Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bosz noemt start collega Slot bij Liverpool 'ongekend'

Bosz noemt start collega Slot bij Liverpool 'ongekend'

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz is onder de indruk van de start van collega Arne Slot bij Liverpool. "Je moet er meteen staan en direct presteren. Dat hem dat is gelukt is ongekend", zei de Apeldoorner tijdens een persconferentie in het Philips Stadion, waar PSV het woensdag in de Champions League opneemt tegen Liverpool.

Slot kwam na vorig seizoen over van Feyenoord en staat nu met Liverpool zowel in de Champions League als Premier League bovenaan. In de Champions League verspeelde de Engelse topclub zelfs nog geen punt. In de Premier League is de voorsprong op eerste achtervolger Arsenal riant.

"Liverpool heeft vrij weinig aankopen gedaan en werkt met een bijna identieke selectie als vorig seizoen", aldus Bosz. "De speelwijze die hij voor ogen heeft, heeft Slot er snel ingekregen. Dat is knap. Je ziet echt zijn hand. Er zijn wel wat gelijkenissen met de manier waarop hij Feyenoord liet spelen, alleen werkt hij nu met nog betere spelers."

Slot gekraakt

Vorig seizoen won Bosz met PSV twee keer in De Kuip van Feyenoord. "Toen hebben we de code van Slot wel gekraakt. Of dat nu ook zo is, moet nog maar blijken. We spelen tegen misschien wel de beste ploeg van Europa en zelfs de wereld. Het is een prachtig affiche voor ons. Kunnen we op dit niveau mee?"

Berekeningen van databureaus als Opta maakten duidelijk dat PSV een plek in de tussenronde in principe niet meer kan ontgaan. Bosz kan daar niet zoveel mee. "Ons doel is om minimaal een punt te halen, dan zijn we sowieso zeker. Je slaat jezelf voor de kop, als achteraf blijkt dat op andere velden uitslagen voorkomen die voor onmogelijk werden gehouden."

De nieuwe opzet van de Champions League bevalt de trainer van de Eindhovenaren wel. "Ik vind het wel geinig. Eigenlijk kan niemand het laten lopen, er is met dit systeem altijd wel weer een reden te bedenken om te winnen."

Meer uit Voetbal

NEC verslaat PSV en bereikt voor zesde keer bekerfinale

NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.

6 uur geleden
PSV begint met Obispo en Boadu aan bekerduel met NEC

NIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.

9 uur geleden
Veurink kiest voor Kop in doel van Oranjevrouwen tegen Polen

GDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Braziliƫ.

10 uur geleden
Braziliaan Rodrygo mist WK door kruisbandblessure

MADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.

11 uur geleden
AZ wil revanche voor verloren bekerfinale van vorig seizoen

ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.

14 uur geleden
Oranje oefent vlak voor WK tegen Algerije

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.

1 dag geleden
Duel van Ronaldo en Al Nassr afgelast na aanvallen van Iran

DUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.

1 dag geleden