Bosz vindt dat PSV thuisduels met Girona en Sjachtar moet winnen
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vindt de komende twee duels in de Champions League cruciaal. "Nu komen de thuiswedstrijden die we moeten winnen", zei de 60-jarige Apeldoorner over de ontmoetingen met Girona (dinsdag) en Sjachtar Donetsk (27 november).
PSV begon het hoofdtoernooi met een nederlaag bij Juventus (3-1) en speelde vervolgens gelijk tegen Sporting Portugal (1-1) en bij Paris Saint-Germain (1-1). "We hebben best wel een zwaar programma gehad al. Tegen Sporting speelden we hier goed en hadden we eigenlijk de 3 punten verdiend. We moeten kijken of we die morgen tegen Girona kunnen pakken", aldus Bosz, die zich positief uitliet over de huidige nummer 11 van Spanje. Vorig seizoen eindigde de club als tweede. "Als je tweede wordt, moet je heel veel kwaliteiten hebben, anders houd je dat niet een heel seizoen lang vol. Dit seizoen hebben ze het moeilijker, ook doordat ze de Champions League erbij hebben. Dat moet je toch leren, het spelen van twee grote competities naast elkaar."
Feyenoord won een maand geleden in de Champions League bij Girona (2-3). "Feyenoord heeft het daar heel goed gedaan, maar toch had Girona 67 procent balbezit. En zij kregen elf corners en Feyenoord nul. Girona is een ploeg die echt voetbal wil spelen en tegenstanders wil domineren."
'Streep eronder'
PSV hoopt zich in het Philips-stadion te herstellen van de eerste nederlaag in de Eredivisie, bij Ajax (3-2). "We zijn druk geweest met analyseren en er zijn meerdere conclusies te trekken", aldus Bosz. "Soms als ik een wedstrijd terugkijk, denk ik: ik had het toch wat anders gezien. Wat beter of wat slechter. Dat had ik nu eigenlijk niet. De eerste helft leden we veel te veel balverlies, daardoor moesten we er constant achteraan. Als we eenmaal de bal hadden, zat er weinig beweging in de ploeg. De tweede helft speelden we veel beter en hielden we de bal langer in de ploeg. De 2-2 viel uit het niets. Daarna was de wedstrijd voor Ajax en hebben wij ons niveau niet meer kunnen halen."
Bosz denkt niet dat de nederlaag in de Johan Cruijff ArenA doorwerkt. "We zijn gewend om maar enkele dagen rust te hebben en dan weer te voetballen. Daardoor leer je ook om zaken snel af te sluiten. Het is nabespreken, een streep eronder zetten en door naar de volgende."
PSV - Girona begint om 18.45 uur.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
5 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.
17 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.
19 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.
20 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.
21 uur geleden