Boskalis verwerft groot kabelcontract voor windpark op zee
PAPENDRECHT (ANP) - Baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis heeft een groot contract in de wacht gesleept voor het transport en de installatie van de kabels voor een groot windpark op zee. Met de klus is voor Boskalis tussen de 150 miljoen en 300 miljoen euro gemoeid. Een precies bedrag geeft de onderneming niet.
Het gaat om kabels met een gecombineerde totale lengte van honderden kilometers. Boskalis zal de kabels vervoeren met zijn eigen zware-ladingschepen. Het is bedoeling dat de voorbereidende werkzaamheden in de tweede helft van 2023 beginnen. Dan zou het installatiewerk in 2024 plaatsvinden.
Om welk windpark het precies gaat, zegt de onderneming niet. Boskalis is vaker betrokken bij werk voor de aanleg van windparken op zee. Het bedrijf was vorig jaar daarnaast even wereldnieuws toen het moest helpen bij het bergen van het enorme containerschip Ever Given, dat was vast komen te zitten in het Suezkanaal.
Onlangs moest Boskalis weer aan de bak met het vlottrekken van een gestand containerschip, namelijk de Ever Forward. Dat is een schip van dezelfde rederij als de Ever Given. Het schip lag al een maand vast in Chesapeake Bay, een baai aan de Amerikaanse oostkust. Het vlot trekken van de Ever Forward werd uitgevoerd door Donjon-Smit. Dat bedrijf is een samenwerkingsverband van Smit Salvage, een dochter van Boskalis, en het Amerikaanse Donjon.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologieconcern Philips is woensdag flink lager geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. Een Amerikaanse concurrent van Philips maakte bekend "aanzienlijke stijgingen" in de kosten te zien en verwacht dat dit de rest van het jaar zo blijft. Het sentiment in Amsterdam was negatief met vooral rode cijfers.
5 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - China wil dat een EU-wetsvoorstel om voor bepaalde industrieën meer in Europa te kopen, wordt aangepast. Volgens het ministerie van Handel is het wetsvoorstel discriminerend en in overtreding met internationale handelsregels.
47 minuten geledenWIESBADEN (ANP) - Duitse consumenten waren in april 2,9 procent meer kwijt aan hun dagelijkse uitgaven dan een jaar eerder. Daarmee was de inflatie deze maand hoger dan in maart, toen het gemiddelde prijspeil met 2,7 procent steeg. Voornamelijk energie werd duurder, doordat de Iranoorlog voor sterk gestegen prijzen voor olie, gas en fossiele brandstoffen heeft gezorgd.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - NXP Semiconductors behoorde woensdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De Eindhovense fabrikant, die chips en halfgeleiders maakt voor auto's, industriële systemen en slimme apparaten, zag de omzet en winst stijgen in het eerste kwartaal. Ook de verwachtingen voor de resultaten in het huidige kwartaal vielen hoger uit dan kenners hadden verwacht. Het aandeel werd 23,5 procent meer waard.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT mag van de rechter werkzaamheden voor een aansluiting op het elektriciteitsnet tijdelijk staken omdat het net vol zit. Een projectontwikkelaar van een datacenter bij Schiphol klaagde hierover en spande een kort geding aan. De rechter in Arnhem heeft de klacht en eisen van de projectontwikkelaar afgewezen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aangekondigde aanpassingen aan de wet betaalbare huur door woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan bieden onvoldoende oplossingen voor het middenhuursegment, concludeert ABN AMRO in een woensdag verschenen rapport. "Zolang de fiscale behandeling in box 3 ongewijzigd blijft, zullen particuliere verhuurders zich blijven terugtrekken uit de markt en krimpt het aanbod van betaalbare huurwoningen verder", stelt de bank vast.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland gaat vanaf 2028 een heffing invoeren op suikerhoudende dranken. De maatregel is onderdeel van een breed pakket hervormingen dat woensdag door de regering in Berlijn werd goedgekeurd. Het doel is om de stijgende obesitascijfers aan te pakken en de druk op het zorgstelsel te verminderen.
3 uur geleden