Bosz vreest bij 'beste spelersgroep ooit' niet voor verslapping
ROTTERDAM (ANP) - Peter Bosz is er niet bang voor dat zijn spelersgroep verslapt nu de voorsprong in de Eredivisie zo groot is geworden. "We hebben een technische staf die erbovenop zit, maar ook de jongens zelf zullen het niet van elkaar accepteren. Het zal me verbazen als dat er insluipt", zei de trainer van PSV na de zege van 2-1 in De Kuip, waardoor de voorsprong op Feyenoord opliep tot 10 punten.
Bosz zei dat hij nog niet eerder met zo'n goede spelersgroep heeft gewerkt, dus ook niet in zijn tijd bij Ajax, Borussia Dortmund en Bayer Leverkusen. "Dat zeg ik niet zomaar, dat vind ik echt", aldus de Apeldoorner. "Dat zit hem met name ook in de kwaliteit. Als je op onze trainingen ons positiespel in de kleine ruimte ziet, dat is pure kwaliteit. Dat heb ik nog niet eerder meegemaakt. Ik kende de meeste spelers nog niet toen ik in de zomer begon. Ik merkte direct een enorme gretigheid en zag daarna ook al snel hoe goed ze waren. Dat maakt dat we nu op deze plek staan."
De trainer vond Ismael Saibari een van de uitblinkers in Rotterdam. "Hij is ongelooflijk sterk en krachtig en technisch erg goed. Als hij nu ook nog gaat scoren, wordt het een hele grote speler." Saibari opende halverwege de tweede helft de score en was woensdag in de Champions League-ontmoeting met Sevilla ook al trefzeker.
Trots
Bosz zag dat zijn keuze voor middenvelder Jerdy Schouten als centrale verdediger goed uitpakte. "Feyenoord moest winnen. Als je hier negentig minuten lang gaat verdedigen, dan denk ik dat je verliest. Je kan er volgens mij beter voor proberen te zorgen dat je zelf gaat voetballen en dat zij achter de bal aan moeten. We kwamen hier om te winnen. Natuurlijk kan het ook een keer misgaan."
PSV won in ruim een week tijd drie zware uitwedstrijden, tegen FC Twente, Sevilla en Feyenoord. "Dat is een ongelooflijk moeilijk blok, met ook nog reizen en bijkomende vermoeidheid daarbij. Ik kan alleen maar trots zijn."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in de Champions League-wedstrijd tegen Sporting Portugal hersteld van de nederlaag in het voorgaande duel met Arsenal (3-1). De koploper van Duitsland was in München met dezelfde cijfers te sterk voor de ploeg uit Lissabon: 3-1.
10 uur geleden