Bosz vindt dat lage klassering Lens vertekend beeld geeft
LENS (ANP) - De lage klassering van RC Lens in de Franse voetbalcompetitie zegt Peter Bosz niets. "Het is een goed elftal, een goede club", zei de trainer van PSV in aanloop naar de uitwedstrijd in de Champions League tegen de huidige nummer 15 uit de Ligue 1.
Lens behaalde uit de eerste negen competitieduels 9 punten. In de Champions League doet de club het aanzienlijk beter, met een gelijkspel bij Sevilla (1-1) en een overwinning op Arsenal (2-1).
"Ik weet waartoe ze in staat zijn", aldus Bosz, die tot ruim een jaar geleden in de Franse competitie werkte als trainer van Olympique Lyon. "Met Seko Fofana en Loïs Openda zijn ze wel twee belangrijke spelers kwijtgeraakt, al hebben ze er met Elye Wahi een goede speler voor teruggekregen. Het blijft een goed elftal, dat in een herkenbaar systeem speelt. Dat systeem spelen ze eigenlijk al sinds ze drie jaar terug promoveerden." Een verwijzing naar het eveneens laaggeklasseerde Ajax in Nederland wees Bosz daarom van de hand. "Dat kun je niet met elkaar vergelijken."
'Kansen'
Dankzij zijn verleden bij Lyon, kent Lens niet zoveel geheimen voor Bosz, zei hij. "Voor mij is het duidelijk hoe ze spelen, in een 3-4-3-systeem dat op verschillende manieren is uit te voeren. Het is kwaliteit wat er op het veld staat, maar wij hebben ook bepaalde kwaliteiten. De ruimtes die ze weggeven, want die geven ze weg, proberen we te benutten."
De belangrijkste vraag is wie Bosz opstelt als aanvallende middenvelder. Malik Tillman leek lange tijd de voorkeur te krijgen in de belangrijke wedstrijden op die plek, maar Guus Til is bezig aan een sterke periode. "We hebben op die positie veel keuze", erkende Bosz. Jerdy Schouten en Joey Veerman zijn op het middenveld zeker van hun plek.
PSV heeft na twee duels pas 1 punt. Bosz: "Daardoor hebben we vanaf nu eigenlijk altijd een goed resultaat nodig, ook omdat Arsenal hier heeft verloren. De kansen die wij in Londen tegen Arsenal niet benutten, benutte Lens in eigen stadion wel tegen hen. We willen winnen, ook hier morgen."
Meer uit Voetbal
VENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.
41 minuten geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
6 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
7 uur geleden