Boskalis kijkt positief naar markten in 2020
PAPENDRECHT (ANP) - Baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis kijkt positief naar de marktomstandigheden in 2020, nadat het bedrijf in de eerste helft van vorig jaar nog te kampen had met zwakte bij zijn offshore energie-activiteiten. Dat maakte Boskalis bekend bij de publicatie van cijfers. Later op de dag komt het concern ook met een strategische update voor de komende tijd.
De onderneming wist dankzij een sterke tweede helft zijn eigen winstverwachting te overtreffen. Bij het bedrijfsresultaat (ebitda) verscheen een bedrag van 376 miljoen euro. Dat was 354 miljoen euro in 2018. Boskalis had voor 2019 een prognose uitgesproken voor een ebitda-resultaat dat ongeveer gelijk zou zijn aan dat van 2018.
De omzet steeg met een kleine 3 procent tot meer dan 2,6 miljard euro. De nettowinst bedroeg 75 miljoen euro, tegen een min van 436 miljoen euro een jaar eerder. Toen moest het bedrijf grote afschrijvingen in de boeken zetten. De waarde van het orderboek steeg naar het recordniveau van 4,7 miljard euro. Boskalis wil een dividend uitkeren van 0,50 euro per aandeel in contanten.
Lange termijn
Volgens Boskalis zijn de ontwikkelingen voor het bedrijf op de lange termijn positief, omdat er door de groei en stijgende welvaart van de wereldbevolking steeds meer vraag is naar infrastructuur, grondstoffen en energie, met een toenemende wereldhandel. Daarnaast wijst het bedrijf op de energietransitie en de aanpak van de schadelijke effecten van de klimaatverandering, die enorme investeringen eisen. Deze ontwikkelingen zijn drijfveren voor duurzame groei van activiteiten van het bedrijf, aldus de onderneming uit Papendrecht.
Topman Peter Berdowski zei dat Boskalis 2019 goed heeft weten af te sluiten, na een moeilijke eerste jaarhelft. Daarnaast is het bedrijf schuldenvrij. "Geen geringe prestatie in het licht van de moeilijke marktomstandigheden in de afgelopen jaren en de investeringen en acquisities die wij hebben gedaan", aldus Berdowski in een toelichting op de resultaten.
Volgens Berdowski heeft Boskalis nog niet echt last van de uitbraak van het nieuwe coronavirus, maar het bedrijf is wel alert als het gaat om reisbeleid van personeel. Verder liet hij weten dat de zaak rond een claim van 130 miljoen euro door Boskalis bij het Zweedse energiebedrijf Vattenfall nog loopt in een arbitrage-traject. Boskalis had die claim neergelegd bij Vattenfall in een geschil rond de bouw van een windpark op zee voor de energieleverancier. "Boskalis verkeert in een robuuste financiële positie. De organisatie is goed op orde", verklaarde Berdowski.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - De Duitse gasopslagen zijn nog maar tussen de 61 en 62 procent gevuld. Duitsland blijft daarmee ver achter bij zijn vuldoelstelling. Zondag hadden de opslagen eigenlijk voor 70 procent gevuld moeten zijn. Toch voorziet de Duitse overheid komende winter geen problemen.
10 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - De landen van oliekartel OPEC+ houden hun productiedoelen tot eind dit jaar ongewijzigd, ondanks de hoge olie- en brandstofprijzen. Dat hebben Saudi-Arabië, Rusland en enkele andere landen zondag besloten in een onlinevergadering.
12 uur geledenISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - De topman van de beurs van Istanbul is aangehouden in verband met een grootschalig onderzoek naar vermeende manipulatie met beleggingsfondsen en aandelen in Turkije. Volgens het Turkse staatspersbureau Anadolu wordt Korkmaz Ergun verdacht van omkoping en deelname aan een criminele organisatie.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse autoverkoop is in oktober licht gedaald. Daarmee blijft het wachten op de voorspelde "eindsprint" in de verkoop van hybride modellen. Recent voorzag autobrancheorganisatie BOVAG een hogere verkoop van die auto's in de laatste maanden van het jaar door nieuwe regelgeving per 1 januari.
16 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Binance heeft de opnames van cryptomunten hervat, enkele dagen nadat hackers voor een recordbedrag van meer dan 6 miljard dollar aan crypto's hadden geroofd. 's Werelds grootste cryptobeurs legde de transacties vrijdagochtend in Azië stil, nadat de hack bekend was geworden. Zondag werd de opname van bitcoin weer opengesteld. Stapsgewijs kunnen gebruikers ook weer bij tegoeden in andere digitale munten.
17 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Korea zit achter de diefstal van meer dan 6 miljard dollar aan cryptovaluta als gevolg van de recordhack op Binance. Dat stelde de FBI zaterdag in een verklaring.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptobeurzen nemen snel maatregelen om hun beveiliging te versterken. Aanleiding is de recordhack van 6,3 miljard dollar bij Binance, die de kwetsbaarheid van de sector opnieuw blootlegde, juist nu deze steeds meer deel uitmaakt van de reguliere financiële wereld.
1 dag geleden