Boskalis gaat kustlijn Afrikaanse landen Togo en Benin beschermen
PAPENDRECHT (ANP) - De Nederlandse baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis gaat werken aan de bescherming van de kustlijn van de West-Afrikaanse landen Togo en Benin. Door flinke erosie is de kust teruggetrokken. Dat vormt een bedreiging voor de infrastructuur en de leefomgeving van de lokale bevolking. Boskalis gaat onder meer het zogeheten zandmotor-concept inzetten.
Met het contract is een bedrag gemoeid van 55 miljoen euro. De financiering komt van de Wereldbank. Het gaat om een stuk kustlijn van in totaal meer dan 40 kilometer in beide landen. Het project omhelst onder meer de aanleg van nieuwe strandhoofden, een soort golfbrekers, en het herstel van bestaande strandhoofden. Ook worden stranden opgehoogd.
Aan de kant van Benin zet Boskalis het zandmotor-concept in, dat eerder ook al met succes is toegepast in Nederland. Daarbij wordt op een strategische plek een grote hoeveelheid zand aangebracht, die zich na verloop van tijd door natuurlijke beweging van wind, golven en stroming langs de kustlijn verspreidt.
Bij dit project gaat het om 6,4 miljoen kubieke meter zand, aldus Boskalis. De werkzaamheden beginnen direct en zijn naar verwachting eind 2023 klaar.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciƫle scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.
38 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.
2 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion Food Group verkoopt twee slachterijen in het zuiden van Duitsland als onderdeel van zijn reorganisatie waarbij het bedrijf zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vion zegt een principeakkoord te hebben gesloten over de verkoop van die vestigingen. Een evaluatie van de overige Duitse locaties van het bedrijf loopt nog.
2 uur geledenARLINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft nog geen impact gehad op de leveringen van passagiersvliegtuigen van Boeing aan klanten. Dat zei Boeing-topman Kelly Ortberg op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het bedrijf vrijdag. Daarnaast krijgt Boeing meer defensieorders door de oorlog.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciƫle scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.
7 uur geleden