Bosz na successeizoen scherp op 'ander gedrag' PSV'ers
ZEIST (ANP) - PSV-coach Peter Bosz is in de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen naar eigen zeggen scherp geweest op "ander gedrag" bij zijn spelers. De Eindhovenaren domineerden in de Eredivisie met 91 punten en slechts één verloren wedstrijd.
"Toen ik hier vorig seizoen begon, waren drie spelers van de selectie ooit kampioen geworden. Nu zijn ze dat allemaal. Dat doet wat met je. Dat je dan wat ander gedrag vertoont is misschien normaal, maar niet goed. Daar zijn we met de hele staf en ook met de oudere spelers mee bezig. We moeten het met elkaar doen", aldus Bosz, die het zondag in de strijd om de Johan Cruijff Schaal met PSV opneemt tegen Feyenoord.
Een jaar geleden waren de rollen nog omgedraaid. Landskampioen Feyenoord begon als favoriet aan het seizoen. PSV boekte toen direct het eerste succes, met een zege van 1-0 in De Kuip in de Johan Cruijff Schaal. Zondag zijn alle ogen gericht op PSV en bijna iedereen gaat ervan uit dat de Eindhovenaren er komend seizoen opnieuw met de landstitel vandoor gaan.
Bewijs
Bosz wil zondag al het bewijs zien dat zijn spelers niets aan scherpte hebben verloren. "Die wedstrijd willen we winnen en daar gaan we alles aan doen." Vorig seizoen had PSV al wedstrijden in de voorronde van de Champions League gespeeld. Dat is nu niet het geval. "Daarom hebben we nu gekozen voor oefenwedstrijden tegen Anderlecht, Club Brugge en Valencia. Dat zijn echte, harde wedstrijden tegen pittige tegenstanders."
Noa Lang maakte vorig seizoen bij de seizoensopening in De Kuip de enige treffer. De aanvaller miste daarna door blessures een groot deel van het seizoen. Inmiddels is de oud-Ajacied weer fit, maar Bosz is voorzichtig met hem. "Het is belangrijk om met hem rustig op te bouwen. Soms moet je hem een beetje in bescherming nemen. We zijn nu ruim vier weken onderweg en dat gaat goed."
Veerman
Oranje-internationals Jerdy Schouten en Joey Veerman sloten na het EK later aan bij de groep. Het is niet de verwachting dat Veerman tegen Feyenoord alweer een hele wedstrijd speelt, maakte Bosz duidelijk.
De PSV-trainer juicht de beslissing van de KNVB toe dat voortaan alleen aanvoerders nog met de scheidsrechter mogen praten. "In hockey is dat heel normaal. Het is een verademing. Je hebt niet meer dat geouwehoer de hele wedstrijd lang. Zelfs als ik op trainingen fluit, krijg ik veel kritiek. Volgens mij fluit ik best goed. Het is een goede zaak dat dit is besloten."
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil overleggen met de overkoepelende confederaties en nationale bonden over hervormingen van de mondiale voetbalbond. Dit heeft hij maandag voorgesteld in een brief aan de 211 aangesloten bonden, die ook het ANP heeft ingezien.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft trainer José Mourinho van Real Madrid te verstaan gegeven dat hij moet ophouden om de scheidsrechters te intimideren. De club deed dat op X door een uitgeprinte foto te tonen met daarop een afbeelding van de Portugese coach en de tekst: stop met lastigvallen van de arbitrage ('Stop acoso arbitral ya')
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League begonnen zonder Jurriën Timber. De net van een blessure herstelde verdediger van Arsenal werkte aan de rand van het veld in Zeist een training af op de hometrainer, met naast zich assistent Ruud van Nistelrooij.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan voor de komende interlands niet beschikken over Cole Palmer, Declan Rice, Marcus Rashford, Tino Livramento en Kobbie Mainoo. De vijf hebben zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijden in de Nations League tegen Spanje, Tsjechië, Kroatië en nogmaals Tsjechië.
10 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández ziet bij het Nederlands elftal een belangrijke rol weggelegd voor Joey Veerman. De middenvelder van Borussia Dortmund raakte na het EK van 2024 buiten beeld bij de toenmalige bondscoach Ronald Koeman, maar is door zijn Spaanse vervanger direct weer bij de selectie gehaald.
13 uur geleden