Bosz neemt genoegen met excuses Dest na rode kaart bij VS
EINDHOVEN (ANP) - De rode kaart die Sergiño Dest deze week kreeg tijdens de interland van de Verenigde Staten tegen Trinidad & Tobago heeft geen gevolgen voor hem bij PSV. "Het is niet makkelijk om je fouten toe te geven. Dat heeft hij heel duidelijk gedaan. Het is goed als je je fouten zo toegeeft", zei trainer Peter Bosz, die met de Amerikaan sprak nadat hij was teruggekeerd in Eindhoven. "Ik heb vooral hem laten praten."
Dest werd weggestuurd nadat hij eerst geel had gekregen voor het wegschieten van de bal en daar vervolgens over bleef protesteren tegen de scheidsrechter. Dat leverde hem enkele seconden later zijn tweede gele kaart op. Het gedrag van Dest leidde tot boze reacties van meerdere teamgenoten. De Verenigde Staten verloren met 2-1, maar plaatsten zich wel voor de Copa América van volgend jaar.
Vleugelverdediger Dest bood zelf zijn excuses aan via sociale media. "Ik wil mijn excuses aanbieden aan mijn teamgenoten, staf en alle fans voor mijn gedrag. Het was onacceptabel, egoïstisch en onvolwassen. Ik heb mijn team in de steek gelaten. Het is iets waar ik van moet leren en het zal niet meer gebeuren."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.
40 minuten geledenVENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
7 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
7 uur geleden