Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boskalis nog niet aan boord van tanker geweest door slecht weer

Boskalis nog niet aan boord van tanker geweest door slecht weer

HULL (ANP) - Maritiem dienstverlener Boskalis is woensdag toch niet meer aan boord gegaan van de Stena Immaculate, de tanker die voor de Britse kust bij Hull kerosine lekt na een aanvaring. Volgens een woordvoerder lieten de weersomstandigheden dat niet toe. Morgen wordt opnieuw een poging gedaan mits het weer dan meezit, aldus de zegsman.

Het team dat aan boord moest gaan moet controleren of het verantwoord is om het schip te betreden en of er geen concentraties van giftige stoffen of explosiegevaar zijn. Volgens de woordvoerder is de staat van het schip stabiel. Zo tonen metingen vanaf de buitenkant van het schip aan dat er geen hete plekken meer zijn.

De Stena Immaculate, die zo'n 20 kilometer voor de kust van Hull voor anker ligt, werd maandagochtend aangevaren door het vrachtschip Solong. Daarna brak brand uit op beide schepen. De Stena Immaculate vervoerde tientallen miljoenen liters kerosine voor het Amerikaanse leger waarvan een deel in de Noordzee is gelekt.

Een bemanningslid van de Solong wordt vermist en is vermoedelijk overleden. De kapitein van dat schip is dinsdag opgepakt. Hij heeft de Russische nationaliteit en wordt verdacht van ernstige nalatigheid met dodelijke afloop.

Meer uit Buitenland

Europese Commissie roept Israël op zich in te houden in Gaza

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is bezorgd over het opgeschaalde offensief van Israël in Gaza. "Dat zal leiden tot nog meer slachtoffers en nog meer lijden voor de Palestijnse bevolking", zei een woordvoerder van de Commissie maandag. De Commissie dringt er bij Israël op aan zich in te houden, voegde hij eraan toe.

25 minuten geleden
CDU/CSU en SPD tekenen regeerakkoord in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - CDU/CSU en de SPD hebben in Duitsland maandag het regeerakkoord ondertekend, een dag voordat de nieuwe regering wordt beëdigd. De aankomende bondskanselier Friedrich Merz zei tijdens de ceremonie "alle vertrouwen" te hebben dat de partijen "zullen slagen ons land te regeren met kracht, planning en vertrouwen".

59 minuten geleden
Hamas: plan Israël voor hulplevering Gaza is politieke chantage

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas noemt het Israëlische plan voor de hervatting van de hulplevering aan de bevolking van Gaza "politieke chantage". Het Israëlische veiligheidskabinet stemde in de nacht van zondag op maandag in met het plan dat ervoor moet zorgen dat Hamas geen controle kan krijgen over de hulpleveranties.

1 uur geleden
Pakistan test opnieuw raket na oplopende spanningen met India

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan heeft maandag opnieuw een raket getest te midden van oplopende spanningen met India na een dodelijke terroristische aanslag in de betwiste regio Kasjmir.

1 uur geleden
Duizenden treinreizigers in Spanje gestrand door koperdiefstal

MADRID (ANP/RTR) - Koperdieven hebben zondagavond een deel van het Spaanse hogesnelheidsnetwerk platgelegd. Duizenden mensen strandden op stations en sommigen moesten de nacht doorbrengen in de trein. De Spaanse minister van Transport Oscar Puente spreekt in een bericht op X van "ernstige sabotage".

2 uur geleden
Von der Leyen: extra subsidies voor onderzoek en wetenschap

PARIJS (ANP) - De Europese Commissie gaat de komende jaren fors extra investeren in onderzoek en wetenschap. Voorzitter Ursula von der Leyen kondigde maandag op de Sorbonne-universiteit in Parijs aan 500 miljoen euro vrij te maken om van Europa "een magneet voor onderzoekers te maken". Ook komt de Commissie met een nieuwe 7-jarige "supersubsidie" om de knapste koppen naar Europa te halen en te houden.

2 uur geleden
SPD onthult ministerposten: Pistorius blijft op Defensie

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse sociaaldemocratische partij SPD heeft maandag haar keuzes voor de ministerposten bekendgemaakt. De huidige minister van Defensie Boris Pistorius behoudt die functie. SPD-leider Lars Klingbeil wordt de nieuwe vicekanselier en minister van Financiën.

3 uur geleden