Boston Celtics wint derde duel NBA Finals van Golden State
BOSTON (ANP/RTR) - De basketballers van Boston Celtics hebben opnieuw een voorsprong genomen in de NBA Finals. Boston won in eigen huis de derde wedstrijd van de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie met 116-100 van Golden State Warriors.
De Celtics leiden met 2-1 in de best-of-seven-serie. Vrijdag is de vierde wedstrijd in Boston.
Jayson Tatum, Jaylen Brown en Marcus Smart waren samen goed voor 77 punten. Brown wees de Celtics in het eerste kwart de weg met 17 punten en de thuisploeg ging met een marge van 12 punten de rust in. De Warriors kwamen echter goed terug in het derde kwart en namen zelfs even de leiding. Maar met een sterke verdediging pakte Boston alsnog de zege.
Nare smaak
Brown was uiteindelijk goed voor 27 punten en Tatum voor 26. Smart voegde daar nog 24 punten aan toe.
Boston herstelde zich van een nederlaag in de tweede wedstrijd die de Warriors wonnen met 107-88. "Dat liet een nare smaak bij ons achter", zei Smart tegen NBA TV. "We spelen tegen Golden State Warriors die weten wat het betekent om hier te staan. We moesten laten zien wat we waard zijn. Ze hebben ons een klap verkocht en nu hebben wij gereageerd."
Blessure
Stephen Curry maakte zes driepunters voor Golden State en was goed voor 31 punten in totaal. Hij bleef in de laatste minuten in de wedstrijd ondanks een blessure aan zijn linkerbeen. "Zeker heb ik pijn, maar het komt goed", zei hij. "Ik bekijk morgen hoe het gaat en bereid me voor op de wedstrijd van vrijdag. Het voelt niet alsof ik de wedstrijd ga missen."
Vorig seizoen ging de titel naar Milwaukee Bucks. De Warriors (zeven titels) kunnen voor het eerst sinds 2018 kampioen worden, de Celtics (zeventien titels) zegevierden in 2008 voor het laatst.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Novak Djokovic heeft in de eerste ronde van de US Open verloren van de 25-jarige Argentijn Mariano Navone. De 39-jarige Serviër verloor in vijf sets (7-6, 5-7, 4-6, 6-2, 6-1) van Navone.
43 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Daniil Medvedev staat in de tweede ronde van de US Open. De als zevende geplaatste Rus was in drie sets te sterk voor de Fransman Hugo Gaston: 6-4 6-2 6-4. De wedstrijd was na twee uur en achttien minuten afgelopen.
8 uur geledenVAL DI SOLE (ANP) - Mathieu van der Poel (31) had "geen power" in zijn benen. Dat zei de Nederlander na zijn mislukte poging zondag om het WK mountainbike te winnen. "Ik had geen goede dag. Dat was al vanaf het begin zo. Ik bleef zitten waar ik zat", zei Van der Poel, die als 33e was gestart en als nummer 30 eindigde tegen de NOS.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Jessica Pegula is goed begonnen aan de US Open. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Elena-Gabriela Ruse in de eerste ronde van het laatste grandslamtoernooi van het seizoen: 6-3 6-2.
11 uur geledenWAVER (ANP) - Duitsland is wereldkampioen hockey bij de mannen. De Europees kampioen won in de finale met 1-0 van Spanje. Het enige doelpunt werd in de 44e minuut gemaakt door Michel Struthoff. Nederland werd vierde op het WK hockey in Nederland en België.
12 uur geledenALTO DE AITANA (ANP) - Enric Mas heeft de negende etappe in de Vuelta gewonnen. In de rit van Villajoyosa over 187,4 kilometer naar Alto de Aitana was hij de sterkste. De Schot Oscar Onley werd tweede. De Spanjaard Mas van Movistar blijft leider in het klassement.
13 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Jan van der Bij verloor zijn oma een week voordat hij zondag goud won met de mannenacht op de WK roeien. Dat zei de emotionele roeier na de wedstrijd op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos tegen de NOS. De Nederlandse mannenacht prolongeerde de wereldtitel na een spannende race door Groot-Brittannië 6 honderdsten van een seconde achter zich te houden.
13 uur geleden