Bosz hield PSV'ers op club en wilde nederlaag direct analyseren
EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV heeft de pijnlijke nederlaag tegen Stade Brest (1-0) in de Champions League direct in Eindhoven met zijn spelers geanalyseerd. "Hier aankomen, de spelers niet naar huis laten gaan, even het filmzaaltje in en daar de wedstrijd nabesproken", zei de Apeldoorner op een persconferentie op de vraag of de nederlaag alweer een beetje naar de achtergrond was verdwenen.
PSV zag de nederlaag tegen de nummer 11 van Frankrijk, na ruime zeges op FC Utrecht en FC Twente, niet aankomen. "Als staf hebben wij verteld hoe we de wedstrijd hebben gezien", vervolgde Bosz. "Daarna hebben we er een streep onder gezet en ging iedereen naar huis toe en gisteren hebben we weer getraind. Normaal gesproken zou ik die nabespreking gisteren pas hebben gedaan, maar ik wilde zelf niet een dag chagrijnig met dat gevoel blijven rondlopen. Ik wilde ook dat de spelers snel zouden horen hoe wij het gezien hebben. Nu kunnen we ons weer op de wedstrijd van zaterdag tegen sc Heerenveen focussen. Het gaat heel snel allemaal."
Bosz zei dat hij niet zocht was naar verklaringen. "Ik ben vooral op zoek geweest naar wat wij niet goed hebben gedaan. Als trainer wil ik wegblijven bij containerbegrippen als 'slecht' en 'mentaliteit' of dat soort dingen. Ik wil het meer concreet maken en dat heb ik gedaan."
Geen blessures
PSV liep tegen Stade Brest geen blessures op. "We spelen erg veel wedstrijden, dus er zijn altijd een paar lichte klachten. Maar er is nog niemand die definitief niet bij de selectie zit. Eigenlijk is het een beetje hetzelfde als elke week. Ik ga vanmiddag op de training kijken hoe iedereen zich voelt en daaruit maak ik mijn beslissing over wie ik wel of niet meeneem.", aldus Bosz, die vooral op het middenveld veel te kiezen heeft. Jerdy Schouten zat na een vrij lange blessureperiode de laatste twee duels weer bij de selectie, maar kwam nog geen minuut in actie. "Dat is toevallig zo gelopen. Tegen FC Twente hadden we geen wisselmogelijkheden meer en tegen Brest moest ik een keuze maken tussen Schouten en Guus Til. We moesten een doelpunt maken en dus koos ik toen voor Til."
Vorig seizoen won PSV met liefst 8-0 bij sc Heerenveen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
18 minuten geledenRABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
16 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
16 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
16 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
16 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
19 uur geleden