Bosz wil beginfase overleven en fans Dortmund daarna stil krijgen
DORTMUND (ANP) - Peter Bosz is er niet bang voor dat de spelers van PSV niet bestand zijn tegen de indrukwekkende sfeer in het stadion van Borussia Dortmund. Signal Iduna Park zit woensdag, voor de tweede ontmoeting met de Eindhovenaren in de achtste finales van de Champions League, met 81.000 fans vol. Vooral de supporters achter het doel op de 'Gelbe Wande' laten zich altijd horen.
"Ik weet uit ervaring hoe luidruchtig het er hier aan toe kan gaan. Er hangt een echte voetbalsfeer", aldus Bosz, die in de zomer van 2017 begon bij de Duitse topclub en daar in december van dat jaar alweer werd ontslagen. "Vooral voor aanvang zal de stemming zeer goed zijn. Hoe beter wij zijn, hoe minder goed de sfeer op de tribune wordt. Als wij ons goede voetbal spelen, kan het stiller worden. Het is aan ons."
Bosz is erg te spreken over het Sigan Iduna Park. "Ik vind het een echt voetbalstadion. De tribunes zijn steil, de mensen zitten dicht op het veld. Het veld is ook mooi en goed, daar kun je goed op voetballen."
PSV en Dortmund hielden elkaar drie weken terug in Eindhoven in evenwicht: 1-1.
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - Hekkensluiter Willem II heeft tegen PEC Zwolle het derde punt van dit Eredivisieseizoen gepakt. In Tilburg werd het vrijdagavond 1-1. Het betekent ook het eerste punt sinds de terugkeer van trainer Jurgen Streppel. Hij vervangt de in oktober ontslagen John Stegeman en begon een week geleden met een 7-0-nederlaag bij PSV. PEC, dat ook een trainerswissel onderging, heeft nu 12 punten uit twaalf wedstrijden en staat voorlopig dertiende.
10 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft vrijdag met 5-1 gewonnen van Roda JC en is daarmee uitgelopen op de ranglijst in de eerste divisie. De koploper heeft 35 punten na veertien wedstrijden. Nummer 2 VVV-Venlo speelde met 1-1 gelijk tegen Jong PSV en heeft 29 punten. Tristan van Gilst had met drie doelpunten een groot aandeel in de overwinning van Heracles. Ook topscorer van de eerste divisie Jean-Paul N'Djoli was met twee doelpunten belangrijk.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk moet het in de Nations League stellen zonder Ousmane Dembélé. De aanvaller van Paris Saint-Germain is nog altijd geblesseerd aan zijn hamstring en is vrijdag niet opgenomen in de selectie van bondscoach Zinédine Zidane. Aanvoerder Kylian Mbappé, die de vorige interlandperiode grotendeels miste vanwege een blessure, is wel weer beschikbaar voor het nationale elftal.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Mikel Arteta van Arsenal rekent de komende weken nog niet op Bukayo Saka. De aanvaller heeft volgens hem nog enkele weken nodig om te herstellen van een dijbeenblessure, die hij vorige maand tijdens een duel met Bayern München in de Champions League opliep.
17 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De deelname aan het WK Voetbal 2026 heeft wereldwijd voor een enorme media-aandacht gezorgd voor Curaçao. Dat blijkt uit het 'Blue Wave Impact Report 2026' van toeristenbureau CTB.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst verwacht dat Oussama Targhalline zondag met Feyenoord de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen kan spelen. "Hij was een beetje ziek, maar heeft wel individueel kunnen trainen", zei hij op een persconferentie in De Kuip. "Ik verwacht dat hij erbij kan zijn."
18 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Michael Reiziger heeft Ajacied Aaron Bouwman en Feyenoorder Jerayno Schaken voor het eerst opgeroepen voor Jong Oranje. Ze maken deel uit van de selectie die in een tweeluik tegen Denemarken deelname aan het EK van 2027 moet afdwingen.
18 uur geleden