Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bosz kent crisissituatie bij Sevilla: zij moeten, wij willen

Bosz kent crisissituatie bij Sevilla: zij moeten, wij willen

SEVILLA (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vindt het niet nadelig dat Sevilla, woensdag tegenstander in de groepsfase van de Champions League, zich in een crisissituatie bevindt. "Zij moeten, wij willen", sprak de coach op de afsluitende persconferentie.

PSV en Sevilla stonden begin oktober ook tegenover elkaar. Het duel in Eindhoven eindigde in 2-2. Trainer José Luis Mendilibar werd een kleine week later ontslagen. Onder zijn opvolger Diego Alonso gaat het niet veel beter. De Uruguayaan behaalde tot dusverre alleen een zege in het Spaanse bekertoernooi.

"We weten in welke situatie ze zitten", aldus Bosz. "Het kan voor hun ook een gelegenheid zijn om de boel om te draaien en dat ze dat vertrouwen mee kunnen nemen naar de competitie."

Weinig veranderd

De 60-jarige trainer van PSV ziet geen hele grote veranderingen bij Sevilla. "Ik heb alleen gekeken naar het duel van oktober en niet naar de wedstrijden die PSV en Sevilla vorig seizoen tegen elkaar speelden. In vergelijking met Mendilibar is hun manier van voetballen iets veranderd. Zij hebben weinig kansen nodig, het is gewoon een goede ploeg. Wij misten in de thuiswedstrijd veel kansen, maar laten we ook niet vergeten dat we gewoon hadden kunnen verliezen."

In het voetbal is geen plaats voor medeleven, maakte Bosz duidelijk toen hij de vraag kreeg wat PSV gaat doen bij een voorsprong van 1-0 en de supporters van Sevilla zich mogelijk nog meer keren tegen Alonso. "Dan gaan wij door om de 2-0 te maken. Dat willen we ook uitstralen."

Imponerende sfeer

Na de nederlaag van zondag bij Real Sociedad (2-1) wachtten fans van Sevilla de selectie op de luchthaven op. Alonso kreeg dinsdag op een drukbezochte persconferentie bijna alleen maar vragen over zijn wankele positie. Bosz is niet bang dat zijn spelers woensdag last zullen hebben van een mogelijk imponerende sfeer. "Onze jongens zijn wel wat gewend. We hebben dit seizoen al bij de Rangers, Arsenal, Lens en FC Twente gespeeld. Wij zijn gewend om dit soort grote wedstrijden te spelen. De druk voor Sevilla zal anders zijn, vermoed ik."

Meer uit Voetbal

Ancelotti blijft tot medio 2030 bondscoach van Brazilië

RIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.

1 uur geleden
Doelman Scherpen wint Belgische beker met Union

BRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.

2 uur geleden
Herstelde Mbappé keert terug bij Real Madrid

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.

4 uur geleden
International Timber mist ook thuisduel Arsenal met Burnley

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.

8 uur geleden
Slot weet vrijwel zeker dat hij trainer van Liverpool mag blijven

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.

8 uur geleden
PEC-aanvoerder Thomas opgenomen in WK-selectie Nieuw-Zeeland

WELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.

10 uur geleden
Messi komt met twee doelpunten en assist in vorm voor WK

CINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.

10 uur geleden