Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bosz na successeizoen scherp op 'ander gedrag' PSV'ers

Bosz na successeizoen scherp op 'ander gedrag' PSV'ers

ZEIST (ANP) - PSV-coach Peter Bosz is in de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen naar eigen zeggen scherp geweest op "ander gedrag" bij zijn spelers. De Eindhovenaren domineerden in de Eredivisie met 91 punten en slechts één verloren wedstrijd.

"Toen ik hier vorig seizoen begon, waren drie spelers van de selectie ooit kampioen geworden. Nu zijn ze dat allemaal. Dat doet wat met je. Dat je dan wat ander gedrag vertoont is misschien normaal, maar niet goed. Daar zijn we met de hele staf en ook met de oudere spelers mee bezig. We moeten het met elkaar doen", aldus Bosz, die het zondag in de strijd om de Johan Cruijff Schaal met PSV opneemt tegen Feyenoord.

Een jaar geleden waren de rollen nog omgedraaid. Landskampioen Feyenoord begon als favoriet aan het seizoen. PSV boekte toen direct het eerste succes, met een zege van 1-0 in De Kuip in de Johan Cruijff Schaal. Zondag zijn alle ogen gericht op PSV en bijna iedereen gaat ervan uit dat de Eindhovenaren er komend seizoen opnieuw met de landstitel vandoor gaan.

Bewijs

Bosz wil zondag al het bewijs zien dat zijn spelers niets aan scherpte hebben verloren. "Die wedstrijd willen we winnen en daar gaan we alles aan doen." Vorig seizoen had PSV al wedstrijden in de voorronde van de Champions League gespeeld. Dat is nu niet het geval. "Daarom hebben we nu gekozen voor oefenwedstrijden tegen Anderlecht, Club Brugge en Valencia. Dat zijn echte, harde wedstrijden tegen pittige tegenstanders."

Noa Lang maakte vorig seizoen bij de seizoensopening in De Kuip de enige treffer. De aanvaller miste daarna door blessures een groot deel van het seizoen. Inmiddels is de oud-Ajacied weer fit, maar Bosz is voorzichtig met hem. "Het is belangrijk om met hem rustig op te bouwen. Soms moet je hem een beetje in bescherming nemen. We zijn nu ruim vier weken onderweg en dat gaat goed."

Veerman

Oranje-internationals Jerdy Schouten en Joey Veerman sloten na het EK later aan bij de groep. Het is niet de verwachting dat Veerman tegen Feyenoord alweer een hele wedstrijd speelt, maakte Bosz duidelijk.

De PSV-trainer juicht de beslissing van de KNVB toe dat voortaan alleen aanvoerders nog met de scheidsrechter mogen praten. "In hockey is dat heel normaal. Het is een verademing. Je hebt niet meer dat geouwehoer de hele wedstrijd lang. Zelfs als ik op trainingen fluit, krijg ik veel kritiek. Volgens mij fluit ik best goed. Het is een goede zaak dat dit is besloten."

Meer uit Voetbal

Vitesse - De Graafschap afgelast na blokkade spelersbus door fans

DOETINCHEM (ANP) - De wedstrijd tussen Vitesse en De Graafschap in de eerste divisie is definitief afgelast. Dat besloot de KNVB nadat boze supporters van De Graafschap de spelersbus tegenhielden bij het stadion van de club uit Doetinchem.

15 minuten geleden
Boze supporters blokkeren spelersbus De Graafschap

DOETINCHEM (ANP) - Boze supporters van De Graafschap houden de spelersbus tegen bij het stadion van de club uit Doetinchem. De poort zit op slot, bevestigde directeur Marco Bogers aan het ANP. Door de protestactie kan de bus niet vertrekken naar Arnhem voor de wedstrijd tegen Vitesse in de eerste divisie.

1 uur geleden
Minuut stilte en sobere sfeer bij voetbalwedstrijden in Polen

WARSCHAU (ANP/DPA) - De wedstrijden in het Poolse betaald voetbal gaan zondag door, ondanks dat er een nationale rouwperiode is afgekondigd na de dodelijke schietpartij in het centrum van Krakau. "De geplande voetbalwedstrijden gaan door, maar op een wijze die past bij de ernst van de situatie", verklaarde de Poolse bond PZPN.

1 uur geleden
Messi eerste speler die voor tweede jaar op rij topscorer MLS is

MIAMI (ANP) - Lionel Messi is als eerste voetballer ooit voor het tweede jaar op rij topscorer geworden in de Amerikaanse voetbalcompetitie MLS. De Argentijn ontving daarvoor de Amerikaanse versie van de Gouden Schoen. De 39-jarige vedette kwam in 34 wedstrijden tot 26 doelpunten voor Inter Miami. Hij bleef Petar Musa van FC Dallas voor, die 22 keer scoorde.

3 uur geleden
Real Madrid wint bij Valencia en houdt aansluiting met Barcelona

VALENCIA (ANP) - Real Madrid heeft zaterdagavond in de Spaanse competitie met 3-0 gewonnen op bezoek bij Valencia. Daarmee komt Real op 30 punten, evenveel als koploper FC Barcelona, dat zondag een uitwedstrijd speelt tegen Atlético Madrid.

13 uur geleden
Koploper PSG wint van Troyes zevende competitiewedstrijd op rij

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond de zevende wedstrijd op rij gewonnen in de Franse competitie. In het eigen Parc des Princes werd ES Troyes met 1-0 verslagen door de regerend landskampioen. Illja Zabarny maakte in de 39e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd.

13 uur geleden
Topscorer Tengstedt schiet Go Ahead Eagles langs Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft zaterdagavond in Rotterdam met 1-0 gewonnen van Excelsior. Het enige doelpunt in de wedstrijd, die weinig hoogtepunten kende, kwam van de voet van Eredivisietopscorer Søren Tengstedt. Door de overwinning komt Go Ahead op 17 punten en staat het voorlopig achtste. Excelsior blijft vijftiende met 11 punten.

13 uur geleden