Bosz begint met Bayer Leverkusen met doelpuntloos gelijkspel
WOLFSBURG (ANP) - Trainer Peter Bosz heeft in de eerste speelronde van de Bundesliga met Bayer Leverkusen genoegen moeten nemen met een punt. De uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg eindigde in 0-0.
Bij de thuisploeg deed spits Wout Weghorst de hele wedstrijd mee, bij Leverkusen werd Daley Sinkgraven een kwartier voor tijd gewisseld voor Wendell. Bosz liet zijn nieuwe aanwinst Patrik Schick, overgenomen van AS Roma, na een uur invallen. De Tsjech wist het verschil ook niet te maken.
Wolfsburg en Leverkusen, respectievelijk de nummers 7 en 5 van vorig seizoen, speelden 46 keer eerder tegen elkaar in de Bundesliga en nog nooit eindigde een competitiewedstrijd tussen de twee clubs zonder doelpunten.
Eerder op de dag was RB Leipzig op eigen veld met 3-1 te sterk voor Mainz 05. Regerend kampioen Bayern München won vrijdag met liefst 8-0 van Schalke 04.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
4 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
5 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
16 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
16 uur geleden