Bosz spreekt in aanloop naar duel met Rode Ster niet van crisis
BELGRADO (ANP) - PSV-coach Peter Bosz vindt ondanks de nederlaag tegen PEC Zwolle van afgelopen zaterdag dat zijn ploeg zich niet in een crisis bevindt. "Ik geef toe dat we ons in een mindere periode bevinden, maar ik geloof niet dat het een crisis is", zei hij in de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Rode Ster Belgrado in de Champions League. "Het vuur is echt niet weg."
De trainer vertelde dat zijn team zich moest herpakken na de nederlaag tegen PEC Zwolle. "We hebben gewerkt aan het mentale aspect en aan het voetbaltechnische deel. Het ene kan niet zonder het andere. We hebben ingezoomd op hoe we zo goed konden zijn anderhalf jaar lang en dat is ook waar we naar terug moeten. Voetballen met durf, dat geeft ons zelfvertrouwen."
Bosz had moeten toezien hoe zijn ploeg na de jaarwisseling met moeite gelijkspeelde tegen AZ en een verlenging nodig had om thuis te winnen van Excelsior in de KNVB-beker. Tegen PEC Zwolle leed PSV de derde competitienederlaag.
Champions League
In de Champions League staat PSV met 8 punten op de 23e plaats, waar een plaats bij de beste 24 nodig is om verder in het toernooi te komen. Bosz wil Rode Ster, dat op de 31e plaats staat, zeker niet onderschatten. "Het verrast me dat ze pas 3 punten hebben in de Champions League", zei de coach. "Ze winnen alles in hun competitie, dus we moeten echt voorbereid zijn. We moeten alles eraan doen om te winnen."
De PSV-trainer denkt dat zijn ploeg nog 3 punten nodig heeft om verder te komen in de Champions League. "Dit is de eerstvolgende mogelijkheid om ze te pakken. Ik zeg altijd, als je in het leven een kans krijgt, moet je 'm pakken", aldus Bosz. De Eindhovenaren spelen na het duel in Belgrado nog thuis tegen Liverpool, dat de voorgaande zes wedstrijden heeft gewonnen.
Bosz kan tegen Rode Ster niet beschikken over Ivan Perisic, die niet speelgerechtigd is. Aanvaller Malik Tillman liep een enkelblessure op in het duel met Excelsior en is niet meegereisd naar Servië.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Rasmus Højlund vervolgt zijn carrière bij Napoli. De 23-jarige aanvaller kwam het afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor de club uit Napels, die de Deen nu definitief overneemt van Manchester United.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft de Noor Travis Hernes definitief vastgelegd. De 20-jarige middenvelder werd het afgelopen seizoen al gehuurd van Newcastle United en kwam bij Groningen tot elf optredens, waarvan drie als basisspeler. Groningen heeft de koopoptie in het huurcontract gelicht en de voetballer voor vier jaar vastgelegd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aan het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico doen meer spelers van Nederlandse clubs mee dan ooit. Uit de Eredivisie zijn 33 voetballers geselecteerd, uit de eerste divisie 5. Gezamenlijk is dat het dubbele van de 19 van het WK in 2022 in Qatar. Het komende wereldkampioenschap telt met 48 ook meer deelnemers dan ooit.
6 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
20 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
22 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
22 uur geleden