Bosma: Baudet betuigt spijt maar kwam niet opdagen
DEN HAAG (ANP) - FVD-leider Thierry Baudet heeft in een telefoongesprek met Kamervoorzitter Martin Bosma spijt betuigd voor wat hij woensdag na een debat heeft gezegd tegen Jesse Klaver (GroenLinks-PvdA). "Hij stelt dat hij zich heeft laten meeslepen in de felheid van het debat", zegt Bosma donderdag.
Baudet kwam donderdagochtend niet opdagen voor het gesprek waar Bosma om gevraagd had. "Hij stelde dat hij een andere afspraak had en dat hij hier niet kon zijn vandaag", zegt de Kamervoorzitter. "Dat vind ik op zich heel jammer."
Woensdag meldde Bosma dat Baudet Klaver verbaal had bedreigd na een debat. "Bedreigingen - nota bene in de plenaire zaal - kan ik niet tolereren", schreef Bosma, die er zo snel mogelijk met Baudet over wilde spreken.
Jaarverslagen
Klaver zou Baudet hebben gevraagd om jaarverslagen van de stichting die de voorloper is van FVD, nadat de twee hier al in het debat over waren gebotst. "Dat ga ik niet doen. En als je het nog een keer vraagt, sla ik je op je bek", zo omschreef Klaver de reactie van Baudet tegenover NRC.
Bosma heeft Baudet aan de telefoon gevraagd zijn spijt "aan de buitenwereld duidelijk te maken, of contact op te nemen met de heer Klaver, of een duidelijke tweet te versturen, of een persbericht, of wat dan ook". Dat zou Baudet hebben toegezegd. "Ik ben daar heel blij mee."
Sancties
Of de zaak hiermee is afgedaan, hangt volgens Bosma ook af van de reactie van Klaver. "Maar de intentie van de heer Baudet lijkt me positief. Namelijk dat hij dit hele verhaal uit de wereld wil hebben."
De regels van de Tweede Kamer bieden Bosma op dit moment geen mogelijkheid om sancties zoals een schorsing op te leggen. "Ik zou daar wel voorstander van zijn, want dit soort dingen is natuurlijk niet te tolereren."
Meer uit Politiek
NICOSIA (ANP) - Het is voor alle EU-leiders "heel helder dat Spanje gewoon volwaardig lid is van de NAVO. En dat blijft ook zo", zei premier Rob Jetten vrijdag na de EU-top in Cyprus. In uitgelekte Amerikaanse plannen staat dat de VS dwarse NAVO-bondgenoten wil straffen, door hen bijvoorbeeld te schorsen. In die mails wordt Spanje genoemd.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet neemt ondanks een verzoek uit de Tweede Kamer geen maatregelen om te voorkomen dat vechthonden naar Israël worden geëxporteerd. Ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Sjoerd Sjoerdsma (Handel, D66) schrijven dat zij het "zeer onwenselijk" vinden dat Israël Nederlandse vechthonden "onrechtmatig" inzet tegen Palestijnen. Maar voor een exportstop is volgens hen in de EU geen draagvlak en een nationaal verbod zou niet uitvoerbaar zijn.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Onderzoekers kijken de komende maanden hoe de wet onderscheid kan maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen. De resultaten zijn er na de zomer, belooft minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) vrijdag in een brief aan de Tweede Kamer. Verder somt hij vooral plannen op die al bekend waren.
21 uur geledenNICOSIA (ANP) - De standpunten van de EU-leiders over de nieuwe EU-meerjarenbegroting 2028-2034 liggen volgens premier Rob Jetten nog ver uiteen. "We hebben vandaag een hele uitvoerige en soms ook verhitte discussie gehad over de meerjarenbegroting", zei Jetten voor vertrek uit Cyprus, waar de EU-leiders donderdag en vrijdag bijeen waren voor een informele top.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet draait een voorgenomen bezuiniging op de bijstand terug. Het gaat om het actief benaderen van mensen die recht hebben op een uitkering, maar daar nog geen gebruik van maken. Die regeling zou versoberd worden, dat zou zo'n 30 miljoen euro per jaar besparen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het goed dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne eindelijk is aangenomen. Hij noemt het "een heel belangrijke stap".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten moeten niet langer de mogelijkheid krijgen om statushouders voorrang te geven op een sociale huurwoning, vinden Mona Keijzer, Groep Markuszower en JA21. De drie rechtse fracties hebben een initiatiefwet met deze strekking ingediend. Toen Keijzer eerder minister van Volkshuisvesting was, stelde ze een vergelijkbare wet voor. Maar tot haar teleurstelling heeft de huidige minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting) dit voorstel ingetrokken.
1 dag geleden