
Bosz na successeizoen scherp op 'ander gedrag' PSV'ers
ZEIST (ANP) - PSV-coach Peter Bosz is in de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen naar eigen zeggen scherp geweest op "ander gedrag" bij zijn spelers. De Eindhovenaren domineerden in de Eredivisie met 91 punten en slechts één verloren wedstrijd.
"Toen ik hier vorig seizoen begon, waren drie spelers van de selectie ooit kampioen geworden. Nu zijn ze dat allemaal. Dat doet wat met je. Dat je dan wat ander gedrag vertoont is misschien normaal, maar niet goed. Daar zijn we met de hele staf en ook met de oudere spelers mee bezig. We moeten het met elkaar doen", aldus Bosz, die het zondag in de strijd om de Johan Cruijff Schaal met PSV opneemt tegen Feyenoord.
Een jaar geleden waren de rollen nog omgedraaid. Landskampioen Feyenoord begon als favoriet aan het seizoen. PSV boekte toen direct het eerste succes, met een zege van 1-0 in De Kuip in de Johan Cruijff Schaal. Zondag zijn alle ogen gericht op PSV en bijna iedereen gaat ervan uit dat de Eindhovenaren er komend seizoen opnieuw met de landstitel vandoor gaan.
Bewijs
Bosz wil zondag al het bewijs zien dat zijn spelers niets aan scherpte hebben verloren. "Die wedstrijd willen we winnen en daar gaan we alles aan doen." Vorig seizoen had PSV al wedstrijden in de voorronde van de Champions League gespeeld. Dat is nu niet het geval. "Daarom hebben we nu gekozen voor oefenwedstrijden tegen Anderlecht, Club Brugge en Valencia. Dat zijn echte, harde wedstrijden tegen pittige tegenstanders."
Noa Lang maakte vorig seizoen bij de seizoensopening in De Kuip de enige treffer. De aanvaller miste daarna door blessures een groot deel van het seizoen. Inmiddels is de oud-Ajacied weer fit, maar Bosz is voorzichtig met hem. "Het is belangrijk om met hem rustig op te bouwen. Soms moet je hem een beetje in bescherming nemen. We zijn nu ruim vier weken onderweg en dat gaat goed."
Veerman
Oranje-internationals Jerdy Schouten en Joey Veerman sloten na het EK later aan bij de groep. Het is niet de verwachting dat Veerman tegen Feyenoord alweer een hele wedstrijd speelt, maakte Bosz duidelijk.
De PSV-trainer juicht de beslissing van de KNVB toe dat voortaan alleen aanvoerders nog met de scheidsrechter mogen praten. "In hockey is dat heel normaal. Het is een verademing. Je hebt niet meer dat geouwehoer de hele wedstrijd lang. Zelfs als ik op trainingen fluit, krijg ik veel kritiek. Volgens mij fluit ik best goed. Het is een goede zaak dat dit is besloten."
Meer uit Voetbal
VENLO (ANP) - De Graafschap heeft zich in de Keuken Kampioen Divisie laten verrassen door VVV-Venlo. De Doetinchemmers verloren met 3-1 in Limburg en zijn daarmee nog steeds niet definitief zeker van de play-offs om promotie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen staat zesde in de stand.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Henk Veerman van FC Volendam straalde na het behalen van het kampioenschap in de eerste divisie. De 34-jarige topscorer maakte een hattrick tegen Jong FC Utrecht. Zijn derde treffer betekende de 3-2 en was daarmee de belangrijkste. "Die goals zijn stuk voor stuk belangrijk, maar deze was mooi. Wat ben ik lenig", zei hij bij ESPN na het bekijken van de beelden. In een opeenhoping van spelers wist Veerman de bal hoog uit de lucht met een handige omhaal in het doel van Jong FC Utrecht te werken.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Volendam heeft zich met nog twee wedstrijden te spelen gekroond tot kampioen van de eerste divisie. De club, die al zeker was van promotie naar de Eredivisie, veroverde door een uitzege van 3-2 op Jong FC Utrecht voor de zevende keer de titel in de op een na hoogste voetbalcompetitie. Spits Henk Veerman onderscheidde zich met een hattrick. De aanvoerder bracht zijn totale aantal doelpunten in de competitie op 26.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain is nu een veel beter team dan zeven maanden geleden, toen de Franse kampioen met 2-0 verloor van Arsenal in de groepsfase van de Champions League. Dat zei coach Luis Enrique van PSG in de persconferentie voorafgaand aan het eerste treffen met Arsenal in de halve finale van de Champions League op dinsdag. "Ik heb die wedstrijd opnieuw bekeken en durf wel te zeggen dat we nu een veel beter team zijn."
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Een dag na het behalen van de twintigste landstitel heeft coach Jürgen Klopp Liverpool gefeliciteerd. "Super dankbaar voor het verleden, super, super blij met het heden, extreem positief over de toekomst", schreef de voorganger van Arne Slot bij zijn felicitatie aan de club op Instagram.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe Engelse kampioen Liverpool FC is wereldwijd nummer 4 als het gaat om populariteit. De club van de Nederlandse trainer Arne Slot is geliefd bij 11,9 procent van de wereldbevolking. Dat blijkt uit een analyse van sportmarketingdeskundige Marcel Blijlevens op basis van data uit GWI Core. Liverpool moet Real Madrid, FC Barcelona en Manchester United voor zich dulden. Ajax staat met 1,5 procent op de 27e plaats en is de populairste club uit Nederland.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - De huldiging van Liverpool als kampioen van Engeland vindt plaats op maandag 26 mei, een dag na de laatste competitiewedstrijd van het seizoen tegen Crystal Palace. De ploeg van trainer Arne Slot zal met een open bus door de stad rijden.
8 uur geleden