Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bosz vindt niet dat PSV door Arsenal 'ondersteboven' is gespeeld

Bosz vindt niet dat PSV door Arsenal 'ondersteboven' is gespeeld

LONDEN (ANP) - Peter Bosz vindt niet dat PSV woensdag door Arsenal in de Champions League 'ondersteboven' is gespeeld. "4-0 is geen goede uitslag. Zij spelen nog een stuk sneller dan wij. Zo'n ploeg zijn we dit seizoen nog niet tegengekomen. Maar ik heb niet het gevoel dat we helemaal zijn weggespeeld, al zal ik de wedstrijd nog eens rustig terugkijken", sprak de coach van de Eindhovenaren in het Emirates Stadium.

Arsenal leidde bij rust al met 3-0 en schoot in de eerste helft zeven keer tussen de palen. "Als je in verdedigend opzicht niet kort genoeg zit, geef je de doelpunten op deze manier weg. We kwamen overal net een stap te laat", vervolgde Bosz. "Het verschil werd in mijn ogen gemaakt in beide doelgebieden. We kwamen zelf ook een paar keer goed daar, maar gaven dan geen goede voorzet. Engeland heeft de sterkste competitie ter wereld. Laten we eerlijk zijn, we speelden tegen een van de beste ploegen ter wereld."

Bosz staat bekend als een aanvallende trainer, ongeacht de tegenstander. Een meer verdedigende aanpak had in zijn ogen tegen Arsenal weinig zin gehad. "Als je tegen deze ploeg met z'n allen voor je eigen zestienmetergebied gaat liggen, krijg je misschien nog wel meer doelpunten tegen. Dan roep je het over jezelf af. Arsenal heeft zoveel spelers met kwaliteiten in de kleine ruimte. In één vierkante meter kunnen ze allemaal ontzettend goed voetballen."

Voor de 59-jarige Bosz betekende het zijn eerste nederlaag als trainer van PSV. "Jullie weten dat ik normaal gesproken na een nederlaag heel chagrijnig of diep bedroefd kan zijn. Omdat we dan onterecht verloren. Vandaag is dat niet zo. We wisten vooraf dat het de moeilijkste wedstrijd in de groepsfase zou worden", aldus de Eindhovense coach, die veel punten uit de wedstrijd haalde waarmee hij met de ploeg aan de slag kan. "We moeten leren van de fouten die we hebben gemaakt. Het is de bedoeling dat we dit gaan oppakken. Neem van mij aan dat als we in december weer tegen Arsenal spelen, een stuk verder zijn."

Meer uit Voetbal

Advocaat wil ook presteren met Curaçao op WK

WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."

5 uur geleden
Japanse bondscoach ziet Nederlands elftal als 'wereldmacht'

WASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."

5 uur geleden
FC Groningen wint bij Excelsior na lange tijd weer in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.

5 uur geleden
Bondscoach Koeman redelijk tevreden over resultaat van WK-loting

WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."

6 uur geleden
Oranje tegen Japan, Tunesië en ploeg uit play-offs op WK

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.

7 uur geleden
Curaçao op WK tegen Duitsland, Ivoorkust en Ecuador

WASHINGTON (ANP) - Curaçao is tijdens de loting voor het WK 2026 gekoppeld aan Duitsland, Ivoorkust en Ecuador. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat debuteert op een mondiale eindronde. De 78-jarige kan de oudste bondscoach ooit op een WK worden. Dat is nu nog de Duitser Otto Rehhagel, die in 2010 bijna 72 was toen hij Griekenland op het WK van 2010 in Zuid-Afrika leidde.

7 uur geleden
Nederlands elftal op WK in groep F

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal is ingedeeld in groep F van het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat is bepaald tijdens een loting in het Kennedy Center in Washington.

7 uur geleden