Bosma niet naar slavernijherdenking: uitnodiging ingetrokken
DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamervoorzitter Martin Bosma gaat maandag niet naar de nationale slavernijherdenking, bevestigt zijn woordvoerder. Na een gesprek met organisatie NiNsee is "gezamenlijk overeengekomen" dat zijn uitnodiging wordt ingetrokken. "De herdenking moet niet over mij gaan, maar over het slavernijverleden", laat PVV'er Bosma via zijn woordvoerster weten.
Er was onrust ontstaan over de aanwezigheid van Bosma vanwege zijn uitlatingen over onder meer de herdenking van het slavernijverleden in Nederland. Als PVV-Kamerlid sprak hij bijvoorbeeld over "slavernijgedram". Zijn partij wil bovendien dat koning Willem-Alexander en premier Mark Rutte de namens de regering gemaakte excuses intrekken.
Verschillende organisaties keerden zich de afgelopen weken tegen de komst van Bosma. Zij vreesden dat die een waardige herdenking in de weg zou staan. Ook het bestuur van het Amsterdamse stadsdeel Zuidoost zei liever iemand anders namens de Tweede Kamer naar de bijeenkomst in het Oosterpark te zien komen. Bosma's woordvoerster laat evenwel weten dat er geen vervanger zal gaan.
De Kamervoorzitter heeft volgens zijn woordvoerster in het gesprek met NiNsee "aangegeven het belang van een waardige herdenking in te zien". De organisatie achter de slavernijherdenking is vooralsnog niet bereikbaar voor commentaar.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het eerste gesprek tussen informateur Rianne Letschert en de leiders van D66, CDA en VVD donderdag had een "goede sfeer". Dat vertelden Rob Jetten (D66) en Letschert na afloop van het onderhoud. De bijeenkomst was vooral bedoeld om kennis te maken met de nieuwe informateur en een agenda voor de komende dagen vast te stellen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oekraïne staat onder zware druk van de Verenigde Staten om tot een deal te komen met Rusland. De Amerikanen spraken daarover al met de Russen. Het is cruciaal dat er geen besluiten achter de rug om van Oekraïne worden genomen, laat demissionair premier Dick Schoof donderdag weten na een video-overleg met de Coalition of the Willing en president Volodymyr Zelensky van Oekraïne.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energieminister Sophie Hermans ziet nu geen mogelijkheden om de gaswinning in Warffum te beëindigen. Dat zegt ze in een debat over Groningen. Deze week sprak de Kamer opnieuw de wens uit om de gaswinning bij het Groningse dorp te stoppen; daar geeft de VVD-minister nu geen vervolg aan. "Dat kán ik niet uitvoeren, omdat ik daarmee buiten de wet ga," zegt Hermans.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Binnen het demissionaire kabinet speelt een hoog opgelopen conflict over mestregels en waterkwaliteit. BBB-minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) heeft tevergeefs geprobeerd zijn partijgenoot Femke Wiersma (Landbouw) te overtuigen om strengere mestregels in te voeren om de waterkwaliteit te verbeteren, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van de NOS.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag is donderdag aan het eind van de middag het eerste overleg van de nieuwe informateur Rianne Letschert met de leiders van D66, CDA en VVD begonnen. De bijeenkomst is vooral bedoeld om de agenda voor de komende dagen vast te stellen. Letschert heeft tot eind januari om haar opdracht af te ronden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet trekt 750.000 euro uit voor Holocausteducatie op middelbare scholen. Dat schrijven VVD-staatssecretarissen Judith Tielen (Jeugd), Jurgen Nobel (Participatie en Integratie) en Koen Becking (Funderend Onderwijs) en Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding Eddo Verdoner. Met het geld kunnen scholen bijvoorbeeld leerlingen meenemen naar musea of voorstellingen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kabinetsformatie wordt zondag en maandag voortgezet op het landgoed De Zwaluwenberg bij Hilversum. Het is de bedoeling om daar "meters te maken", laat een ingewijde weten na berichtgeving in De Telegraaf. De Zwaluwenberg is in het verleden al vaker gebruikt voor kabinetsformaties.
5 uur geleden