Bosz noemt start collega Slot bij Liverpool 'ongekend'
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz is onder de indruk van de start van collega Arne Slot bij Liverpool. "Je moet er meteen staan en direct presteren. Dat hem dat is gelukt is ongekend", zei de Apeldoorner tijdens een persconferentie in het Philips Stadion, waar PSV het woensdag in de Champions League opneemt tegen Liverpool.
Slot kwam na vorig seizoen over van Feyenoord en staat nu met Liverpool zowel in de Champions League als Premier League bovenaan. In de Champions League verspeelde de Engelse topclub zelfs nog geen punt. In de Premier League is de voorsprong op eerste achtervolger Arsenal riant.
"Liverpool heeft vrij weinig aankopen gedaan en werkt met een bijna identieke selectie als vorig seizoen", aldus Bosz. "De speelwijze die hij voor ogen heeft, heeft Slot er snel ingekregen. Dat is knap. Je ziet echt zijn hand. Er zijn wel wat gelijkenissen met de manier waarop hij Feyenoord liet spelen, alleen werkt hij nu met nog betere spelers."
Slot gekraakt
Vorig seizoen won Bosz met PSV twee keer in De Kuip van Feyenoord. "Toen hebben we de code van Slot wel gekraakt. Of dat nu ook zo is, moet nog maar blijken. We spelen tegen misschien wel de beste ploeg van Europa en zelfs de wereld. Het is een prachtig affiche voor ons. Kunnen we op dit niveau mee?"
Berekeningen van databureaus als Opta maakten duidelijk dat PSV een plek in de tussenronde in principe niet meer kan ontgaan. Bosz kan daar niet zoveel mee. "Ons doel is om minimaal een punt te halen, dan zijn we sowieso zeker. Je slaat jezelf voor de kop, als achteraf blijkt dat op andere velden uitslagen voorkomen die voor onmogelijk werden gehouden."
De nieuwe opzet van de Champions League bevalt de trainer van de Eindhovenaren wel. "Ik vind het wel geinig. Eigenlijk kan niemand het laten lopen, er is met dit systeem altijd wel weer een reden te bedenken om te winnen."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.
41 minuten geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
13 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
18 uur geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
1 dag geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
1 dag geleden