Boswachter mishandeld na aanspreken ruiter in Mook
MOOK (ANP) - Een boswachter is zondagmiddag mishandeld door een ruiter in de bossen bij het Noord-Limburgse dorp Mook. Dat gebeurde toen de boswachter de ruiter erop aansprak dat hij zich buiten de ruiterpaden bevond.
Het incident gebeurde in het bosgebied aan de Groesbeekseweg, eigendom van Natuurmonumenten. Volgens Burgernet zat de ongeveer 60-jarige ruiter op een bruin paard.
De boswachter was in uniform in het bosgebied zijn werk aan het doen, zei diens leidinggevende van Natuurmonumenten zondag in een toelichting. Hij sprak de ruiter volgens hem op correcte wijze aan dat deze zich buiten de toegestane route voor ruiters bevond. De ruiter zou daarop gezegd hebben dat hij daar niks mee te maken had en zelf uitmaakt wat hij deed, om vervolgens de boswachter een klap in zijn gezicht te geven. Daarna maakte de ruiter zich uit de voeten. De politie heeft nog naar hem gezocht, maar van hem was geen spoor meer te bekennen, aldus de leidinggevende.
Aangifte
"Dit gaat alle perken te buiten", aldus de leidinggevende. "Dit accepteren we niet, we gaan aangifte doen." Het is volgens hem de eerste keer dat in deze regio een boswachter klappen krijgt. "Boswachters worden wel vaker bedreigd, steeds meer mensen hebben een kort lontje. Vaak gaat het om loslopende honden. Er wordt gescholden en gedreigd, zoals onlangs iemand ermee dreigde een boswachter morsdood te slaan."
"Het is tekenend voor de hufterigheid waarmee we vaker geconfronteerd worden. De boswachters doen gewoon hun werk." Volgens hem gaat het goed met de boswachter. "Buiten wat kneuzingen en zwellingen in het gelaat heeft hij er gelukkig niets aan overgehouden."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - In een auto in een woonwijk in het oosten van Rotterdam heeft een schietincident plaatsgevonden. De politie meldt dat daarbij een man is overleden en een andere man zwaargewond is geraakt. Het overleden slachtoffer was de bestuurder van de auto. De andere drie inzittenden, onder wie de zwaargewonde man, zijn aangehouden.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Voetbalsupporters die zaterdag in verschillende steden als een soort burgerwacht de straat opgingen, moeten het optreden tegen mogelijke relschoppers overlaten aan de politie. Dat zegt burgemeester van Arnhem Ahmed Marcouch. Eigenrichting past volgens hem niet in een rechtsstaat.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De man die ervan wordt verdacht dat hij de 29-jarige Hajar uit Amsterdam om het leven heeft gebracht, zit ook de komende maanden vast. De raadkamer van de rechtbank heeft besloten om zijn hechtenis met negentig dagen te verlengen.
15 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Na afloop van de gestaakte wedstrijd SC Cambuur tegen Go Ahead Eagles, zaterdagavond in de Eredivisie, zijn drie aanhoudingen verricht. Een persoon werd gearresteerd voor de mishandeling van een politieagent in Leeuwarden. Het gaat om een 23-jarige man uit Raalte.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal gemeenten dat onder toezicht staat omdat ze te weinig asielzoekers opvangen, is opgelopen naar 74. Asielminister Bart van den Brink heeft maandag elf gemeenten toegevoegd aan de lijst. Daarop stonden al 63 andere gemeenten.
16 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De provincie Friesland zou voor iedere inwoner 1 euro moeten doneren voor het behoud van de zeehondenopvang langs de Waddenzee, wat neerkomt op zo'n 665.000 euro. Daarvoor pleit een deel van de Friese politiek, omdat een faillissement dreigt voor zeehondencentrum WEC in Lauwersoog. Onder meer D66, PvdA, GroenLinks en SP overwegen volgende week bij de behandeling van de begroting met een concreet voorstel te komen.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De aanpassingen die het kabinet wil doorvoeren aan een wetsvoorstel voor de vermogensbelasting in box 3, zijn volgens de Raad van State niet verantwoord. De hoge wetgevingsadviseur verwijst in een advies naar de Belastingdienst, die de aanpassingen in elk geval voor 2028 onuitvoerbaar vindt. De discussie over het vinden van geld voor de aanpassingen leidt tot "onduidelijkheid en onrust".
20 uur geleden