Boskalis verwerft groot kabelcontract voor windpark op zee
PAPENDRECHT (ANP) - Baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis heeft een groot contract in de wacht gesleept voor het transport en de installatie van de kabels voor een groot windpark op zee. Met de klus is voor Boskalis tussen de 150 miljoen en 300 miljoen euro gemoeid. Een precies bedrag geeft de onderneming niet.
Het gaat om kabels met een gecombineerde totale lengte van honderden kilometers. Boskalis zal de kabels vervoeren met zijn eigen zware-ladingschepen. Het is bedoeling dat de voorbereidende werkzaamheden in de tweede helft van 2023 beginnen. Dan zou het installatiewerk in 2024 plaatsvinden.
Om welk windpark het precies gaat, zegt de onderneming niet. Boskalis is vaker betrokken bij werk voor de aanleg van windparken op zee. Het bedrijf was vorig jaar daarnaast even wereldnieuws toen het moest helpen bij het bergen van het enorme containerschip Ever Given, dat was vast komen te zitten in het Suezkanaal.
Onlangs moest Boskalis weer aan de bak met het vlottrekken van een gestand containerschip, namelijk de Ever Forward. Dat is een schip van dezelfde rederij als de Ever Given. Het schip lag al een maand vast in Chesapeake Bay, een baai aan de Amerikaanse oostkust. Het vlot trekken van de Ever Forward werd uitgevoerd door Donjon-Smit. Dat bedrijf is een samenwerkingsverband van Smit Salvage, een dochter van Boskalis, en het Amerikaanse Donjon.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verwacht nog deze maand een akkoord over een deel van de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het dagelijks bestuur van de EU, het Europees Parlement en de lidstaten kwamen afgelopen nacht niet tot een voorlopig akkoord over de deal. De zogenoemde triloog wordt dinsdag 19 mei voortgezet.
37 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het faillissement van papierfabriek Coldenhove in Eerbeek is een nieuwe klap voor het Gelderse dorp. Door het woensdag uitgesproken faillissement van Coldenhove verliezen 110 werknemers hun baan. Het is de tweede papierfabriek in Eerbeek die de deuren sluit, want drie jaar geleden ging ook al de fabriek van Stora Enso dicht.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea schrapt 350 banen bij bekende merken als Zilveren Kruis, Centraal Beheer en Interpolis. Het concern brengt de distributieorganisaties van zijn verschillende merken begin volgend jaar samen in een nieuwe divisie. Overlap tussen de teams moet worden verminderd en er zullen taken verder worden geautomatiseerd.
2 uur geledenOSLO (ANP/AFP/RTR) - De Noorse centrale bank heeft donderdag de rente met een kwart procentpunt verhoogd naar 4,25 procent. De Norges Bank is daarmee de eerste centrale bank in Europa die de leenkosten verhoogt sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Economen hadden verwacht dat Noorwegen de rente deze maand nog onveranderd zou laten. Wel rekenden ze op een renteverhoging in juni.
3 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall blijft profiteren van de grote militaire investeringen voor herbewapening in Europa. De bestellingen blijven binnenkomen, want het orderboek van Rheinmetall groeide aan het einde van het eerste kwartaal van dit jaar naar een waarde van 73 miljard euro. Dat was 56 miljard euro een jaar eerder.
3 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft een recordjaar achter de rug, ondanks de impact van de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij uit de Verenigde Arabische Emiraten wist een lichte daling van het aantal passagiers op te vangen met hogere opbrengsten per passagier.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen na het bereiken van een nieuw slotrecord een dag eerder. Beleggers verwerkten opnieuw een grote hoeveelheid kwartaalresultaten van bedrijven als Shell, SBM Offshore, BAM, AMG en Pharming.
4 uur geleden