Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bosz boekt met Bayer Leverkusen belangrijke zege op FC Köln

Bosz boekt met Bayer Leverkusen belangrijke zege op FC Köln

LEVERKUSEN (ANP) - Trainer Peter Bosz heeft met Bayer Leverkusen een belangrijke zege geboekt op 1. FC Köln. Door de 3-1-zege houdt Leverkusen de kansen op het veroveren van een startbewijs voor de Champions League in eigen hand.

Bayer begon voortvarend en nam al in de zevende minuut de leiding via Sven Bender, die een corner subtiel verlengde. Nog voor rust maakte Kai Havertz er 2-0 van. De bezoekers kwam via Sebastiaan Bornauw, die na een uur raak kopte uit een corner, terug tot 2-1, waarna Moussa Diaby het duel pas in de 83e minuut besliste.

De ploeg van Bosz neemt de vierde plaats nu weer over van Borussia Mönchengladbach, dat dinsdag met 3-0 van Wolfsburg wist te winnen. Leverkusen moet nog uit tegen Hertha BSC en ontvangt tijdens de laatste speelronde Mainz 05. Gladbach gaat nog op bezoek bij Paderborn en speelt nog thuis tegen Hertha.

RB Leipzig

RB Leipzig verzuimde zich officieus te verzekeren van deelname aan de Champions League. Leipzig gaf thuis tegen Fortuna Düsseldorf een riante voorsprong uit handen. Het werd 2-2, terwijl het in de 87e minuut nog 2-0 stond. De gelijkmaker werd in de 92e minuut gemaakt door André Hoffmann, die raak kopte uit een corner.

Borussia Dortmund, dat de landstitel aan Bayern München heeft moeten laten, werd in het eigen Signal Iduna Park verslagen door Mainz 05, dat daarmee een voorschot nam op lijfsbehoud: 0-2. Jonathan Burkardt en Jean-Philippe Mateta (penalty) scoorden.

Mainz

Mainz, waar Jerry St. Juste en Jean-Paul Boëtius de hele wedstrijd speelden, staat nu vijf punten los van plek 16, die nacompetitie als gevolg heeft.

Alleen Bayern was er dit seizoen nog in geslaagd te winnen in Dortmund. Vorige maand werd het 0-1.

Meer uit Voetbal

Kluivert ziet WK-droom na 'beetje gekke carrière' alsnog uitkomen

NEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.

41 minuten geleden
Wiegman met Engeland hard onderuit bij Spanje in WK-kwalificatie

PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.

6 uur geleden
Verlies tegen Ierland 'komt hard aan' bij bondscoach Veurink

CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.

8 uur geleden
Directe WK-kwalificatie ver weg voor Oranjevrouwen na nederlaag

CORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.

9 uur geleden
Franse voetbalsters kloppen Polen in WK-kwalificatiepoule Oranje

GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.

11 uur geleden
Oranje traint in Amerikaanse hitte

ORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.

12 uur geleden
Lamine Yamal verkozen tot beste speler van seizoen in Spanje

BARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.

13 uur geleden