Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bosma niet naar slavernijherdenking: uitnodiging ingetrokken

Bosma niet naar slavernijherdenking: uitnodiging ingetrokken

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamervoorzitter Martin Bosma gaat maandag niet naar de nationale slavernijherdenking, bevestigt zijn woordvoerder. Na een gesprek met organisatie NiNsee is "gezamenlijk overeengekomen" dat zijn uitnodiging wordt ingetrokken. "De herdenking moet niet over mij gaan, maar over het slavernijverleden", laat PVV'er Bosma via zijn woordvoerster weten.

Er was onrust ontstaan over de aanwezigheid van Bosma vanwege zijn uitlatingen over onder meer de herdenking van het slavernijverleden in Nederland. Als PVV-Kamerlid sprak hij bijvoorbeeld over "slavernijgedram". Zijn partij wil bovendien dat koning Willem-Alexander en premier Mark Rutte de namens de regering gemaakte excuses intrekken.

Verschillende organisaties keerden zich de afgelopen weken tegen de komst van Bosma. Zij vreesden dat die een waardige herdenking in de weg zou staan. Ook het bestuur van het Amsterdamse stadsdeel Zuidoost zei liever iemand anders namens de Tweede Kamer naar de bijeenkomst in het Oosterpark te zien komen. Bosma's woordvoerster laat evenwel weten dat er geen vervanger zal gaan.

De Kamervoorzitter heeft volgens zijn woordvoerster in het gesprek met NiNsee "aangegeven het belang van een waardige herdenking in te zien". De organisatie achter de slavernijherdenking is vooralsnog niet bereikbaar voor commentaar.

Meer uit Politiek

Van Essen stelt nieuw plan voor mestbeleid halfjaar uit

DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Jaimi van Essen stelt zijn plan dat ervoor moet zorgen dat grond- en oppervlaktewater minder worden vervuild door mest met een halfjaar uit. De D66-bewindsman verschuift de deadline van 1 januari naar 1 juli 2027. Dat doet hij omdat hij de mestregels wil laten aansluiten op beleidsvoorstellen op het gebied van stikstof die hij over een paar weken bekend zal maken.

1 dag geleden
Kabinet akkoord met handelsverbod goederen uit nederzettingen

DEN HAAG (ANP) - De ministerraad is vrijdag akkoord gegaan met de maatregel die de handel in goederen uit illegale Israëlische nederzettingen in de bezette Palestijnse gebieden en de Syrische Golanhoogte moet verbieden. Verder onderzoekt het kabinet nog of ook een verbod op diensten en investeringen mogelijk is.

1 dag geleden
Vijlbrief 'heel blij' met bijdrage VNO-NCW aan AOW-discussie

DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) zegt "heel blij" te zijn met de "inhoudelijke bijdrage" die werkgeversvoorman Coen van Oostrom heeft geleverd aan de discussie rond de AOW en de sociale zekerheid. Maar hij wil nog niet zeggen wat hij vindt van diens pleidooi om de voorgenomen bezuinigingen te heroverwegen.

1 dag geleden
Yeşilgöz vindt onderbouwing uitgaven Defensie wel voldoende

DEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz van Defensie vindt dat uitgaven zonder aanbestedingsprocedure wel goed genoeg zijn onderbouwd. De Algemene Rekenkamer zei woensdag dat dit niet het geval is. Het zou gaan om ongeveer 6 miljard euro die niet goed is onderbouwd volgens de Rekenkamer.

1 dag geleden
Minister spreekt niet alle gemeenten die te weinig opvang hebben

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) verwacht niet met alle gemeenten die niet voldoen aan de spreidingswet te spreken. Dat zei hij vrijdag voorafgaand aan de ministerraad. Nieuwsuur meldde donderdag dat de bewindsman gemeenten die niet genoeg asielzoekers opvangen vanaf volgende week op de vingers gaat tikken.

1 dag geleden
Goedkoper treinreizen in zomermaanden moet op 21 juni ingaan

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat het goedkopere abonnement om in de zomer in daluren onbeperkt te kunnen reizen op 21 juni ingaat. Dat abonnement moet tot 1 september geldig blijven. Dat is de uitwerking van het voorstel van GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver voor een ticket van 49 euro per maand.

1 dag geleden
Berendsen wil kalm en kordaat zijn bij 'onvoorspelbaarheid' VS

HELSINGBORG (ANP) - Europa moet kalm blijven en zich niet laten leiden door president Donald Trumps uitlatingen over bijvoorbeeld de terugtrekking van Amerikaanse troepen, vindt buitenlandminister Tom Berendsen. De VS zijn onvoorspelbaarder geworden, erkent hij. Extra reden om "ons eigen huiswerk te doen" en Europa's verdediging te versterken, zei Berendsen voor een vergadering met NAVO-collega's.

1 dag geleden