Boston Celtics wint derde duel NBA Finals van Golden State
BOSTON (ANP/RTR) - De basketballers van Boston Celtics hebben opnieuw een voorsprong genomen in de NBA Finals. Boston won in eigen huis de derde wedstrijd van de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie met 116-100 van Golden State Warriors.
De Celtics leiden met 2-1 in de best-of-seven-serie. Vrijdag is de vierde wedstrijd in Boston.
Jayson Tatum, Jaylen Brown en Marcus Smart waren samen goed voor 77 punten. Brown wees de Celtics in het eerste kwart de weg met 17 punten en de thuisploeg ging met een marge van 12 punten de rust in. De Warriors kwamen echter goed terug in het derde kwart en namen zelfs even de leiding. Maar met een sterke verdediging pakte Boston alsnog de zege.
Nare smaak
Brown was uiteindelijk goed voor 27 punten en Tatum voor 26. Smart voegde daar nog 24 punten aan toe.
Boston herstelde zich van een nederlaag in de tweede wedstrijd die de Warriors wonnen met 107-88. "Dat liet een nare smaak bij ons achter", zei Smart tegen NBA TV. "We spelen tegen Golden State Warriors die weten wat het betekent om hier te staan. We moesten laten zien wat we waard zijn. Ze hebben ons een klap verkocht en nu hebben wij gereageerd."
Blessure
Stephen Curry maakte zes driepunters voor Golden State en was goed voor 31 punten in totaal. Hij bleef in de laatste minuten in de wedstrijd ondanks een blessure aan zijn linkerbeen. "Zeker heb ik pijn, maar het komt goed", zei hij. "Ik bekijk morgen hoe het gaat en bereid me voor op de wedstrijd van vrijdag. Het voelt niet alsof ik de wedstrijd ga missen."
Vorig seizoen ging de titel naar Milwaukee Bucks. De Warriors (zeven titels) kunnen voor het eerst sinds 2018 kampioen worden, de Celtics (zeventien titels) zegevierden in 2008 voor het laatst.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Bokser Tyson Fury heeft een succesvolle rentree in de ring gemaakt. De 37-jarige Brit, voormalig wereldkampioen zwaargewicht, won zaterdag in het stadion van Tottenham Hotspur van de Rus Arslanbek Makhmudov en daagde direct Anthony Joshua uit voor een 'Battle of Britain'-supergevecht.
1 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy heeft in de negentigste editie van de Masters een ruime voorsprong uit handen gegeven. De Noord-Ierse golfer had in Augusta voor zijn derde ronde 73 slagen nodig en deelt nu de leiding met de Amerikaan Cameron Young, die rondging in 65 slagen.
2 uur geledenRAMONA (ANP) - Jorinde van Klinken heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) haar Nederlands record bij het discuswerpen aangescherpt. De winnares van zilver op de WK atletiek in Tokio vorige zomer kwam in haar zesde en laatste poging tot een afstand van 70,99 meter. Ook haar derde worp van 70,76 meter was verder dan haar oude Nederlands record van 70,22 uit 2021.
12 uur geledenBERGARA (ANP) - Paul Seixas heeft met de zege van de Ronde van Baskenland als eerste Franse wielrenner in negentien jaar een etappekoers in de WorldTour gewonnen. De zelf pas 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM zag zijn leidende positie in de slotrit van Goizper-Antzuola naar Bergara niet meer in gevaar komen. De ritzege ging naar de Amerikaan Andrew August van Ineos Grenadiers, Frank van den Broek eindigde als derde.
17 uur geledenALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.
18 uur geledenMONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.
20 uur geledenPARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.
23 uur geleden