Bosz vindt dat PSV thuisduels met Girona en Sjachtar moet winnen
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vindt de komende twee duels in de Champions League cruciaal. "Nu komen de thuiswedstrijden die we moeten winnen", zei de 60-jarige Apeldoorner over de ontmoetingen met Girona (dinsdag) en Sjachtar Donetsk (27 november).
PSV begon het hoofdtoernooi met een nederlaag bij Juventus (3-1) en speelde vervolgens gelijk tegen Sporting Portugal (1-1) en bij Paris Saint-Germain (1-1). "We hebben best wel een zwaar programma gehad al. Tegen Sporting speelden we hier goed en hadden we eigenlijk de 3 punten verdiend. We moeten kijken of we die morgen tegen Girona kunnen pakken", aldus Bosz, die zich positief uitliet over de huidige nummer 11 van Spanje. Vorig seizoen eindigde de club als tweede. "Als je tweede wordt, moet je heel veel kwaliteiten hebben, anders houd je dat niet een heel seizoen lang vol. Dit seizoen hebben ze het moeilijker, ook doordat ze de Champions League erbij hebben. Dat moet je toch leren, het spelen van twee grote competities naast elkaar."
Feyenoord won een maand geleden in de Champions League bij Girona (2-3). "Feyenoord heeft het daar heel goed gedaan, maar toch had Girona 67 procent balbezit. En zij kregen elf corners en Feyenoord nul. Girona is een ploeg die echt voetbal wil spelen en tegenstanders wil domineren."
'Streep eronder'
PSV hoopt zich in het Philips-stadion te herstellen van de eerste nederlaag in de Eredivisie, bij Ajax (3-2). "We zijn druk geweest met analyseren en er zijn meerdere conclusies te trekken", aldus Bosz. "Soms als ik een wedstrijd terugkijk, denk ik: ik had het toch wat anders gezien. Wat beter of wat slechter. Dat had ik nu eigenlijk niet. De eerste helft leden we veel te veel balverlies, daardoor moesten we er constant achteraan. Als we eenmaal de bal hadden, zat er weinig beweging in de ploeg. De tweede helft speelden we veel beter en hielden we de bal langer in de ploeg. De 2-2 viel uit het niets. Daarna was de wedstrijd voor Ajax en hebben wij ons niveau niet meer kunnen halen."
Bosz denkt niet dat de nederlaag in de Johan Cruijff ArenA doorwerkt. "We zijn gewend om maar enkele dagen rust te hebben en dan weer te voetballen. Daardoor leer je ook om zaken snel af te sluiten. Het is nabespreken, een streep eronder zetten en door naar de volgende."
PSV - Girona begint om 18.45 uur.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Bruno Fernandes hoopt met Portugal wereldkampioen voetbal te worden om de carrière van Cristiano Ronaldo de ultieme bekroning te geven. Dat zei de middenvelder van Manchester United bij de BBC. "Het zou fantastisch zijn om het WK af te sluiten met Cristiano als winnaar. Ik hoop echt dat we het voor elkaar kunnen krijgen, voor alles wat Cristiano voor het voetbal en de wereld heeft betekend", aldus Fernandes.
4 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vitesse verdiende een beter einde van het seizoen, zei trainer Rüdiger Rehm na afloop van de wedstrijd in Leeuwarden tegen Cambuur, die voortijdig eindigde door ongeregeldheden in het vak van de Arnhemse aanhang. "Het hele seizoen hebben onze fans zich goed gedragen en de ploeg altijd en overal ongelooflijk gesteund, dan verdient de ploeg het niet dat het zo eindigt. Gooien met vuurwerk is levensgevaarlijk", zei Rehm bij ESPN.
4 uur geledenLEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.
16 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
22 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 dag geleden