Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bosz vindt dat lage klassering Lens vertekend beeld geeft

Bosz vindt dat lage klassering Lens vertekend beeld geeft

LENS (ANP) - De lage klassering van RC Lens in de Franse voetbalcompetitie zegt Peter Bosz niets. "Het is een goed elftal, een goede club", zei de trainer van PSV in aanloop naar de uitwedstrijd in de Champions League tegen de huidige nummer 15 uit de Ligue 1.

Lens behaalde uit de eerste negen competitieduels 9 punten. In de Champions League doet de club het aanzienlijk beter, met een gelijkspel bij Sevilla (1-1) en een overwinning op Arsenal (2-1).

"Ik weet waartoe ze in staat zijn", aldus Bosz, die tot ruim een jaar geleden in de Franse competitie werkte als trainer van Olympique Lyon. "Met Seko Fofana en Loïs Openda zijn ze wel twee belangrijke spelers kwijtgeraakt, al hebben ze er met Elye Wahi een goede speler voor teruggekregen. Het blijft een goed elftal, dat in een herkenbaar systeem speelt. Dat systeem spelen ze eigenlijk al sinds ze drie jaar terug promoveerden." Een verwijzing naar het eveneens laaggeklasseerde Ajax in Nederland wees Bosz daarom van de hand. "Dat kun je niet met elkaar vergelijken."

'Kansen'

Dankzij zijn verleden bij Lyon, kent Lens niet zoveel geheimen voor Bosz, zei hij. "Voor mij is het duidelijk hoe ze spelen, in een 3-4-3-systeem dat op verschillende manieren is uit te voeren. Het is kwaliteit wat er op het veld staat, maar wij hebben ook bepaalde kwaliteiten. De ruimtes die ze weggeven, want die geven ze weg, proberen we te benutten."

De belangrijkste vraag is wie Bosz opstelt als aanvallende middenvelder. Malik Tillman leek lange tijd de voorkeur te krijgen in de belangrijke wedstrijden op die plek, maar Guus Til is bezig aan een sterke periode. "We hebben op die positie veel keuze", erkende Bosz. Jerdy Schouten en Joey Veerman zijn op het middenveld zeker van hun plek.

PSV heeft na twee duels pas 1 punt. Bosz: "Daardoor hebben we vanaf nu eigenlijk altijd een goed resultaat nodig, ook omdat Arsenal hier heeft verloren. De kansen die wij in Londen tegen Arsenal niet benutten, benutte Lens in eigen stadion wel tegen hen. We willen winnen, ook hier morgen."

Meer uit Voetbal

Oranje zakt naar achtste plaats op wereldranglijst voetbal

ZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is kort voor aanvang van het WK voetbal een plaats gezakt op de wereldranglijst. Oranje daalde op de donderdag officieel uitgebrachte ranking van de FIFA van de zevende naar de achtste plaats. Marokko heeft de ploeg van bondscoach Ronald Koeman ingehaald en bezet nu de zevende plaats.

36 minuten geleden
Wolverhampton Wanderers ontslaat coach Edwards na degradatie

WOLVERHAMPTON (ANP) - Wolverhampton Wanderers heeft coach Rob Edwards ontslagen. De club degradeerde afgelopen seizoen onder zijn leiding uit de Premier League.

1 uur geleden
Oosting volgt Boel op als trainer van Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - Joseph Oosting is de nieuwe coach van Go Ahead Eagles. De 54-jarige trainer volgt Melvin Boel op, die na een seizoen moest vertrekken bij de club uit Deventer. Oosting tekent een contract voor twee seizoenen.

2 uur geleden
Voetbalelftal Haïti heeft van FIFA WK-tenue moeten aanpassen

BOGOTÁ (ANP/RTR) - Het voetbalelftal van Haïti heeft op het laatste moment het WK-tenue aangepast. Wereldvoetbalbond FIFA had aanpassingen geëist, omdat op het shirt een oorlogsscène uit de onafhankelijkheidsoorlog te zien was, zo meldde fabrikant Saeta.

3 uur geleden
Gordon leidt Engeland naar laatste oefenzege in aanloop naar WK

ORLANDO (ANP) - Anthony Gordon heeft Engeland naar een ruime oefenzege geleid tegen Costa Rica, een dag voor de start van het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. In Orlando won het team van bondscoach Thomas Tuchel met 3-0.

5 uur geleden
Mexicaanse bondscoach Aguirre voorspelt historische openingsdag

MEXICO-STAD (ANP) - Mexico is "zeer goed voorbereid" op het WK voetbal in eigen land. Dat zei bondscoach Javier Aguirre (67) van het Mexicaanse elftal een dag voor de openingsceremonie bij een persconferentie in het Mexico City Stadium.

15 uur geleden
Infantino voorspelt spectaculair WK met veel kanshebbers

MEXICO-STAD (ANP) - Gianni Infantino (56) voorspelt "een spectaculair WK" waarvan de winnaar moeilijk te voorspellen is. De FIFA-voorzitter keek bij een persconferentie in Mexico-Stad vooruit naar het 23e WK. Op donderdag is in het Mexico City Stadium de openingsceremonie. Daarna wordt om 21.00 uur (Nederlandse tijd) de wedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika gespeeld.

15 uur geleden