Bosz vreest bij 'beste spelersgroep ooit' niet voor verslapping
ROTTERDAM (ANP) - Peter Bosz is er niet bang voor dat zijn spelersgroep verslapt nu de voorsprong in de Eredivisie zo groot is geworden. "We hebben een technische staf die erbovenop zit, maar ook de jongens zelf zullen het niet van elkaar accepteren. Het zal me verbazen als dat er insluipt", zei de trainer van PSV na de zege van 2-1 in De Kuip, waardoor de voorsprong op Feyenoord opliep tot 10 punten.
Bosz zei dat hij nog niet eerder met zo'n goede spelersgroep heeft gewerkt, dus ook niet in zijn tijd bij Ajax, Borussia Dortmund en Bayer Leverkusen. "Dat zeg ik niet zomaar, dat vind ik echt", aldus de Apeldoorner. "Dat zit hem met name ook in de kwaliteit. Als je op onze trainingen ons positiespel in de kleine ruimte ziet, dat is pure kwaliteit. Dat heb ik nog niet eerder meegemaakt. Ik kende de meeste spelers nog niet toen ik in de zomer begon. Ik merkte direct een enorme gretigheid en zag daarna ook al snel hoe goed ze waren. Dat maakt dat we nu op deze plek staan."
De trainer vond Ismael Saibari een van de uitblinkers in Rotterdam. "Hij is ongelooflijk sterk en krachtig en technisch erg goed. Als hij nu ook nog gaat scoren, wordt het een hele grote speler." Saibari opende halverwege de tweede helft de score en was woensdag in de Champions League-ontmoeting met Sevilla ook al trefzeker.
Trots
Bosz zag dat zijn keuze voor middenvelder Jerdy Schouten als centrale verdediger goed uitpakte. "Feyenoord moest winnen. Als je hier negentig minuten lang gaat verdedigen, dan denk ik dat je verliest. Je kan er volgens mij beter voor proberen te zorgen dat je zelf gaat voetballen en dat zij achter de bal aan moeten. We kwamen hier om te winnen. Natuurlijk kan het ook een keer misgaan."
PSV won in ruim een week tijd drie zware uitwedstrijden, tegen FC Twente, Sevilla en Feyenoord. "Dat is een ongelooflijk moeilijk blok, met ook nog reizen en bijkomende vermoeidheid daarbij. Ik kan alleen maar trots zijn."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat is niet aanwezig bij de belangrijke wedstrijd van Curaçao tegen Jamaica dinsdag. Advocaat vertrekt wegens familieomstandigheden naar Nederland, meldt de Curaçaose voetbalbond op Facebook.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft ondanks een gelijkspel tegen Belarus goede zaken gedaan in de kwalificatiereeks voor het WK voetbal. De koploper in Groep C bleef thuis steken op 2-2, maar zag concurrent Schotland met 3-2 verliezen in Griekenland.
4 uur geledenGENÈVE (ANP) - Zwitserland is na de zege op Zweden dicht bij kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar. De Zwitsers wonnen in Genève met 4-1 en houden daarmee een marge van 3 punten op Kosovo, dat met 2-0 won bij Slovenië.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - SC Cambuur heeft in de achtervolging op koploper ADO Den Haag in de Keuken Kampioen Divisie puntenverlies geleden. De club van trainer Henk de Jong speelde met 3-3 gelijk bij het laaggeklasseerde FC Eindhoven.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Voetbalster Esmee Brugts van FC Barcelona is geblesseerd uitgevallen tijdens de gewonnen Clásico tegen Real Madrid (4-0). De Oranje-international moest in de 72e minuut het veld verlaten met een golfkarretje. De ernst van de blessure is nog onduidelijk.
7 uur geledenTBILISI (ANP) - Spanje is vrijwel zeker van deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Het elftal van bondscoach Luis de la Fuente was in de voorlaatste kwalificatiewedstrijd in Tbilisi met 4-0 te sterk voor Georgië. In dezelfde groep won Turkije met 2-0 van Bulgarije.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries kan maandag niet meedoen in de laatste WK-kwalificatiewedstrijd van het Nederlands elftal, in de Johan Cruijff ArenA tegen Litouwen. De rechtervleugelverdediger is nog steeds geblesseerd en is teruggekeerd naar zijn club Internazionale.
10 uur geleden