Bosz vindt niet dat PSV door Arsenal 'ondersteboven' is gespeeld
LONDEN (ANP) - Peter Bosz vindt niet dat PSV woensdag door Arsenal in de Champions League 'ondersteboven' is gespeeld. "4-0 is geen goede uitslag. Zij spelen nog een stuk sneller dan wij. Zo'n ploeg zijn we dit seizoen nog niet tegengekomen. Maar ik heb niet het gevoel dat we helemaal zijn weggespeeld, al zal ik de wedstrijd nog eens rustig terugkijken", sprak de coach van de Eindhovenaren in het Emirates Stadium.
Arsenal leidde bij rust al met 3-0 en schoot in de eerste helft zeven keer tussen de palen. "Als je in verdedigend opzicht niet kort genoeg zit, geef je de doelpunten op deze manier weg. We kwamen overal net een stap te laat", vervolgde Bosz. "Het verschil werd in mijn ogen gemaakt in beide doelgebieden. We kwamen zelf ook een paar keer goed daar, maar gaven dan geen goede voorzet. Engeland heeft de sterkste competitie ter wereld. Laten we eerlijk zijn, we speelden tegen een van de beste ploegen ter wereld."
Bosz staat bekend als een aanvallende trainer, ongeacht de tegenstander. Een meer verdedigende aanpak had in zijn ogen tegen Arsenal weinig zin gehad. "Als je tegen deze ploeg met z'n allen voor je eigen zestienmetergebied gaat liggen, krijg je misschien nog wel meer doelpunten tegen. Dan roep je het over jezelf af. Arsenal heeft zoveel spelers met kwaliteiten in de kleine ruimte. In één vierkante meter kunnen ze allemaal ontzettend goed voetballen."
Voor de 59-jarige Bosz betekende het zijn eerste nederlaag als trainer van PSV. "Jullie weten dat ik normaal gesproken na een nederlaag heel chagrijnig of diep bedroefd kan zijn. Omdat we dan onterecht verloren. Vandaag is dat niet zo. We wisten vooraf dat het de moeilijkste wedstrijd in de groepsfase zou worden", aldus de Eindhovense coach, die veel punten uit de wedstrijd haalde waarmee hij met de ploeg aan de slag kan. "We moeten leren van de fouten die we hebben gemaakt. Het is de bedoeling dat we dit gaan oppakken. Neem van mij aan dat als we in december weer tegen Arsenal spelen, een stuk verder zijn."
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
40 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
42 minuten geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
3 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
9 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
11 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
12 uur geleden