Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bosz mist ook Havertz in halve finale Duitse beker

Bosz mist ook Havertz in halve finale Duitse beker

LEVERKUSEN (ANP) - Trainer Peter Bosz moet het dinsdag met Bayer Leverkusen in de halve finales van het Duitse bekertoernooi stellen zonder Kai Havertz. De 20-jarige Duitser, dit seizoen al vaak beslissend voor Leverkusen, is niet fit genoeg om aan te treden tegen vierdeklasser 1. FC Saarbrücken. Havertz ontbrak zaterdag ook al in de topper tegen Bayern München, die Leverkusen na een vroege voorsprong met 4-2 verloor.

"Deze wedstrijd komt te vroeg voor Kai", zei Bosz. "Hij zou wel kunnen spelen, maar daar waren dan risico's aan verbonden. En die willen we niet nemen." Havertz heeft wat last van een knie en kampt ook met spierklachten. Bosz hoopt dat hij de aanvallende middenvelder zondag tegen Schalke 04 wel weer kan opstellen. Havertz is met elf doelpunten de topscorer van Leverkusen in de Bundesliga.

Bosz kan in de uitwedstrijd tegen Saarbrücken ook geen beroep doen op Daley Sinkgraven, Lars Bender en Leon Bailey. Sinkgraven is na een teenblessure wel weer in training. "Hopelijk kan Daley snel weer spelen", aldus de trainer uit Apeldoorn.

Verrassing

Met FC Saarbrücken treft Leverkusen dé verrassing van het toernooi om de DFB-Pokal. De club uit de Regionalliga, het vierde niveau, schakelde met 1. FC Köln en Fortuna Düsseldorf al twee clubs uit de Bundesliga uit.

"Ze zijn ook eerste geworden in de competitie. We hebben groot respect voor Saarbrücken", aldus Bosz, die niet van plan is om spelers te gaan sparen. "We gaan er namelijk alles aan doen om de finale te halen. Ik denk wel dat het voor ons een voordeel is dat er geen toeschouwers bij de wedstrijd zijn. In een vol stadion wordt iedere aanval, iedere balverovering door de fans van de thuisclub hartstochtelijk toegejuicht. Dat helpt de spelers, maar daar is morgen dus geen sprake van."

Meer uit Voetbal

KNVB gaat PEC helpen met opsporen probleemsupporters IJsselderby

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.

3 uur geleden
Aanklager KNVB: geen straf voor James in paspoortkwestie

ZEIST (ANP) - De aanklager betaald voetbal van de KNVB heeft besloten geen straf op te leggen aan Dean James in de veelbesproken paspoortkwestie. De aanklager deed onderzoek naar de speelgerechtigheid van de speler van Go Ahead Eagles na een klacht van NAC Breda.

4 uur geleden
Bayern München verslaat Real Madrid in stadion Bernabéu

MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.

16 uur geleden
Voormalig bondscoach Lucescu (80) van Roemenië overleden

BOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

18 uur geleden
Trainer Slot hoopt dat Liverpool hele duel goed speelt in Parijs

PARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.

18 uur geleden
FIFA start tuchtprocedure tegen Spanje om racistische liederen

ZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".

19 uur geleden
Philips Stadion juicht voor PSV-selectie

EINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.

23 uur geleden