Bosz mist ook Havertz in halve finale Duitse beker
LEVERKUSEN (ANP) - Trainer Peter Bosz moet het dinsdag met Bayer Leverkusen in de halve finales van het Duitse bekertoernooi stellen zonder Kai Havertz. De 20-jarige Duitser, dit seizoen al vaak beslissend voor Leverkusen, is niet fit genoeg om aan te treden tegen vierdeklasser 1. FC Saarbrücken. Havertz ontbrak zaterdag ook al in de topper tegen Bayern München, die Leverkusen na een vroege voorsprong met 4-2 verloor.
"Deze wedstrijd komt te vroeg voor Kai", zei Bosz. "Hij zou wel kunnen spelen, maar daar waren dan risico's aan verbonden. En die willen we niet nemen." Havertz heeft wat last van een knie en kampt ook met spierklachten. Bosz hoopt dat hij de aanvallende middenvelder zondag tegen Schalke 04 wel weer kan opstellen. Havertz is met elf doelpunten de topscorer van Leverkusen in de Bundesliga.
Bosz kan in de uitwedstrijd tegen Saarbrücken ook geen beroep doen op Daley Sinkgraven, Lars Bender en Leon Bailey. Sinkgraven is na een teenblessure wel weer in training. "Hopelijk kan Daley snel weer spelen", aldus de trainer uit Apeldoorn.
Verrassing
Met FC Saarbrücken treft Leverkusen dé verrassing van het toernooi om de DFB-Pokal. De club uit de Regionalliga, het vierde niveau, schakelde met 1. FC Köln en Fortuna Düsseldorf al twee clubs uit de Bundesliga uit.
"Ze zijn ook eerste geworden in de competitie. We hebben groot respect voor Saarbrücken", aldus Bosz, die niet van plan is om spelers te gaan sparen. "We gaan er namelijk alles aan doen om de finale te halen. Ik denk wel dat het voor ons een voordeel is dat er geen toeschouwers bij de wedstrijd zijn. In een vol stadion wordt iedere aanval, iedere balverovering door de fans van de thuisclub hartstochtelijk toegejuicht. Dat helpt de spelers, maar daar is morgen dus geen sprake van."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
11 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
20 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
23 uur geleden