Boston verwijdert standbeeld Abraham Lincoln
BOSTON (ANP) - In de Amerikaanse stad Boston is een standbeeld van Abraham Lincoln weggehaald. Het beeld toont behalve de oud-president ook een voormalige slaaf, die geknield naast hem zit.
Het bronzen beeld is een replica van een beeld in Washington en staat al ruim 140 jaar in Boston. Na een petitie in juni stemde de kunstcommissie van Boston voor het verwijderen van het standbeeld, dat bedoeld was als eerbetoon aan de bevrijding van slaven. Het werd door sommigen echter juist gezien als een vertoon van witte dominantie, meldt CNN.
Het kantoor van burgemeester Marty Walsh laat weten dat het beeld voorlopig naar een opslagplaats gaat. Het is de bedoeling dat de sculptuur in de toekomst wel weer te bezichtigen is, alleen dan op een plek waar de historische context beter tot zijn recht komt, aldus een woordvoerder. De verwijdering van het standbeeld volgt op de massale Black Lives Matter-protesten eerder dit jaar in de Verenigde Staten, die volgden op de dood van de zwarte arrestant George Floyd.
Lincoln (1861-1865) geldt als een van de belangrijkste presidenten van het land. Hij was president tijdens de burgeroorlog in de 19e eeuw en voorkwam dat het agrarische zuiden zich afscheidde. Hij zorgde daarmee ook voor de afschaffing van de slavernij.
Meer uit Buitenland
KRAMATORSK (ANP/AFP) - Bij een Russische aanval op twee bussen in Kramatorsk, in het oosten van Oekraïne, zijn zeker dertig doden gevallen. Ook raakten voor zover bekend achttien mensen gewond. Dat meldt het regionale OM. Eerder was nog sprake van twaalf doden en veertien gewonden. Vermoedelijk werd een glijbom gebruikt bij de aanval, voegt de aanklager toe. Onduidelijk is of het gaat om een aanval op de stad of de gelijknamige oblast.
20 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Een 24-jarige medewerker van de Britse koninklijke marine is in hechtenis genomen omdat hij voor een buitenlandse mogendheid gespioneerd zou hebben. Verdachte Teddy Young werd in mei 2025 ook al aangehouden in het kader van dit onderzoek. Hij is donderdag weer opgepakt en in Londen in hechtenis genomen.
32 minuten geledenLESZCZYDOL-NOWINY (ANP/RTR) - Een ex-scholier van een basisschool in Polen heeft volgens media een leraar en een conciërge neergestoken. De conciërge is korte tijd later aan zijn verwondingen overleden. De directeur van de onderwijsinstelling schoot te hulp en is ook gewond geraakt. De 15-jarige aanvaller is volgens de Poolse minister van Binnenlandse Zaken, Marcin Kierwinski, door de politie gearresteerd.
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Zuid-Korea roept zijn ambassadeur terug uit Oekraïne. Dat meldt het land te midden van een diplomatieke rel met Kyiv.
1 uur geledenRJAZAN (ANP/RTR) - Bij een nachtelijke droneaanval op de Russische regio Rjazan, ten zuidoosten van Moskou, is een groot datacenter van Yandex geraakt. Dat meldt het bedrijf achter Ruslands bekendste zoekmachine. Het datacenter ligt volledig stil door de aanval, aldus het bedrijf, dat toevoegt dat het werkt aan een oplossing.
4 uur geledenPRYLOEKY (ANP/RTR) - Het dodental in de noordelijke Oekraïense stad Pryloeky is opgelopen tot 22. Dat melden de Oekraïense hulpdiensten op Telegram. Eerder werden nog veertien doden gemeld. In de stad verwoestte een Russische raket een vijf verdiepingen tellend appartementencomplex.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - El Niño wordt de komende tijd nog krachtiger voordat het in december zijn hoogtepunt bereikt. Dat hebben de Verenigde Naties gemeld. De VN waarschuwen dat het verschijnsel mogelijk een van de sterkste is sinds in elk geval 1950.
5 uur geleden