Bosz spreekt in aanloop naar duel met Rode Ster niet van crisis
BELGRADO (ANP) - PSV-coach Peter Bosz vindt ondanks de nederlaag tegen PEC Zwolle van afgelopen zaterdag dat zijn ploeg zich niet in een crisis bevindt. "Ik geef toe dat we ons in een mindere periode bevinden, maar ik geloof niet dat het een crisis is", zei hij in de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Rode Ster Belgrado in de Champions League. "Het vuur is echt niet weg."
De trainer vertelde dat zijn team zich moest herpakken na de nederlaag tegen PEC Zwolle. "We hebben gewerkt aan het mentale aspect en aan het voetbaltechnische deel. Het ene kan niet zonder het andere. We hebben ingezoomd op hoe we zo goed konden zijn anderhalf jaar lang en dat is ook waar we naar terug moeten. Voetballen met durf, dat geeft ons zelfvertrouwen."
Bosz had moeten toezien hoe zijn ploeg na de jaarwisseling met moeite gelijkspeelde tegen AZ en een verlenging nodig had om thuis te winnen van Excelsior in de KNVB-beker. Tegen PEC Zwolle leed PSV de derde competitienederlaag.
Champions League
In de Champions League staat PSV met 8 punten op de 23e plaats, waar een plaats bij de beste 24 nodig is om verder in het toernooi te komen. Bosz wil Rode Ster, dat op de 31e plaats staat, zeker niet onderschatten. "Het verrast me dat ze pas 3 punten hebben in de Champions League", zei de coach. "Ze winnen alles in hun competitie, dus we moeten echt voorbereid zijn. We moeten alles eraan doen om te winnen."
De PSV-trainer denkt dat zijn ploeg nog 3 punten nodig heeft om verder te komen in de Champions League. "Dit is de eerstvolgende mogelijkheid om ze te pakken. Ik zeg altijd, als je in het leven een kans krijgt, moet je 'm pakken", aldus Bosz. De Eindhovenaren spelen na het duel in Belgrado nog thuis tegen Liverpool, dat de voorgaande zes wedstrijden heeft gewonnen.
Bosz kan tegen Rode Ster niet beschikken over Ivan Perisic, die niet speelgerechtigd is. Aanvaller Malik Tillman liep een enkelblessure op in het duel met Excelsior en is niet meegereisd naar Servië.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
12 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
15 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
19 uur geleden