Bosz noemt start collega Slot bij Liverpool 'ongekend'
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz is onder de indruk van de start van collega Arne Slot bij Liverpool. "Je moet er meteen staan en direct presteren. Dat hem dat is gelukt is ongekend", zei de Apeldoorner tijdens een persconferentie in het Philips Stadion, waar PSV het woensdag in de Champions League opneemt tegen Liverpool.
Slot kwam na vorig seizoen over van Feyenoord en staat nu met Liverpool zowel in de Champions League als Premier League bovenaan. In de Champions League verspeelde de Engelse topclub zelfs nog geen punt. In de Premier League is de voorsprong op eerste achtervolger Arsenal riant.
"Liverpool heeft vrij weinig aankopen gedaan en werkt met een bijna identieke selectie als vorig seizoen", aldus Bosz. "De speelwijze die hij voor ogen heeft, heeft Slot er snel ingekregen. Dat is knap. Je ziet echt zijn hand. Er zijn wel wat gelijkenissen met de manier waarop hij Feyenoord liet spelen, alleen werkt hij nu met nog betere spelers."
Slot gekraakt
Vorig seizoen won Bosz met PSV twee keer in De Kuip van Feyenoord. "Toen hebben we de code van Slot wel gekraakt. Of dat nu ook zo is, moet nog maar blijken. We spelen tegen misschien wel de beste ploeg van Europa en zelfs de wereld. Het is een prachtig affiche voor ons. Kunnen we op dit niveau mee?"
Berekeningen van databureaus als Opta maakten duidelijk dat PSV een plek in de tussenronde in principe niet meer kan ontgaan. Bosz kan daar niet zoveel mee. "Ons doel is om minimaal een punt te halen, dan zijn we sowieso zeker. Je slaat jezelf voor de kop, als achteraf blijkt dat op andere velden uitslagen voorkomen die voor onmogelijk werden gehouden."
De nieuwe opzet van de Champions League bevalt de trainer van de Eindhovenaren wel. "Ik vind het wel geinig. Eigenlijk kan niemand het laten lopen, er is met dit systeem altijd wel weer een reden te bedenken om te winnen."
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
36 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
47 minuten geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
2 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
2 uur geleden