Bosz noemt start collega Slot bij Liverpool 'ongekend'
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz is onder de indruk van de start van collega Arne Slot bij Liverpool. "Je moet er meteen staan en direct presteren. Dat hem dat is gelukt is ongekend", zei de Apeldoorner tijdens een persconferentie in het Philips Stadion, waar PSV het woensdag in de Champions League opneemt tegen Liverpool.
Slot kwam na vorig seizoen over van Feyenoord en staat nu met Liverpool zowel in de Champions League als Premier League bovenaan. In de Champions League verspeelde de Engelse topclub zelfs nog geen punt. In de Premier League is de voorsprong op eerste achtervolger Arsenal riant.
"Liverpool heeft vrij weinig aankopen gedaan en werkt met een bijna identieke selectie als vorig seizoen", aldus Bosz. "De speelwijze die hij voor ogen heeft, heeft Slot er snel ingekregen. Dat is knap. Je ziet echt zijn hand. Er zijn wel wat gelijkenissen met de manier waarop hij Feyenoord liet spelen, alleen werkt hij nu met nog betere spelers."
Slot gekraakt
Vorig seizoen won Bosz met PSV twee keer in De Kuip van Feyenoord. "Toen hebben we de code van Slot wel gekraakt. Of dat nu ook zo is, moet nog maar blijken. We spelen tegen misschien wel de beste ploeg van Europa en zelfs de wereld. Het is een prachtig affiche voor ons. Kunnen we op dit niveau mee?"
Berekeningen van databureaus als Opta maakten duidelijk dat PSV een plek in de tussenronde in principe niet meer kan ontgaan. Bosz kan daar niet zoveel mee. "Ons doel is om minimaal een punt te halen, dan zijn we sowieso zeker. Je slaat jezelf voor de kop, als achteraf blijkt dat op andere velden uitslagen voorkomen die voor onmogelijk werden gehouden."
De nieuwe opzet van de Champions League bevalt de trainer van de Eindhovenaren wel. "Ik vind het wel geinig. Eigenlijk kan niemand het laten lopen, er is met dit systeem altijd wel weer een reden te bedenken om te winnen."
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft er alle vertrouwen in dat het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een groot succes wordt. "Het WK 2026 zal het grootste evenement in de historie worden en dit zorgt voor geluk over de hele wereld", zei hij vlak voor de loting in het Kennedy Center van Washington.
14 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft de eerste vredesprijs van de FIFA gewonnen. De president van de Verenigde Staten ontving de onderscheiding tijdens de loting voor het WK uit handen van Gianni Infantino, de voorzitter van de voetbalbond met wie hij de laatste jaren een goede band heeft opgebouwd.
15 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoaches Ronald Koeman en Dick Advocaat van het Nederlands elftal en Curaçao zitten met de Amerikaanse president Donald Trump in de zaal van het Kennedy Center in Washington, waar om 18.00 uur de loting voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico begint. Koeman wandelde over de rode loper met Xavi Hernández, die hij nog goed kent van zijn periode bij FC Barcelona.
31 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Rond het Kennedy Center in Washington maakt alles en iedereen zich klaar voor de loting voor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De wijde omgeving van het centrum voor uitvoerende kunsten is afgezet. Helikopters hangen in de lucht.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot heeft "als eerste doel" om met regerend kampioen Liverpool terug te keren in de top 4 van de Premier League. Dat zou aan het einde van het seizoen plaatsing voor de Champions League opleveren.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV treedt op zaterdag nog zonder Ivan Perisic aan in het uitduel met sc Heerenveen. Dat heeft Peter Bosz gezegd op een persconferentie van de Eindhovense voetbalclub. De Kroaat heeft de afgelopen tijd in Belgrado gerevalideerd en is mogelijk weer beschikbaar als PSV op dinsdag in de Champions League het Spaanse Atlético Madrid ontvangt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA doet uiterlijk begin volgende week aangifte van onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting na het grootschalige afsteken van vuurwerk bij Ajax - FC Groningen afgelopen zondag. Er zijn na het bekijken van de beelden de afgelopen dagen tien tot vijftien verdachten geïdentificeerd, meldt Ajax aan het ANP. Het onderzoek loopt nog.
6 uur geleden