Boston Celtics wint derde duel NBA Finals van Golden State
BOSTON (ANP/RTR) - De basketballers van Boston Celtics hebben opnieuw een voorsprong genomen in de NBA Finals. Boston won in eigen huis de derde wedstrijd van de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie met 116-100 van Golden State Warriors.
De Celtics leiden met 2-1 in de best-of-seven-serie. Vrijdag is de vierde wedstrijd in Boston.
Jayson Tatum, Jaylen Brown en Marcus Smart waren samen goed voor 77 punten. Brown wees de Celtics in het eerste kwart de weg met 17 punten en de thuisploeg ging met een marge van 12 punten de rust in. De Warriors kwamen echter goed terug in het derde kwart en namen zelfs even de leiding. Maar met een sterke verdediging pakte Boston alsnog de zege.
Nare smaak
Brown was uiteindelijk goed voor 27 punten en Tatum voor 26. Smart voegde daar nog 24 punten aan toe.
Boston herstelde zich van een nederlaag in de tweede wedstrijd die de Warriors wonnen met 107-88. "Dat liet een nare smaak bij ons achter", zei Smart tegen NBA TV. "We spelen tegen Golden State Warriors die weten wat het betekent om hier te staan. We moesten laten zien wat we waard zijn. Ze hebben ons een klap verkocht en nu hebben wij gereageerd."
Blessure
Stephen Curry maakte zes driepunters voor Golden State en was goed voor 31 punten in totaal. Hij bleef in de laatste minuten in de wedstrijd ondanks een blessure aan zijn linkerbeen. "Zeker heb ik pijn, maar het komt goed", zei hij. "Ik bekijk morgen hoe het gaat en bereid me voor op de wedstrijd van vrijdag. Het voelt niet alsof ik de wedstrijd ga missen."
Vorig seizoen ging de titel naar Milwaukee Bucks. De Warriors (zeven titels) kunnen voor het eerst sinds 2018 kampioen worden, de Celtics (zeventien titels) zegevierden in 2008 voor het laatst.
Meer uit Sport
OREGON (ANP) - Sifan Hassan doet zondag 1 november toch niet mee aan de marathon van New York. De 33-jarige Nederlandse atlete is ziek geweest en heeft daardoor niet genoeg kunnen trainen. Dat schrijft ze op Instagram.
4 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - Laurent Mekies blijft voorlopig teambaas van Red Bull in de Formule 1. De Fransman verlengde woensdag zijn contract tot en met 2031. Dat meldt het Oostenrijkse team van de Nederlandse coureur Max Verstappen.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) krijgt "extra spanning en extra motivatie" van de WK turnen in Ahoy. "Ik moest even wennen", zei de turner toen hij woensdagmiddag het Rotterdamse sportpaleis binnenstapte voor de podiumtraining bij het mondiale eindtoernooi.
7 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Het tennistoernooi Six Kings Slam in Saudi-Arabië is verplaatst naar eind december. De recente aanvallen op het koninkrijk door de Jemenitische Houthi's zijn daarvoor de reden, melden de organisatoren woensdag.
9 uur geledenWUHAN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld. De nummer 2 van de wereld verloor woensdag in de tweede ronde van het Wuhan Open van de Amerikaanse Ann Li: 6-3 4-6 6-7 (5). Sabalenka verloor vorige week in de derde ronde van de China Open van Nikola Bartunkova.
9 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA is van plan om tijdens de vergadering van de FIFA-raad op donderdag in Zürich een ontwikkelingsplan ter waarde van 5,71 miljard euro voor de komende vier jaar voor te stellen. Dit heeft een ingewijde woensdag aan persbureau AFP laten weten.
10 uur geledenEDE (ANP) - De Belgische sprinter Tim Merlier (33) heeft in Ede de eerste etappe van de Eneco Tour gewonnen. De renner van Soudal Quick-Step was de snelste in een massasprint. Dylan Groenewegen eindigde als tweede voor Gerben Thijssen uit België.
10 uur geleden