Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bosz na successeizoen scherp op 'ander gedrag' PSV'ers

Bosz na successeizoen scherp op 'ander gedrag' PSV'ers

ZEIST (ANP) - PSV-coach Peter Bosz is in de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen naar eigen zeggen scherp geweest op "ander gedrag" bij zijn spelers. De Eindhovenaren domineerden in de Eredivisie met 91 punten en slechts één verloren wedstrijd.

"Toen ik hier vorig seizoen begon, waren drie spelers van de selectie ooit kampioen geworden. Nu zijn ze dat allemaal. Dat doet wat met je. Dat je dan wat ander gedrag vertoont is misschien normaal, maar niet goed. Daar zijn we met de hele staf en ook met de oudere spelers mee bezig. We moeten het met elkaar doen", aldus Bosz, die het zondag in de strijd om de Johan Cruijff Schaal met PSV opneemt tegen Feyenoord.

Een jaar geleden waren de rollen nog omgedraaid. Landskampioen Feyenoord begon als favoriet aan het seizoen. PSV boekte toen direct het eerste succes, met een zege van 1-0 in De Kuip in de Johan Cruijff Schaal. Zondag zijn alle ogen gericht op PSV en bijna iedereen gaat ervan uit dat de Eindhovenaren er komend seizoen opnieuw met de landstitel vandoor gaan.

Bewijs

Bosz wil zondag al het bewijs zien dat zijn spelers niets aan scherpte hebben verloren. "Die wedstrijd willen we winnen en daar gaan we alles aan doen." Vorig seizoen had PSV al wedstrijden in de voorronde van de Champions League gespeeld. Dat is nu niet het geval. "Daarom hebben we nu gekozen voor oefenwedstrijden tegen Anderlecht, Club Brugge en Valencia. Dat zijn echte, harde wedstrijden tegen pittige tegenstanders."

Noa Lang maakte vorig seizoen bij de seizoensopening in De Kuip de enige treffer. De aanvaller miste daarna door blessures een groot deel van het seizoen. Inmiddels is de oud-Ajacied weer fit, maar Bosz is voorzichtig met hem. "Het is belangrijk om met hem rustig op te bouwen. Soms moet je hem een beetje in bescherming nemen. We zijn nu ruim vier weken onderweg en dat gaat goed."

Veerman

Oranje-internationals Jerdy Schouten en Joey Veerman sloten na het EK later aan bij de groep. Het is niet de verwachting dat Veerman tegen Feyenoord alweer een hele wedstrijd speelt, maakte Bosz duidelijk.

De PSV-trainer juicht de beslissing van de KNVB toe dat voortaan alleen aanvoerders nog met de scheidsrechter mogen praten. "In hockey is dat heel normaal. Het is een verademing. Je hebt niet meer dat geouwehoer de hele wedstrijd lang. Zelfs als ik op trainingen fluit, krijg ik veel kritiek. Volgens mij fluit ik best goed. Het is een goede zaak dat dit is besloten."

Meer uit Voetbal

Van Bommel vindt het 'een eer' bondscoach van België te zijn

BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel beschouwt het als "een eer" dat hij de nieuwe bondscoach van België is. Dat heeft de oud-international van Oranje gezegd bij zijn presentatie bij de Belgische voetbalbond. "Ik ben heel erg blij dat ik hier zit. Deze uitdaging past bij mij", zei de 49-jarige Van Bommel. "Dit is een baan die iedereen wil. Ik heb er ook niet over getwijfeld."

1 uur geleden
Argentinië en Mexico spreken steun voor FIFA-baas Infantino uit

MEXICO-STAD/BUENOS AIRES (ANP/RTR) - De voetbalbonden van Argentinië en Mexico hebben hun steun voor FIFA-baas Gianni Infantino uitgesproken. De voorzitter ligt nog altijd onder vuur ondanks het intrekken van het omstreden commercialiseringsplan en de woensdag gemaakte excuses.

4 uur geleden
Seizoenkaart Eredivisie bijna overal duurder dan vorig seizoen

DEN HAAG (ANP) - Bijna alle Eredivisieclubs hebben de prijs van hun goedkoopste seizoenkaart verhoogd. De kaart kost dit seizoen gemiddeld 266 euro, iets meer dan vorig jaar. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van een rondvraag langs alle clubs.

8 uur geleden
Míchel is alleen tevreden over eerste vijftig minuten van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Míchel Sánchez is niet tevreden over de uitslag van het eerste duel tussen Ajax en Shelbourne in de derde voorronde van de Conference League. "Het resultaat had beter gekund", zei hij na een thuiszege van 3-1. "We hebben vijftig minuten veel kansen gecreëerd. In het laatste halfuur lieten we onze tegenstander ademen in balbezit en lieten we ze nog scoren na een counter. Dat was niet goed."

11 uur geleden
Jubilerende Klaassen: eigenlijk was 3-1 niet voldoende

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen kon zijn vierhonderdste wedstrijd voor Ajax niet bekronen met een eclatante thuiszege op het zwakke Shelbourne in de derde voorronde van de Conference League. "Eigenlijk is 3-1 tegen deze tegenstander niet voldoende", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We moeten gewoon ons ding blijven doen en niet meegaan met het niveau van de tegenstander."

11 uur geleden
Afrikaanse voetbalbond blijft FIFA-voorzitter Infantino steunen

CAÏRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft donderdag zijn herhaalde steun uitgesproken voor FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De positie van Infantino ligt onder vuur door het, inmiddels ingetrokken, investeringsplan rond het WK voetbal.

15 uur geleden
Ajax verslaat Shelbourne, maar laat veel kansen liggen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft nagelaten om Shelbourne op grote achterstand te zetten in het thuisduel van de derde voorronde van de Conference League. De club uit Amsterdam was veel sterker dan de bezoekers uit Ierland dan de overwinning doet vermoeden (3-1).

15 uur geleden