Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bosz kent crisissituatie bij Sevilla: zij moeten, wij willen

Bosz kent crisissituatie bij Sevilla: zij moeten, wij willen

SEVILLA (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vindt het niet nadelig dat Sevilla, woensdag tegenstander in de groepsfase van de Champions League, zich in een crisissituatie bevindt. "Zij moeten, wij willen", sprak de coach op de afsluitende persconferentie.

PSV en Sevilla stonden begin oktober ook tegenover elkaar. Het duel in Eindhoven eindigde in 2-2. Trainer José Luis Mendilibar werd een kleine week later ontslagen. Onder zijn opvolger Diego Alonso gaat het niet veel beter. De Uruguayaan behaalde tot dusverre alleen een zege in het Spaanse bekertoernooi.

"We weten in welke situatie ze zitten", aldus Bosz. "Het kan voor hun ook een gelegenheid zijn om de boel om te draaien en dat ze dat vertrouwen mee kunnen nemen naar de competitie."

Weinig veranderd

De 60-jarige trainer van PSV ziet geen hele grote veranderingen bij Sevilla. "Ik heb alleen gekeken naar het duel van oktober en niet naar de wedstrijden die PSV en Sevilla vorig seizoen tegen elkaar speelden. In vergelijking met Mendilibar is hun manier van voetballen iets veranderd. Zij hebben weinig kansen nodig, het is gewoon een goede ploeg. Wij misten in de thuiswedstrijd veel kansen, maar laten we ook niet vergeten dat we gewoon hadden kunnen verliezen."

In het voetbal is geen plaats voor medeleven, maakte Bosz duidelijk toen hij de vraag kreeg wat PSV gaat doen bij een voorsprong van 1-0 en de supporters van Sevilla zich mogelijk nog meer keren tegen Alonso. "Dan gaan wij door om de 2-0 te maken. Dat willen we ook uitstralen."

Imponerende sfeer

Na de nederlaag van zondag bij Real Sociedad (2-1) wachtten fans van Sevilla de selectie op de luchthaven op. Alonso kreeg dinsdag op een drukbezochte persconferentie bijna alleen maar vragen over zijn wankele positie. Bosz is niet bang dat zijn spelers woensdag last zullen hebben van een mogelijk imponerende sfeer. "Onze jongens zijn wel wat gewend. We hebben dit seizoen al bij de Rangers, Arsenal, Lens en FC Twente gespeeld. Wij zijn gewend om dit soort grote wedstrijden te spelen. De druk voor Sevilla zal anders zijn, vermoed ik."

Meer uit Voetbal

Wereldvoetbalbond FIFA ziet records bij internationale transfers

ZÜRICH (ANP) - In 2025 is er met 86.158 internationale voetbaltransfers een nieuw record gevestigd. Dat staat in het Global Transfer Report dat wereldvoetbalbond FIFA woensdag publiceerde. Het gaat om internationale transfers in het mannen- en vrouwenprofvoetbal en om transfers bij de amateurs.

37 minuten geleden
Ajax-doelman Pasveer dicht bij terugkeer naar Heracles Almelo

ALMELO (ANP) - Ajax-doelman Remko Pasveer staat voor een terugkeer bij Heracles Almelo. De hekkensluiter van de Eredivisie verwacht zijn komst woensdag te kunnen afronden, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Voetbal International en De Telegraaf. "Het is in een dusdanig stadium dat we ervan uitgaan dat het rondkomt."

5 uur geleden
Kompany zegt nog niet of Bayern met beste ploeg tegen PSV begint

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany wilde nog niet vertellen of hij woensdag met zijn beste ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "We beschikken over een vrijwel fitte selectie", zei hij op een persconferentie. "We hebben ook spelers die de laatste weken heel veel minuten hebben gemaakt. Ik heb alle vertrouwen in de spelers die ik opstel."

18 uur geleden
Ajax-trainer Grim: zelf winnen en daarna zien we het wel

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."

1 dag geleden
Bosz verwacht niet dat PSV resultaat cadeau krijgt van Bayern

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."

1 dag geleden
PSV'er Wanner heeft nog geen keuze gemaakt over interlandloopbaan

EINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."

1 dag geleden
Berghuis traint weer mee met Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.

1 dag geleden