Bosz na successeizoen scherp op 'ander gedrag' PSV'ers
ZEIST (ANP) - PSV-coach Peter Bosz is in de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen naar eigen zeggen scherp geweest op "ander gedrag" bij zijn spelers. De Eindhovenaren domineerden in de Eredivisie met 91 punten en slechts één verloren wedstrijd.
"Toen ik hier vorig seizoen begon, waren drie spelers van de selectie ooit kampioen geworden. Nu zijn ze dat allemaal. Dat doet wat met je. Dat je dan wat ander gedrag vertoont is misschien normaal, maar niet goed. Daar zijn we met de hele staf en ook met de oudere spelers mee bezig. We moeten het met elkaar doen", aldus Bosz, die het zondag in de strijd om de Johan Cruijff Schaal met PSV opneemt tegen Feyenoord.
Een jaar geleden waren de rollen nog omgedraaid. Landskampioen Feyenoord begon als favoriet aan het seizoen. PSV boekte toen direct het eerste succes, met een zege van 1-0 in De Kuip in de Johan Cruijff Schaal. Zondag zijn alle ogen gericht op PSV en bijna iedereen gaat ervan uit dat de Eindhovenaren er komend seizoen opnieuw met de landstitel vandoor gaan.
Bewijs
Bosz wil zondag al het bewijs zien dat zijn spelers niets aan scherpte hebben verloren. "Die wedstrijd willen we winnen en daar gaan we alles aan doen." Vorig seizoen had PSV al wedstrijden in de voorronde van de Champions League gespeeld. Dat is nu niet het geval. "Daarom hebben we nu gekozen voor oefenwedstrijden tegen Anderlecht, Club Brugge en Valencia. Dat zijn echte, harde wedstrijden tegen pittige tegenstanders."
Noa Lang maakte vorig seizoen bij de seizoensopening in De Kuip de enige treffer. De aanvaller miste daarna door blessures een groot deel van het seizoen. Inmiddels is de oud-Ajacied weer fit, maar Bosz is voorzichtig met hem. "Het is belangrijk om met hem rustig op te bouwen. Soms moet je hem een beetje in bescherming nemen. We zijn nu ruim vier weken onderweg en dat gaat goed."
Veerman
Oranje-internationals Jerdy Schouten en Joey Veerman sloten na het EK later aan bij de groep. Het is niet de verwachting dat Veerman tegen Feyenoord alweer een hele wedstrijd speelt, maakte Bosz duidelijk.
De PSV-trainer juicht de beslissing van de KNVB toe dat voortaan alleen aanvoerders nog met de scheidsrechter mogen praten. "In hockey is dat heel normaal. Het is een verademing. Je hebt niet meer dat geouwehoer de hele wedstrijd lang. Zelfs als ik op trainingen fluit, krijg ik veel kritiek. Volgens mij fluit ik best goed. Het is een goede zaak dat dit is besloten."
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP) - Quinten Timber heeft zondag de groepstraining bij het Nederlands voetbalelftal hervat. De middenvelder verscheen even na 17.30 uur samen met de 25 andere internationals op het veld van KC Current in Kansas City voor de warming-up.
50 minuten geledenWINSTON-SALEM (ANP/DPA) - Duitsland vervolgt het WK voetbal zonder verdediger Nico Schlotterbeck. De 26-jarige basisspeler heeft een enkelblessure opgelopen in het groepsduel met Ivoorkust (2-1-winst). Het is tijdens het toernooi niet mogelijk om een vervanger op te roepen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring gegeven voor drie nieuwe aandeelhouders bij ADO Den Haag. Dat zijn Ben Jenkins, Matt Hong en Jamie Zaninovich. De Eredivisieclub is sinds vier jaar in handen van de Amerikaan David Blitzer. Met de komst van de nieuwe geldschieters "kan de financiële basis van de club worden versterkt en kan de groei van ADO Den Haag op een verantwoorde en duurzame manier worden voortgezet", meldt de club.
6 uur geledenARLINGTON (ANP/RTR/AFP) - Ook de Argentijnse bondscoach Lionel Scaloni is nog geen fan van de drinkpauzes op het WK voetbal. "Het voelt gek, omdat het spelverloop zo onderbroken wordt. Alle onderbrekingen kunnen de op papier zwakkere teams helpen, omdat ze meer tijd krijgen om te herstellen", zei Scaloni in aanloop naar het tweede groepsduel met Oostenrijk van maandag.
9 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Egypte heeft op het wereldkampioenschap voetbal de leiding genomen in groep G. Het elftal van bondscoach Hossam Hassan knokte zich in Vancouver tegen Nieuw-Zeeland na rust terug van een achterstand en won met 3-1. Voor Egypte was het de eerste zege ooit op een WK.
13 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP/RTR) - Bondscoach Pedro Leitão Brito van Kaapverdië maakte zijn spelers na afloop van de wedstrijd tegen Uruguay op het WK voetbal een groot compliment. "Ik wil het team en al onze mensen feliciteren met de manier waarop we hebben gespeeld: met hart en ziel," zei hij na het verrassende gelijkspel van 2-2. Het was, na de 0-0 tegen Spanje, de tweede stunt van Kaapverdië op de mondiale titelstrijd.
15 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP) - Kaapverdië heeft in de nacht van zondag op maandag opnieuw voor een stunt gezorgd door de tweede groepswedstrijd in het Miami Stadium met 2-2 gelijk te spelen tegen Uruguay. Het elftal van bondscoach Pedro Leitão Brito veroverde eerder ook al verrassend een punt tegen Spanje (0-0). WK-debutant Kaapverdië speelde met vijf geboren Rotterdammers tegen de Zuid-Amerikanen.
17 uur geleden