDA (ANP) - PSV heeft met enige moeite bij NAC Breda gewonnen. De koploper ontsnapte aan puntenverlies door een treffer van Guus Til vlak voor rust en een paar uitstekende reddingen van doelman Matej Kovar (0-1).
15 uur geleden