Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bosz na successeizoen scherp op 'ander gedrag' PSV'ers

Bosz na successeizoen scherp op 'ander gedrag' PSV'ers

ZEIST (ANP) - PSV-coach Peter Bosz is in de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen naar eigen zeggen scherp geweest op "ander gedrag" bij zijn spelers. De Eindhovenaren domineerden in de Eredivisie met 91 punten en slechts één verloren wedstrijd.

"Toen ik hier vorig seizoen begon, waren drie spelers van de selectie ooit kampioen geworden. Nu zijn ze dat allemaal. Dat doet wat met je. Dat je dan wat ander gedrag vertoont is misschien normaal, maar niet goed. Daar zijn we met de hele staf en ook met de oudere spelers mee bezig. We moeten het met elkaar doen", aldus Bosz, die het zondag in de strijd om de Johan Cruijff Schaal met PSV opneemt tegen Feyenoord.

Een jaar geleden waren de rollen nog omgedraaid. Landskampioen Feyenoord begon als favoriet aan het seizoen. PSV boekte toen direct het eerste succes, met een zege van 1-0 in De Kuip in de Johan Cruijff Schaal. Zondag zijn alle ogen gericht op PSV en bijna iedereen gaat ervan uit dat de Eindhovenaren er komend seizoen opnieuw met de landstitel vandoor gaan.

Bewijs

Bosz wil zondag al het bewijs zien dat zijn spelers niets aan scherpte hebben verloren. "Die wedstrijd willen we winnen en daar gaan we alles aan doen." Vorig seizoen had PSV al wedstrijden in de voorronde van de Champions League gespeeld. Dat is nu niet het geval. "Daarom hebben we nu gekozen voor oefenwedstrijden tegen Anderlecht, Club Brugge en Valencia. Dat zijn echte, harde wedstrijden tegen pittige tegenstanders."

Noa Lang maakte vorig seizoen bij de seizoensopening in De Kuip de enige treffer. De aanvaller miste daarna door blessures een groot deel van het seizoen. Inmiddels is de oud-Ajacied weer fit, maar Bosz is voorzichtig met hem. "Het is belangrijk om met hem rustig op te bouwen. Soms moet je hem een beetje in bescherming nemen. We zijn nu ruim vier weken onderweg en dat gaat goed."

Veerman

Oranje-internationals Jerdy Schouten en Joey Veerman sloten na het EK later aan bij de groep. Het is niet de verwachting dat Veerman tegen Feyenoord alweer een hele wedstrijd speelt, maakte Bosz duidelijk.

De PSV-trainer juicht de beslissing van de KNVB toe dat voortaan alleen aanvoerders nog met de scheidsrechter mogen praten. "In hockey is dat heel normaal. Het is een verademing. Je hebt niet meer dat geouwehoer de hele wedstrijd lang. Zelfs als ik op trainingen fluit, krijg ik veel kritiek. Volgens mij fluit ik best goed. Het is een goede zaak dat dit is besloten."

Meer uit Voetbal

Taylor in eerste thuisduel met Lazio hard onderuit tegen Como

ROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.

9 uur geleden
Ajax-trainer Grim verwacht open duel met 'gevaarlijk' Villarreal

VILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.

12 uur geleden
Marokko klimt naar achtste plek FIFA-ranglijst, Senegal twaalfde

ZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.

13 uur geleden
PEC Zwolle verlengt contract Mbayo en verhuurt hem aan Lavallois

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.

13 uur geleden
Marokkaan Díaz diepbedroefd na missen strafschop in finale

RABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.

14 uur geleden
Manchester City neemt verdediger Guéhi over van Crystal Palace

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.

15 uur geleden
Marokkaanse voetbalbond klaagt Senegal aan bij CAF en FIFA

RABAT (ANP) - De Marokkaanse voetbalbond heeft een klacht neergelegd bij de Afrikaanse voetbalfederatie CAF en wereldvoetbalbond FIFA om een straf af te dwingen voor Senegal naar aanleiding van de gebeurtenissen in de slotfase van de finale van de Afrika Cup. De bond kondigde in een verklaring de "juridische stappen" aan.

15 uur geleden