Bosz mist ook Havertz in halve finale Duitse beker
LEVERKUSEN (ANP) - Trainer Peter Bosz moet het dinsdag met Bayer Leverkusen in de halve finales van het Duitse bekertoernooi stellen zonder Kai Havertz. De 20-jarige Duitser, dit seizoen al vaak beslissend voor Leverkusen, is niet fit genoeg om aan te treden tegen vierdeklasser 1. FC Saarbrücken. Havertz ontbrak zaterdag ook al in de topper tegen Bayern München, die Leverkusen na een vroege voorsprong met 4-2 verloor.
"Deze wedstrijd komt te vroeg voor Kai", zei Bosz. "Hij zou wel kunnen spelen, maar daar waren dan risico's aan verbonden. En die willen we niet nemen." Havertz heeft wat last van een knie en kampt ook met spierklachten. Bosz hoopt dat hij de aanvallende middenvelder zondag tegen Schalke 04 wel weer kan opstellen. Havertz is met elf doelpunten de topscorer van Leverkusen in de Bundesliga.
Bosz kan in de uitwedstrijd tegen Saarbrücken ook geen beroep doen op Daley Sinkgraven, Lars Bender en Leon Bailey. Sinkgraven is na een teenblessure wel weer in training. "Hopelijk kan Daley snel weer spelen", aldus de trainer uit Apeldoorn.
Verrassing
Met FC Saarbrücken treft Leverkusen dé verrassing van het toernooi om de DFB-Pokal. De club uit de Regionalliga, het vierde niveau, schakelde met 1. FC Köln en Fortuna Düsseldorf al twee clubs uit de Bundesliga uit.
"Ze zijn ook eerste geworden in de competitie. We hebben groot respect voor Saarbrücken", aldus Bosz, die niet van plan is om spelers te gaan sparen. "We gaan er namelijk alles aan doen om de finale te halen. Ik denk wel dat het voor ons een voordeel is dat er geen toeschouwers bij de wedstrijd zijn. In een vol stadion wordt iedere aanval, iedere balverovering door de fans van de thuisclub hartstochtelijk toegejuicht. Dat helpt de spelers, maar daar is morgen dus geen sprake van."
Meer uit Voetbal
SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.
4 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.
5 uur geledenVANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.
10 uur geledenSITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
14 uur geleden