Bosz herstelt zich met Leverkusen door Freiburg te verslaan
FREIBURG (ANP) - Bayer Leverkusen heeft zich hersteld van de forse nederlaag enkele dagen geleden tegen VfL Wolfsburg (1-4). Trainer Peter Bosz zag zijn elftal met 1-0 winnen bij sc Freiburg. Kai Havertz maakte het enige doelpunt voor Leverkusen, dat met Daley Sinkgraven in de basis begon.
Leverkusen is door de zege in ieder geval voor twee dagen de nummer drie in de Bundesliga. De ploeg heeft 56 punten, drie meer dan Borussia Mönchengladbach en één meer dan RB Leipzig. Beide ploegen komen respectievelijk zondag en maandag nog in actie.
Freiburg kreeg voor rust de grootste kans op de openingstreffer. Lucas Höler ging alleen op doelman Lukas Hradecky af, maar schoot de bal rechts naast. In de tweede helft zette Havertz, het talent van Bosz, zijn ploeg wel op voorsprong. Met een zacht intikkertje rondde hij goed af na een steekpassje van Leon Bailey.
Doelpunt
Havertz maakte zijn 35e Bundesligadoelpunt. Daarmee passeerde hij Klaus Fischer, die het vaakst (34 keer) wist te scoren in de Duitse competitie voor hij 21 jaar oud was. Havertz werd in de 66e minuut gewisseld. Ook Sinkgraven was toen al naar de kant gehaald.
Julian Baumgartlinger leek Leverkusen op 0-2 te koppen. Het doelpunt werd echter afgekeurd wegens duwen. Nils Petersen kon met een schot in de slotfase nog gelijkmaken voor Freiburg, maar Hradecky bracht redding.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
6 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
7 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.
9 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
11 uur geleden