Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bosz denkt dat 'Formule 1-auto' PSV klaar is voor zwaar schema

Bosz denkt dat 'Formule 1-auto' PSV klaar is voor zwaar schema

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz ziet de komende reeks zware wedstrijden niet met angst tegemoet. "Angst is de slechtste raadgever. Dan ga je dingen over jezelf afroepen. Het is belangrijk om vertrouwen in elkaar te hebben. We zullen heus wel eens punten verspelen, maar ook daarna gaan we met opgeheven hoofd verder", aldus de coach op sportcomplex De Herdgang.

PSV won de eerste twaalf competitiewedstrijden en treft in de Eredivisie nu achtereenvolgens FC Twente (uit), Feyenoord (uit), sc Heerenveen (thuis) en AZ (uit). Tussendoor wachten nog de twee duels met Sevilla en Arsenal in de Champions League. PSV sluit het jaar af met een thuiswedstrijd tegen FC Twente in de beker.

"Gekscherend zeg ik wel eens dat wij een Formule 1-auto zijn. We moeten ons iedere keer doorontwikkelen", sprak Bosz. "Tegenstanders weten hoe wij spelen, hoe wij druk zetten. Op alle gebieden blijf je daarom bezig."

Tegenstanders

Bosz kan niet zoveel met de mensen die zeggen dat PSV tot dusverre geen serieuze tegenstanders in de Eredivisie heeft gehad. "Ik ben heel blij dat we de eerste twaalf duels hebben gewonnen. Dat zijn toch 36 punten, die moet je eerst maar eens hebben", zei hij. "Niet alleen de punten vind ik belangrijk, maar ook de manier waarop we die behaald hebben. We hebben veel gescoord en weinig doelpunten tegen gekregen. Nu krijgen we de ploegen die bovenaan staan. We hebben, in de Johan Cruijff Schaal, alleen tegen Feyenoord gespeeld. Dit is mooi, interessant, geweldig. Het zijn stuk voor stuk mooie wedstrijden waar veel op het spel staat."

PSV miste de voorbije twee weken op de trainingen de nodige spelers. Jordan Teze, Joey Veerman en Jerdy Schouten speelden interlands met Oranje, veel anders PSV'ers moesten zich ook melden bij hun land. "Hirving Lozano is gisteravond laat pas teruggekomen. Walter Benítez heb ik net vlug de hand geschud", aldus Bosz. "Ideaal is het niet, maar ik weet niet of het een valkuil is. De vorige keren hebben we het na een interlandperiode ook steeds uitstekend gedaan."

Feyenoord en Ajax verloren dit seizoen bij FC Twente, dat in de Eredivisie al 24 duels ongeslagen is in eigen stadion. "Feyenoord komt het dichtst in de buurt van de manier waarop wij spelen. Dus wij hebben wel gekeken naar hoe zij het daar deden. FC Twente begint vaak goed en scoort snel. Ik zie het duel niet als obstakel, maar juist als uitdaging."

Meer uit Sport

Formule 1-coureur Alonso (45) jaar langer bij Aston Martin

DADFORD (ANP) - Formule 1-coureur Fernando Alonso rijdt ook volgend seizoen bij Aston Martin. De 45-jarige Spanjaard heeft zijn contract met een jaar verlengd tot eind 2027, meldt de Britse renstal. Ook zijn Canadese teamgenoot Lance Stroll verlengde zijn contract en neemt volgend jaar opnieuw plaats in de racewagen.

2 uur geleden
Zestienvoudig wereldkampioen Taylor gaat weer darten

PORTSMOUTH (ANP) - Zestienvoudig wereldkampioen darten Phil Taylor heeft zijn terugkeer in de sport aangekondigd. De 66-jarige Engelsman, bijgenaamd 'The Power', is sinds 2018 met pensioen. Hij keert in november terug bij de Modus Super Series in Portsmouth, als teamgenoot van Adrian Lewis.

4 uur geleden
Zeven jaar cel voor oud-snookeraar Dott (49) om kindermisbruik

EDINBURGH (ANP) - Voormalig wereldkampioen Graeme Dott is dinsdag in de Schotse hoofdstad Edinburgh veroordeeld tot een celstraf van zeven jaar vanwege seksueel kindermisbruik. Dat melden Britse media waaronder de BBC. De 49-jarige Schot werd eerder schuldig bevonden aan twee gevallen van seksueel kindermisbruik tussen 1993 en 2010.

4 uur geleden
Van Bommel wil Nations League met België winnen

BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel heeft met België het doel om de Nations League te winnen. "Als je ergens aan meedoet, dan moet je ervoor gaan", zei de bondscoach van België na de nederlaag van de Rode Duivels in Brussel in de Nations League tegen het Frankrijk van bondscoach Zinédine Zidane (0-1).

15 uur geleden
Infantino onderzoekt of FIFA aan 211 bonden meer geld kan geven

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino gaat onderzoeken of hij meer geld uit kan keren aan de 211 nationale voetbalbonden. Dit doet hij volgens persbureau Reuters in navolging van oproepen van de continentale bonden UEFA en CONCACAF om 1,85 miljard euro uit de reserves van de wereldvoetbalbond vrij te maken.

16 uur geleden
Assefa na dramatische zege marathon Berlijn maanden uitgeschakeld

BERLIJN (ANP/DPA) - De Ethiopische Tigst Assefa, die zondag de marathon van Berlijn op dramatische wijze won, moet een achillespeesoperatie ondergaan. Dat heeft een woordvoerder van de marathonorganisatie bevestigd aan het Duitse persbureau dpa. De 29-jarige atlete is naar verwachting maanden uitgeschakeld.

1 dag geleden
Olympisch kampioene Marchant stopt als baanwielrenster

MANCHESTER (ANP/RTR) - Baanwielrenster Katy Marchant heeft haar carrière beëindigd. De 33-jarige Britse veroverde tijdens de Olympische Spelen van Parijs in 2024 de gouden medaille op de teamsprint en werd twee jaar geleden wereldkampioene op hetzelfde onderdeel.

1 dag geleden