Bosz kent crisissituatie bij Sevilla: zij moeten, wij willen
SEVILLA (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vindt het niet nadelig dat Sevilla, woensdag tegenstander in de groepsfase van de Champions League, zich in een crisissituatie bevindt. "Zij moeten, wij willen", sprak de coach op de afsluitende persconferentie.
PSV en Sevilla stonden begin oktober ook tegenover elkaar. Het duel in Eindhoven eindigde in 2-2. Trainer José Luis Mendilibar werd een kleine week later ontslagen. Onder zijn opvolger Diego Alonso gaat het niet veel beter. De Uruguayaan behaalde tot dusverre alleen een zege in het Spaanse bekertoernooi.
"We weten in welke situatie ze zitten", aldus Bosz. "Het kan voor hun ook een gelegenheid zijn om de boel om te draaien en dat ze dat vertrouwen mee kunnen nemen naar de competitie."
Weinig veranderd
De 60-jarige trainer van PSV ziet geen hele grote veranderingen bij Sevilla. "Ik heb alleen gekeken naar het duel van oktober en niet naar de wedstrijden die PSV en Sevilla vorig seizoen tegen elkaar speelden. In vergelijking met Mendilibar is hun manier van voetballen iets veranderd. Zij hebben weinig kansen nodig, het is gewoon een goede ploeg. Wij misten in de thuiswedstrijd veel kansen, maar laten we ook niet vergeten dat we gewoon hadden kunnen verliezen."
In het voetbal is geen plaats voor medeleven, maakte Bosz duidelijk toen hij de vraag kreeg wat PSV gaat doen bij een voorsprong van 1-0 en de supporters van Sevilla zich mogelijk nog meer keren tegen Alonso. "Dan gaan wij door om de 2-0 te maken. Dat willen we ook uitstralen."
Imponerende sfeer
Na de nederlaag van zondag bij Real Sociedad (2-1) wachtten fans van Sevilla de selectie op de luchthaven op. Alonso kreeg dinsdag op een drukbezochte persconferentie bijna alleen maar vragen over zijn wankele positie. Bosz is niet bang dat zijn spelers woensdag last zullen hebben van een mogelijk imponerende sfeer. "Onze jongens zijn wel wat gewend. We hebben dit seizoen al bij de Rangers, Arsenal, Lens en FC Twente gespeeld. Wij zijn gewend om dit soort grote wedstrijden te spelen. De druk voor Sevilla zal anders zijn, vermoed ik."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
12 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
14 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
14 uur geleden