Bosz vindt niet dat PSV door Arsenal 'ondersteboven' is gespeeld
LONDEN (ANP) - Peter Bosz vindt niet dat PSV woensdag door Arsenal in de Champions League 'ondersteboven' is gespeeld. "4-0 is geen goede uitslag. Zij spelen nog een stuk sneller dan wij. Zo'n ploeg zijn we dit seizoen nog niet tegengekomen. Maar ik heb niet het gevoel dat we helemaal zijn weggespeeld, al zal ik de wedstrijd nog eens rustig terugkijken", sprak de coach van de Eindhovenaren in het Emirates Stadium.
Arsenal leidde bij rust al met 3-0 en schoot in de eerste helft zeven keer tussen de palen. "Als je in verdedigend opzicht niet kort genoeg zit, geef je de doelpunten op deze manier weg. We kwamen overal net een stap te laat", vervolgde Bosz. "Het verschil werd in mijn ogen gemaakt in beide doelgebieden. We kwamen zelf ook een paar keer goed daar, maar gaven dan geen goede voorzet. Engeland heeft de sterkste competitie ter wereld. Laten we eerlijk zijn, we speelden tegen een van de beste ploegen ter wereld."
Bosz staat bekend als een aanvallende trainer, ongeacht de tegenstander. Een meer verdedigende aanpak had in zijn ogen tegen Arsenal weinig zin gehad. "Als je tegen deze ploeg met z'n allen voor je eigen zestienmetergebied gaat liggen, krijg je misschien nog wel meer doelpunten tegen. Dan roep je het over jezelf af. Arsenal heeft zoveel spelers met kwaliteiten in de kleine ruimte. In één vierkante meter kunnen ze allemaal ontzettend goed voetballen."
Voor de 59-jarige Bosz betekende het zijn eerste nederlaag als trainer van PSV. "Jullie weten dat ik normaal gesproken na een nederlaag heel chagrijnig of diep bedroefd kan zijn. Omdat we dan onterecht verloren. Vandaag is dat niet zo. We wisten vooraf dat het de moeilijkste wedstrijd in de groepsfase zou worden", aldus de Eindhovense coach, die veel punten uit de wedstrijd haalde waarmee hij met de ploeg aan de slag kan. "We moeten leren van de fouten die we hebben gemaakt. Het is de bedoeling dat we dit gaan oppakken. Neem van mij aan dat als we in december weer tegen Arsenal spelen, een stuk verder zijn."
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/AFP) - Het Franse voetbalelftal heeft voor het eerst sinds 2018 weer de eerste plek van de FIFA-wereldranglijst in handen. 'Les Bleus' passeerden Europees kampioen Spanje dankzij oefenzeges op Brazilië (2-1) en Colombia (3-1). Spanje won van Servië (3-0) en speelde gelijk tegen Egypte (0-0).
31 minuten geledenZENICA (ANP/BELGA) - De Italiaanse bondscoach Gennaro Gattuso is "helemaal leeg" nadat zijn land voor de derde keer op rij het WK voetbal is misgelopen. "Dit doet pijn. Mijn spelers hebben er alles aan gedaan. We hadden deze kwalificatie zo hard nodig. Voor onszelf, onze families, het Italiaanse voetbal en het hele land", zei de oud-international na de nederlaag via strafschoppen tegen Bosnië en Herzegovina. De stand na de reguliere speeltijd en verlenging was 1-1.
4 uur geledenMONTERREY (ANP) - Irak heeft zich met een 2-1-zege op Bolivia als 48e en laatste land geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het duel in het Mexicaanse Monterrey was de laatste play-off voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
5 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
9 uur geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
13 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
14 uur geleden