Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bosz kent crisissituatie bij Sevilla: zij moeten, wij willen

Bosz kent crisissituatie bij Sevilla: zij moeten, wij willen

SEVILLA (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vindt het niet nadelig dat Sevilla, woensdag tegenstander in de groepsfase van de Champions League, zich in een crisissituatie bevindt. "Zij moeten, wij willen", sprak de coach op de afsluitende persconferentie.

PSV en Sevilla stonden begin oktober ook tegenover elkaar. Het duel in Eindhoven eindigde in 2-2. Trainer José Luis Mendilibar werd een kleine week later ontslagen. Onder zijn opvolger Diego Alonso gaat het niet veel beter. De Uruguayaan behaalde tot dusverre alleen een zege in het Spaanse bekertoernooi.

"We weten in welke situatie ze zitten", aldus Bosz. "Het kan voor hun ook een gelegenheid zijn om de boel om te draaien en dat ze dat vertrouwen mee kunnen nemen naar de competitie."

Weinig veranderd

De 60-jarige trainer van PSV ziet geen hele grote veranderingen bij Sevilla. "Ik heb alleen gekeken naar het duel van oktober en niet naar de wedstrijden die PSV en Sevilla vorig seizoen tegen elkaar speelden. In vergelijking met Mendilibar is hun manier van voetballen iets veranderd. Zij hebben weinig kansen nodig, het is gewoon een goede ploeg. Wij misten in de thuiswedstrijd veel kansen, maar laten we ook niet vergeten dat we gewoon hadden kunnen verliezen."

In het voetbal is geen plaats voor medeleven, maakte Bosz duidelijk toen hij de vraag kreeg wat PSV gaat doen bij een voorsprong van 1-0 en de supporters van Sevilla zich mogelijk nog meer keren tegen Alonso. "Dan gaan wij door om de 2-0 te maken. Dat willen we ook uitstralen."

Imponerende sfeer

Na de nederlaag van zondag bij Real Sociedad (2-1) wachtten fans van Sevilla de selectie op de luchthaven op. Alonso kreeg dinsdag op een drukbezochte persconferentie bijna alleen maar vragen over zijn wankele positie. Bosz is niet bang dat zijn spelers woensdag last zullen hebben van een mogelijk imponerende sfeer. "Onze jongens zijn wel wat gewend. We hebben dit seizoen al bij de Rangers, Arsenal, Lens en FC Twente gespeeld. Wij zijn gewend om dit soort grote wedstrijden te spelen. De druk voor Sevilla zal anders zijn, vermoed ik."

Meer uit Voetbal

Doelman Neuer mist oefenduel van Duitsland met Finland

MÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.

1 uur geleden
New York en New Jersey dagvaarden FIFA om WK-ticketverkoop

NEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.

4 uur geleden
Nieuwe directeuren volop in gesprek over toekomst Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."

4 uur geleden
Koeman mag geblesseerde tot 24 uur voor openingsduel vervangen

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.

4 uur geleden
Trainer Sarri vertrekt na teleurstellend seizoen bij Lazio

ROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.

5 uur geleden
Linksback Jetten verlaat Jong Ajax voor SC Cambuur

LEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.

5 uur geleden
Koeman ziet Weghorst na slecht seizoen nog altijd als meerwaarde

ZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft niet overwogen om Wout Weghorst buiten zijn selectie te laten. De spits heeft een teleurstellend seizoen bij Ajax achter de rug, maar de bondscoach ziet in hem nog altijd een meerwaarde als Oranje op het WK een achterstand moet wegwerken.

5 uur geleden