Bosma: Baudet betuigt spijt maar kwam niet opdagen
DEN HAAG (ANP) - FVD-leider Thierry Baudet heeft in een telefoongesprek met Kamervoorzitter Martin Bosma spijt betuigd voor wat hij woensdag na een debat heeft gezegd tegen Jesse Klaver (GroenLinks-PvdA). "Hij stelt dat hij zich heeft laten meeslepen in de felheid van het debat", zegt Bosma donderdag.
Baudet kwam donderdagochtend niet opdagen voor het gesprek waar Bosma om gevraagd had. "Hij stelde dat hij een andere afspraak had en dat hij hier niet kon zijn vandaag", zegt de Kamervoorzitter. "Dat vind ik op zich heel jammer."
Woensdag meldde Bosma dat Baudet Klaver verbaal had bedreigd na een debat. "Bedreigingen - nota bene in de plenaire zaal - kan ik niet tolereren", schreef Bosma, die er zo snel mogelijk met Baudet over wilde spreken.
Jaarverslagen
Klaver zou Baudet hebben gevraagd om jaarverslagen van de stichting die de voorloper is van FVD, nadat de twee hier al in het debat over waren gebotst. "Dat ga ik niet doen. En als je het nog een keer vraagt, sla ik je op je bek", zo omschreef Klaver de reactie van Baudet tegenover NRC.
Bosma heeft Baudet aan de telefoon gevraagd zijn spijt "aan de buitenwereld duidelijk te maken, of contact op te nemen met de heer Klaver, of een duidelijke tweet te versturen, of een persbericht, of wat dan ook". Dat zou Baudet hebben toegezegd. "Ik ben daar heel blij mee."
Sancties
Of de zaak hiermee is afgedaan, hangt volgens Bosma ook af van de reactie van Klaver. "Maar de intentie van de heer Baudet lijkt me positief. Namelijk dat hij dit hele verhaal uit de wereld wil hebben."
De regels van de Tweede Kamer bieden Bosma op dit moment geen mogelijkheid om sancties zoals een schorsing op te leggen. "Ik zou daar wel voorstander van zijn, want dit soort dingen is natuurlijk niet te tolereren."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De leden van de Groep Markuszower beginnen een nieuwe partij die ze De Nederlandse Alliantie (DNA) noemen. Rita Verdonk sluit erbij aan, heeft de groep afgesplitste PVV-Kamerleden bekendgemaakt.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Experts hebben zich tijdens een rondetafelgesprek in de Tweede Kamer zeer kritisch uitgelaten over een plan van het kabinet om te bezuinigen op de bijstand door mensen die daar recht op hebben nog niet actief te benaderen. Het kabinet heeft minder geld voor deze zogenoemde proactieve dienstverlening vanwege een financiƫle tegenvaller bij de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA. Coalitiepartijen D66 en CDA maakten vorige week tijdens een debat kenbaar van de bezuiniging af te willen.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamerfractie van D66 gaat dinsdag tegen de novelle en de twee asielwetten stemmen, zei senator Paul van Meenen maandag tegen het ANP. Daardoor wordt het lastig voor asielminister Bart van den Brink (CDA) om een meerderheid te vinden.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel er een pakket aan energiemaatregelen ligt, denkt niemand dat het nu klaar is. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken en Klimaat, CDA) na de aankondiging van dat pakket. Zij geeft aan dat er elke week contact is met heel veel sectoren over hoe zij geraakt worden en welke mogelijkheden er zijn. Die gesprekken worden voortgezet.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het pakket aan maatregelen om de energieprijzen te compenseren is 'onvoldoende', vindt Jesse Klaver, fractievoorzitter van GroenLinks-PvdA. "Zo help je gewone mensen de crisis niet door." Hij kondigt op Bluesky aan dat zijn partij met voorstellen komt "om reizen met trein, bus en auto betaalbaarder te maken."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 627 miljoen euro uit om de gestegen energieprijzen voor burgers, ondernemers, vissers en boeren te verzachten. Ook wordt 340 miljoen euro verminderd aan belastingen. Het wordt voor een groot deel betaald door andere belastingen, zoals de accijnzen op alcohol, te verhogen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verhuurders moeten meer kunnen vragen voor dure huurhuizen, nieuwbouw en huizen zonder tuin of balkon. Dat wil woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan regelen in een versoepeling van de huurwet. Op die manier hoopt ze dat er meer huizen beschikbaar zijn voor het middensegment.
8 uur geleden