Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bosz boekt met Bayer Leverkusen belangrijke zege op FC Köln

Bosz boekt met Bayer Leverkusen belangrijke zege op FC Köln

LEVERKUSEN (ANP) - Trainer Peter Bosz heeft met Bayer Leverkusen een belangrijke zege geboekt op 1. FC Köln. Door de 3-1-zege houdt Leverkusen de kansen op het veroveren van een startbewijs voor de Champions League in eigen hand.

Bayer begon voortvarend en nam al in de zevende minuut de leiding via Sven Bender, die een corner subtiel verlengde. Nog voor rust maakte Kai Havertz er 2-0 van. De bezoekers kwam via Sebastiaan Bornauw, die na een uur raak kopte uit een corner, terug tot 2-1, waarna Moussa Diaby het duel pas in de 83e minuut besliste.

De ploeg van Bosz neemt de vierde plaats nu weer over van Borussia Mönchengladbach, dat dinsdag met 3-0 van Wolfsburg wist te winnen. Leverkusen moet nog uit tegen Hertha BSC en ontvangt tijdens de laatste speelronde Mainz 05. Gladbach gaat nog op bezoek bij Paderborn en speelt nog thuis tegen Hertha.

RB Leipzig

RB Leipzig verzuimde zich officieus te verzekeren van deelname aan de Champions League. Leipzig gaf thuis tegen Fortuna Düsseldorf een riante voorsprong uit handen. Het werd 2-2, terwijl het in de 87e minuut nog 2-0 stond. De gelijkmaker werd in de 92e minuut gemaakt door André Hoffmann, die raak kopte uit een corner.

Borussia Dortmund, dat de landstitel aan Bayern München heeft moeten laten, werd in het eigen Signal Iduna Park verslagen door Mainz 05, dat daarmee een voorschot nam op lijfsbehoud: 0-2. Jonathan Burkardt en Jean-Philippe Mateta (penalty) scoorden.

Mainz

Mainz, waar Jerry St. Juste en Jean-Paul Boëtius de hele wedstrijd speelden, staat nu vijf punten los van plek 16, die nacompetitie als gevolg heeft.

Alleen Bayern was er dit seizoen nog in geslaagd te winnen in Dortmund. Vorige maand werd het 0-1.

Meer uit Voetbal

Ronaldo hoeft geen WK-duels te missen na rode kaart voor elleboog

ZÜRICH (ANP) - Cristiano Ronaldo hoeft tijdens het WK van komende zomer geen schorsing meer uit te zitten na zijn rode kaart tegen Ierland eerder deze maand. De FIFA heeft de 40-jarige Portugees voor drie duels geschorst, waarvan twee voorwaardelijk. De andere wedstrijd schorsing zat Ronaldo eerder deze maand in het kwalificatieduel met Armenië al uit.

43 minuten geleden
Liverpool-coach Slot ziet PSV onder Bosz graag voetballen

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-coach Arne Slot liet zich dinsdag vol lof uit over PSV en zijn collega Peter Bosz. "Teams onder Peter zijn altijd leuk om naar te kijken", zei Slot tijdens de persconferentie, een dag voordat beide teams elkaar treffen op de vijfde speeldag van de Champions League.

1 uur geleden
Man die inreed op feestende Liverpool-fans ontkent 31 aanklachten

LIVERPOOL (ANP/AFP) - De man die in mei inreed op feestende supporters van Liverpool heeft bij de start van zijn proces 31 aanklachten ontkend, waaronder zwaar lichamelijk letsel, opzettelijke verwonding en gevaarlijk rijgedrag.

3 uur geleden
Dembélé keert tegen Tottenham zo goed als zeker terug bij PSG

PARIJS (ANP/AFP) - Ousmane Dembélé maakt woensdag naar alle waarschijnlijkheid weer deel uit van de wedstrijdselectie van Paris Saint-Germain. De 28-jarige aanvaller, winnaar van de Gouden Bal, kwam dit seizoen door verschillende blessures pas vijf keer in actie. Drie weken geleden deed Dembélé voor het laatst mee.

4 uur geleden
Courtois heeft maag-darminfectie en mist duel met Olympiakos

MADRID (ANP) - Real Madrid kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Olympiakos in de Champions League niet beschikken over Thibaut Courtois. De Belgische doelman heeft een maag-darminfectie, meldt de Spaanse voetbalclub op X.

8 uur geleden
Everton-trainer noemt absurde rode kaart niet onoverkomelijk

MANCHESTER (ANP) - De rode kaart die een speler van Everton maandagavond kreeg voor een slaande beweging naar een ploeggenoot, is volgens trainer David Moyes niet onoverkomelijk. Speler Idrissa Gueye heeft zijn excuses aangeboden en daarmee is de zaak wat Everton-trainer Moyes betreft opgelost. "Dit soort dingen gebeuren nu eenmaal in het voetbal", zei hij.

17 uur geleden
Benfica-coach Mourinho ziet duel met Ajax als 'essentieel'

AMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.

20 uur geleden