Bosz kent crisissituatie bij Sevilla: zij moeten, wij willen
SEVILLA (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vindt het niet nadelig dat Sevilla, woensdag tegenstander in de groepsfase van de Champions League, zich in een crisissituatie bevindt. "Zij moeten, wij willen", sprak de coach op de afsluitende persconferentie.
PSV en Sevilla stonden begin oktober ook tegenover elkaar. Het duel in Eindhoven eindigde in 2-2. Trainer José Luis Mendilibar werd een kleine week later ontslagen. Onder zijn opvolger Diego Alonso gaat het niet veel beter. De Uruguayaan behaalde tot dusverre alleen een zege in het Spaanse bekertoernooi.
"We weten in welke situatie ze zitten", aldus Bosz. "Het kan voor hun ook een gelegenheid zijn om de boel om te draaien en dat ze dat vertrouwen mee kunnen nemen naar de competitie."
Weinig veranderd
De 60-jarige trainer van PSV ziet geen hele grote veranderingen bij Sevilla. "Ik heb alleen gekeken naar het duel van oktober en niet naar de wedstrijden die PSV en Sevilla vorig seizoen tegen elkaar speelden. In vergelijking met Mendilibar is hun manier van voetballen iets veranderd. Zij hebben weinig kansen nodig, het is gewoon een goede ploeg. Wij misten in de thuiswedstrijd veel kansen, maar laten we ook niet vergeten dat we gewoon hadden kunnen verliezen."
In het voetbal is geen plaats voor medeleven, maakte Bosz duidelijk toen hij de vraag kreeg wat PSV gaat doen bij een voorsprong van 1-0 en de supporters van Sevilla zich mogelijk nog meer keren tegen Alonso. "Dan gaan wij door om de 2-0 te maken. Dat willen we ook uitstralen."
Imponerende sfeer
Na de nederlaag van zondag bij Real Sociedad (2-1) wachtten fans van Sevilla de selectie op de luchthaven op. Alonso kreeg dinsdag op een drukbezochte persconferentie bijna alleen maar vragen over zijn wankele positie. Bosz is niet bang dat zijn spelers woensdag last zullen hebben van een mogelijk imponerende sfeer. "Onze jongens zijn wel wat gewend. We hebben dit seizoen al bij de Rangers, Arsenal, Lens en FC Twente gespeeld. Wij zijn gewend om dit soort grote wedstrijden te spelen. De druk voor Sevilla zal anders zijn, vermoed ik."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
2 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
15 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
15 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
15 uur geleden