Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boskheld Mayweather betaalt voor begrafenis George Floyd

Boskheld Mayweather betaalt voor begrafenis George Floyd

NEW YORK (ANP/RTR) - Boksgrootheid Floyd Mayweather heeft aangeboden de kosten te betalen van de begrafenis van George Floyd, de donkere man die vorige week in Minneapolis overleed nadat een agent hem minutenlang op de grond had gedrukt met een knie in zijn nek. Het promotiebedrijf van de vijfvoudig wereldkampioen heeft bevestigd dat de familie van Floyd het aanbod heeft geaccepteerd.

De dood van Floyd leidt al dagenlang tot vaak gewelddadige protesten in de Verenigde Staten en ook in de sportwereld heerst grote verontwaardiging over het incident. Diverse grootheden, onder wie Lewis Hamilton en Michael Jordan, hebben zich uitgesproken tegen het politiegeweld en discriminatie. De agent, Derek Chauvin is inmiddels ontslagen en wordt verdacht van doodslag.

Leonard Ellerbe, de directeur van Mayweather Promotions, zei tegen ESPN dat de bokser zelf niet wil praten over zijn gebaar. "Dus hij zal wel boos op me zijn als ik het zeg, maar hij betaalt de begrafenis. Floyd heeft de afgelopen 20 jaar vaker dit soort gestes gemaakt." Mayweather verdiende honderden miljoenen in zijn profcarrière.

Golficoon Tiger Woods voegde zich ook bij de sportberoemdheden, die reageerden op de dood van Floyd en de protesten. Hij riep op Twitter op tot vreedzame demonstraties. "We kunnen ons standpunt duidelijk maken zonder de buurten waarin we wonen af ​​te branden", schreef de 44-jarige prof, goed voor 82 toernooizeges. Hij veroordeelde het politiegeweld. "Ik heb altijd het grootste respect gehad voor wetshandhavers. Ze zijn getraind om te weten hoe, wanneer en waar ze geweld moeten gebruiken. Maar deze schokkende tragedie maakt duidelijk dat de grens is overschreden", aldus Woods.

De Japanse tennisster Naomi Osaka, tweevoudig grandslamwinnares, liet eveneens van zich horen. Opvallend, want Osaka gebruikt haar social media vrijwel nooit voor maatschappijkritische statements. "Er komt een tijd dat stilte verraad is", postte ze op Twitter, en "Omdat het jou niet overkomt, wil niet zeggen dat het niet gebeurt."

Meer uit Sport

Tennisser Alcaraz zet in Parijs Shapovalov aan de kant

PARIJS (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft in de derde ronde van Roland Garros gewonnen van Denis Shapovalov, de nummer 26 van de plaatsingslijst. De Spaanse nummer 1 van de wereld zette de Canadees in drie sets met overtuiging aan de kant, 6-1 6-4 6-2.

2 uur geleden
Tennisheld Nadal ondergaat operatie aan heupspier

PARIJS (ANP/RTR) - De Spaanse tennisser Rafael Nadal ondergaat een operatie aan een spier in zijn heup. Dat heeft zijn zaakwaarnemer gezegd. De heupblessure liep hij in januari op tijdens de Australian Open en houdt hem al maanden van de tennisbaan. De 22-voudig grandslamwinnaar meldde zich ook af voor Roland Garros, het graveltoernooi in Parijs dat hij veertien keer won.

2 uur geleden
Keniaanse atlete Kipyegon verbetert wereldrecord 1500 meter

FLORENCE (ANP) - De Keniaanse atlete Faith Kipyegon heeft bij de Diamond League in Florence het wereldrecord op de 1500 meter verbeterd. De tweevoudig olympisch- en wereldkampioene liep als eerste vrouw onder de 3 minuut en 50 seconden: 3.49,11.

3 uur geleden
Atlete Klaver tweede op 400 meter bij Diamond League in Florence

FLORENCE (ANP) - Lieke Klaver is bij de atletiekmeeting van de Diamond League in Florence als tweede geëindigd op de 400 meter. De sprintster uit Enkhuizen liep een tijd van 50,75, ruim een halve seconde boven haar persoonlijk record. Ze moest alleen de Poolse Natalia Kaczmarek voor laten gaan (50,41). De Amerikaanse Lynna Irby-Jackson finishte als derde in 50,84.

3 uur geleden
Tennisser Tsitsipas heeft weinig moeite met Schwartzman

PARIJS (ANP) - Stefanos Tsitsipas heeft de vierde ronde van Roland Garros bereikt. De als vijfde geplaatste Griek had niet veel moeite om de Argentijn Diego Schwartzman te verslaan. Dat deed hij in drie sets, 6-2 6-2 6-3 .

3 uur geleden
Bol blijft met toptijd ongeslagen op 400 horden in Diamond League

FLORENCE (ANP) - Atlete Femke Bol heeft haar ongeslagen status op de 400 meter horden in de Diamond League behouden. De Amersfoortse won met overmacht de wedstrijd bij de meeting in Florence in een tijd van 52,43 seconden. Daarmee bleef ze vier tienden boven haar Nederlands record van 52,03. Het is wel de beste wereldjaarprestatie.

4 uur geleden
Herstelde Pogacar hoopt '100 procent' fit te zijn voor Tour

MÁLAGA (ANP) - Tadej Pogacar is goed hersteld van zijn polsbreuk en begint vol vertrouwen in de Sierra Nevada aan de voorbereiding op de Tour de France. "De vorm is beter dan verwacht. Ik voel me echt goed", zei de Sloveense wielrenner tijdens een persconferentie voorafgaande aan een trainingskamp in de Zuid-Spaanse bergen. "Ik hoop 100 procent te zijn voor de Tour, zeker in de benen. Een pols heb je niet nodig om te trappen."

6 uur geleden