Bosz vreest bij 'beste spelersgroep ooit' niet voor verslapping
ROTTERDAM (ANP) - Peter Bosz is er niet bang voor dat zijn spelersgroep verslapt nu de voorsprong in de Eredivisie zo groot is geworden. "We hebben een technische staf die erbovenop zit, maar ook de jongens zelf zullen het niet van elkaar accepteren. Het zal me verbazen als dat er insluipt", zei de trainer van PSV na de zege van 2-1 in De Kuip, waardoor de voorsprong op Feyenoord opliep tot 10 punten.
Bosz zei dat hij nog niet eerder met zo'n goede spelersgroep heeft gewerkt, dus ook niet in zijn tijd bij Ajax, Borussia Dortmund en Bayer Leverkusen. "Dat zeg ik niet zomaar, dat vind ik echt", aldus de Apeldoorner. "Dat zit hem met name ook in de kwaliteit. Als je op onze trainingen ons positiespel in de kleine ruimte ziet, dat is pure kwaliteit. Dat heb ik nog niet eerder meegemaakt. Ik kende de meeste spelers nog niet toen ik in de zomer begon. Ik merkte direct een enorme gretigheid en zag daarna ook al snel hoe goed ze waren. Dat maakt dat we nu op deze plek staan."
De trainer vond Ismael Saibari een van de uitblinkers in Rotterdam. "Hij is ongelooflijk sterk en krachtig en technisch erg goed. Als hij nu ook nog gaat scoren, wordt het een hele grote speler." Saibari opende halverwege de tweede helft de score en was woensdag in de Champions League-ontmoeting met Sevilla ook al trefzeker.
Trots
Bosz zag dat zijn keuze voor middenvelder Jerdy Schouten als centrale verdediger goed uitpakte. "Feyenoord moest winnen. Als je hier negentig minuten lang gaat verdedigen, dan denk ik dat je verliest. Je kan er volgens mij beter voor proberen te zorgen dat je zelf gaat voetballen en dat zij achter de bal aan moeten. We kwamen hier om te winnen. Natuurlijk kan het ook een keer misgaan."
PSV won in ruim een week tijd drie zware uitwedstrijden, tegen FC Twente, Sevilla en Feyenoord. "Dat is een ongelooflijk moeilijk blok, met ook nog reizen en bijkomende vermoeidheid daarbij. Ik kan alleen maar trots zijn."
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
11 minuten geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.
5 uur geleden