Bosz herstelt zich met Leverkusen door Freiburg te verslaan
FREIBURG (ANP) - Bayer Leverkusen heeft zich hersteld van de forse nederlaag enkele dagen geleden tegen VfL Wolfsburg (1-4). Trainer Peter Bosz zag zijn elftal met 1-0 winnen bij sc Freiburg. Kai Havertz maakte het enige doelpunt voor Leverkusen, dat met Daley Sinkgraven in de basis begon.
Leverkusen is door de zege in ieder geval voor twee dagen de nummer drie in de Bundesliga. De ploeg heeft 56 punten, drie meer dan Borussia Mönchengladbach en één meer dan RB Leipzig. Beide ploegen komen respectievelijk zondag en maandag nog in actie.
Freiburg kreeg voor rust de grootste kans op de openingstreffer. Lucas Höler ging alleen op doelman Lukas Hradecky af, maar schoot de bal rechts naast. In de tweede helft zette Havertz, het talent van Bosz, zijn ploeg wel op voorsprong. Met een zacht intikkertje rondde hij goed af na een steekpassje van Leon Bailey.
Doelpunt
Havertz maakte zijn 35e Bundesligadoelpunt. Daarmee passeerde hij Klaus Fischer, die het vaakst (34 keer) wist te scoren in de Duitse competitie voor hij 21 jaar oud was. Havertz werd in de 66e minuut gewisseld. Ook Sinkgraven was toen al naar de kant gehaald.
Julian Baumgartlinger leek Leverkusen op 0-2 te koppen. Het doelpunt werd echter afgekeurd wegens duwen. Nils Petersen kon met een schot in de slotfase nog gelijkmaken voor Freiburg, maar Hradecky bracht redding.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
21 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
50 minuten geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft niet overwogen om Wout Weghorst buiten zijn selectie te laten. De spits heeft een teleurstellend seizoen bij Ajax achter de rug, maar de bondscoach ziet in hem nog altijd een meerwaarde als Oranje op het WK een achterstand moet wegwerken.
54 minuten geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman weet niet of hij op het WK direct met Memphis Depay in de basis moet beginnen. De spits maakte zondag na twee maanden afwezigheid zijn rentree bij Corinthians en de bondscoach wil niet te veel risico met hem nemen.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Marten de Roon is in de ogen van Ronald Koeman de beste vervanger voor Jerdy Schouten in de WK-selectie van Oranje. De PSV'er liep begin april een zware blessure op en staat maanden aan de kant.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Ian Maatsen en Lutsharel Geertruida mogen nog een klein beetje hopen op deelname aan het wereldkampioenschap voetbal met Oranje. De verdedigers staan op een reservelijst, zei bondscoach Ronald Koeman woensdag op een persconferentie.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De selectie van het Nederlands elftal voor het komende WK is op dertien plaatsen gewijzigd ten opzichte van het EK van 2024 in Duitsland. Dat is precies de helft van de groep.
2 uur geleden