Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bosz vindt dat lage klassering Lens vertekend beeld geeft

Bosz vindt dat lage klassering Lens vertekend beeld geeft

LENS (ANP) - De lage klassering van RC Lens in de Franse voetbalcompetitie zegt Peter Bosz niets. "Het is een goed elftal, een goede club", zei de trainer van PSV in aanloop naar de uitwedstrijd in de Champions League tegen de huidige nummer 15 uit de Ligue 1.

Lens behaalde uit de eerste negen competitieduels 9 punten. In de Champions League doet de club het aanzienlijk beter, met een gelijkspel bij Sevilla (1-1) en een overwinning op Arsenal (2-1).

"Ik weet waartoe ze in staat zijn", aldus Bosz, die tot ruim een jaar geleden in de Franse competitie werkte als trainer van Olympique Lyon. "Met Seko Fofana en Loïs Openda zijn ze wel twee belangrijke spelers kwijtgeraakt, al hebben ze er met Elye Wahi een goede speler voor teruggekregen. Het blijft een goed elftal, dat in een herkenbaar systeem speelt. Dat systeem spelen ze eigenlijk al sinds ze drie jaar terug promoveerden." Een verwijzing naar het eveneens laaggeklasseerde Ajax in Nederland wees Bosz daarom van de hand. "Dat kun je niet met elkaar vergelijken."

'Kansen'

Dankzij zijn verleden bij Lyon, kent Lens niet zoveel geheimen voor Bosz, zei hij. "Voor mij is het duidelijk hoe ze spelen, in een 3-4-3-systeem dat op verschillende manieren is uit te voeren. Het is kwaliteit wat er op het veld staat, maar wij hebben ook bepaalde kwaliteiten. De ruimtes die ze weggeven, want die geven ze weg, proberen we te benutten."

De belangrijkste vraag is wie Bosz opstelt als aanvallende middenvelder. Malik Tillman leek lange tijd de voorkeur te krijgen in de belangrijke wedstrijden op die plek, maar Guus Til is bezig aan een sterke periode. "We hebben op die positie veel keuze", erkende Bosz. Jerdy Schouten en Joey Veerman zijn op het middenveld zeker van hun plek.

PSV heeft na twee duels pas 1 punt. Bosz: "Daardoor hebben we vanaf nu eigenlijk altijd een goed resultaat nodig, ook omdat Arsenal hier heeft verloren. De kansen die wij in Londen tegen Arsenal niet benutten, benutte Lens in eigen stadion wel tegen hen. We willen winnen, ook hier morgen."

Meer uit Voetbal

Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

2 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

3 uur geleden
Liverpool-coach Slot roemt fitheid Oranje-aanvoerder Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.

4 uur geleden
Doelman Neuer mist bekerfinale met Bayern München om kuitblessure

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.

5 uur geleden
Trainer Carrick verlengt contract bij Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.

6 uur geleden
Guardiola na tien jaar weg als coach van Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.

6 uur geleden
Ajax - FC Utrecht in Volendam op zondag vervroegd naar 12.15 uur

VOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.

6 uur geleden