Bosz boekt met Bayer Leverkusen belangrijke zege op FC Köln
LEVERKUSEN (ANP) - Trainer Peter Bosz heeft met Bayer Leverkusen een belangrijke zege geboekt op 1. FC Köln. Door de 3-1-zege houdt Leverkusen de kansen op het veroveren van een startbewijs voor de Champions League in eigen hand.
Bayer begon voortvarend en nam al in de zevende minuut de leiding via Sven Bender, die een corner subtiel verlengde. Nog voor rust maakte Kai Havertz er 2-0 van. De bezoekers kwam via Sebastiaan Bornauw, die na een uur raak kopte uit een corner, terug tot 2-1, waarna Moussa Diaby het duel pas in de 83e minuut besliste.
De ploeg van Bosz neemt de vierde plaats nu weer over van Borussia Mönchengladbach, dat dinsdag met 3-0 van Wolfsburg wist te winnen. Leverkusen moet nog uit tegen Hertha BSC en ontvangt tijdens de laatste speelronde Mainz 05. Gladbach gaat nog op bezoek bij Paderborn en speelt nog thuis tegen Hertha.
RB Leipzig
RB Leipzig verzuimde zich officieus te verzekeren van deelname aan de Champions League. Leipzig gaf thuis tegen Fortuna Düsseldorf een riante voorsprong uit handen. Het werd 2-2, terwijl het in de 87e minuut nog 2-0 stond. De gelijkmaker werd in de 92e minuut gemaakt door André Hoffmann, die raak kopte uit een corner.
Borussia Dortmund, dat de landstitel aan Bayern München heeft moeten laten, werd in het eigen Signal Iduna Park verslagen door Mainz 05, dat daarmee een voorschot nam op lijfsbehoud: 0-2. Jonathan Burkardt en Jean-Philippe Mateta (penalty) scoorden.
Mainz
Mainz, waar Jerry St. Juste en Jean-Paul Boëtius de hele wedstrijd speelden, staat nu vijf punten los van plek 16, die nacompetitie als gevolg heeft.
Alleen Bayern was er dit seizoen nog in geslaagd te winnen in Dortmund. Vorige maand werd het 0-1.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
4 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
8 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
12 uur geleden