Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boskalis uitblinker op Damrak na grote opdracht

Boskalis uitblinker op Damrak na grote opdracht

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Boskalis was dinsdag een uitblinker op het Damrak dankzij een grote opdracht voor de baggeraar in de Filipijnen. De Europese beurzen gingen overwegend licht vooruit. In Amsterdam verwerkten beleggers het besluit van de Nederlandse overheid om een nieuwe lockdown in te voeren van vijf weken. Verder ging de aandacht uit naar de brexitonderhandelingen en de ontwikkelingen rond een nieuw coronasteunpakket in de Verenigde Staten.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent in de plus op 616,20 punten. De MidKap klom 1 procent tot 894,42 punten dankzij de koerssprong van Boskalis. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen 0,5 procent. Londen daalde een fractie.

Boskalis (plus 19 procent) was de grote winnaar bij de middelgrote bedrijven. De baggeraar en maritiem dienstverlener heeft een landontwikkelingsproject voor de nieuwe internationale luchthaven van Manilla binnengesleept. Het project heeft een waarde van 1,5 miljard euro en is de grootste opdracht ooit voor Boskalis. KBC Securities verhoogde zijn advies voor het bedrijf.

Basic-Fit

Fitnessketen Basic-Fit klom 1,5 procent. Het aandeel zakte een dag eerder nog ruim 5 procent voorafgaand aan het besluit van de Nederlandse overheid om de sportscholen tot 19 januari dicht te houden om de verdere verspreiding van het coronavirus te stoppen. Het kabinet raadt ook wintersportvakanties in het voorjaar af. Luchtvaartcombinatie Air France-KLM hield het verlies beperkt tot 0,9 procent. Optiekketen GrandVision stond onderaan in de MidKap met een min van 1,6 procent.

In de AEX ging ArcelorMittal aan kop met een winst van 3,6 procent. Analisten van de Franse bank Société Générale schroefden hun aanbeveling voor de staalmaker op naar kopen. Techinvesteerder Prosus volgde met een plus van 2 procent. Biotechnoloog Galapagos sloot de rij met een min van 0,9 procent.

Ceconomy

In Frankfurt werd Ceconomy 20 procent meer waard. Het Duitse moederconcern van elektronicaketens MediaMarkt en Saturn profiteerde afgelopen boekjaar volop van de online verkoop in coronatijd. De internetverkopen gingen met 44 procent omhoog. Hennes & Mauritz (H&M) daalde 0,1 procent in Stockholm. De Zweedse kledingketen zag de verkopen in het vierde kwartaal met 10 procent dalen.

De euro was 1,2139 dollar waard, tegenover 1,2143 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,6 procent tot 46,70 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent minder op 49,93 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Frankrijk gaat in beroep tegen uitspraak rechtbank over Shein

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat de komende dagen in beroep tegen de uitspraak van een rechtbank in Parijs vrijdag over een tijdelijke blokkade van Shein in het land. Frankrijk wilde Shein drie maanden blokkeren omdat op de Chinese webwinkel op kinderen lijkende sekspoppen en wapens werden verkocht. Maar de rechtbank vond zo'n maatregel buiten proportie.

19 minuten geleden
20.000 koffers gestrand op Schiphol door storing bagagesysteem

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn vrijdag naar schatting 20.000 koffers achtergebleven door een storing in een deel van het bagagesysteem. De storing duurde uren. Pas aan het einde van de middag meldde het vliegveld dat de storing in Vertrekhal 2 was verholpen. Gedurende de dag is een deel van de ingecheckte ruimbagage niet met de geplande vluchten meegenomen.

2 uur geleden
Beleggers terughoudender op Damrak na flinke winsten donderdag

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam liet vrijdag weinig verandering zien. Beleggers deden het rustiger aan na de flinke winsten donderdag. De Europese Centrale Bank (ECB) kwam die dag met een rentebesluit en hield de rente in de eurozone voor de vierde keer op rij onveranderd op 2 procent.

2 uur geleden
PostNL wil rechtszaak beginnen om afwijzing subsidie door kabinet

DEN HAAG (ANP) - PostNL wil een rechtszaak aanspannen vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om het bedrijf geen subsidie te geven. Het kabinet besloot vrijdag dat het bezorgbedrijf vanaf 1 juli 2026 twee dagen mag doen over het bezorgen van de post die onder de zogeheten universele postdienst (UPD) valt en vanaf juli 2027 drie dagen. Maar door de lange bezorgtijd is de overheidssubsidie volgens het kabinet niet nodig.

3 uur geleden
Heineken beboet voor 1,5 miljoen om blikjes zonder statiegeld

AMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft een boete gekregen van 1,5 miljoen euro om blikjes zonder statiegeld. Volgens het Openbaar Ministerie vulde de bierbrouwer tussen 1 en 11 april 2023 nog ruim 7,2 miljoen blikjes bier zonder statiegeld. Deze blikjes zijn vervolgens op de markt gebracht, ondanks dat statiegeld op blik toen al verplicht was.

4 uur geleden
Sportmerk Nike hard onderuit op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nike ging vrijdag hard onderuit op de beurzen in New York. De sportkledingfabrikant presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, maar zag de verkopen in China voor het zesde kwartaal op rij dalen. Het bedrijf ondervindt ook de gevolgen van de hogere handelstarieven van president Donald Trump, die de marges negatief beïnvloeden. De winst viel daardoor een derde terug ten opzichte van een jaar eerder.

4 uur geleden
Shein moet leeftijd checken voor verkoop sekspoppen, anders boete

PARIJS (ANP/RTR) - Shein krijgt in Frankrijk een boete van 10.000 euro voor iedere keer dat de Chinese webwinkel nog een sekspop verkoopt zonder een leeftijdscheck te hebben gedaan. Dat is de uitkomst van een rechtszaak in Parijs. De Franse regering had zo'n leeftijdsverificatie geëist voordat externe verkopers hun producten weer mochten aanbieden via het platform in het land.

5 uur geleden