Bosz vindt dat lage klassering Lens vertekend beeld geeft
LENS (ANP) - De lage klassering van RC Lens in de Franse voetbalcompetitie zegt Peter Bosz niets. "Het is een goed elftal, een goede club", zei de trainer van PSV in aanloop naar de uitwedstrijd in de Champions League tegen de huidige nummer 15 uit de Ligue 1.
Lens behaalde uit de eerste negen competitieduels 9 punten. In de Champions League doet de club het aanzienlijk beter, met een gelijkspel bij Sevilla (1-1) en een overwinning op Arsenal (2-1).
"Ik weet waartoe ze in staat zijn", aldus Bosz, die tot ruim een jaar geleden in de Franse competitie werkte als trainer van Olympique Lyon. "Met Seko Fofana en Loïs Openda zijn ze wel twee belangrijke spelers kwijtgeraakt, al hebben ze er met Elye Wahi een goede speler voor teruggekregen. Het blijft een goed elftal, dat in een herkenbaar systeem speelt. Dat systeem spelen ze eigenlijk al sinds ze drie jaar terug promoveerden." Een verwijzing naar het eveneens laaggeklasseerde Ajax in Nederland wees Bosz daarom van de hand. "Dat kun je niet met elkaar vergelijken."
'Kansen'
Dankzij zijn verleden bij Lyon, kent Lens niet zoveel geheimen voor Bosz, zei hij. "Voor mij is het duidelijk hoe ze spelen, in een 3-4-3-systeem dat op verschillende manieren is uit te voeren. Het is kwaliteit wat er op het veld staat, maar wij hebben ook bepaalde kwaliteiten. De ruimtes die ze weggeven, want die geven ze weg, proberen we te benutten."
De belangrijkste vraag is wie Bosz opstelt als aanvallende middenvelder. Malik Tillman leek lange tijd de voorkeur te krijgen in de belangrijke wedstrijden op die plek, maar Guus Til is bezig aan een sterke periode. "We hebben op die positie veel keuze", erkende Bosz. Jerdy Schouten en Joey Veerman zijn op het middenveld zeker van hun plek.
PSV heeft na twee duels pas 1 punt. Bosz: "Daardoor hebben we vanaf nu eigenlijk altijd een goed resultaat nodig, ook omdat Arsenal hier heeft verloren. De kansen die wij in Londen tegen Arsenal niet benutten, benutte Lens in eigen stadion wel tegen hen. We willen winnen, ook hier morgen."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
3 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
20 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
21 uur geleden