Bossen en natuur trekken nieuwe bezoekers
AMERSFOORT (ANP) - Dat mensen in deze coronaperiode iets anders moeten doen met hun vrije tijd, was zaterdag te merken in bos en natuur. Staatsbosbeheer zag her en der nogal wat bezoekers die voor het eerst kwamen.
"Zij moesten soms nog even wennen aan de regels, zoals op de paden blijven. Maar over het algemeen deed iedereen zijn best zich aan de voorschriften te houden, ook wat betreft de coronamaatregelen. Mensen hielden voldoende afstand", liet een woordvoerster weten.
Qua drukte was het beeld op de terreinen van Staatsbosbeheer wisselend. "Op de Utrechtse Heuvelrug was het bijvoorbeeld rustiger dan normaal. Maar rondom de Oostvaardersplassen in Flevoland was het in de wandelgebieden, die iets verder uit elkaar liggen, juist drukker. Echter zonder dat mensen te dicht bij elkaar kwamen. Dat ging goed."
Waarschuwingen
In het oosten van het land, op de Duivelsberg en in het Groesbeekse Bos bij Nijmegen, was het ook druk, eveneens zonder problemen.
In het westen, op landgoed Elswout bij Haarlem, waren opvallend meer mensen dan normaal. Dit was een van de plekken die nogal wat nieuwe bezoekers trok. Dat was te merken omdat ze buiten de paden liepen of de hond niet aan de lijn hielden. Boswachters deelden waarschuwingen uit, maar niemand kreeg een boete.
Onprettig
Verder werden wandelaars soms onrustig van groepjes wielrenners, zoals in het gebied Hollands Duin bij Noordwijk. "Wij horen dat andere recreanten zich daar onprettig bij voelen", aldus de woordvoerster.
Doordat de burgemeesters van Soest en Baarn parkeerterreinen bij natuurgebieden hadden afgesloten was het onder meer rustiger in boswachterij De Vuursche.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie ziet de afgelopen jaren een toename van incidenten in de binnenstad van Amsterdam met mensen die 'gevoelsmatig weinig tot niets meer te verliezen hebben'. De politie meldt dit na berichtgeving van Het Parool. "Dit uit zich in overlastgevend gedrag, maar ook in winkeldiefstallen, bedreigingen, intimidaties en geweld", schrijft de politie in een schriftelijke reactie.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.
6 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.
7 uur geledenKERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).
21 uur geleden