Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boskalis gaat kustlijn Afrikaanse landen Togo en Benin beschermen

Boskalis gaat kustlijn Afrikaanse landen Togo en Benin beschermen

PAPENDRECHT (ANP) - De Nederlandse baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis gaat werken aan de bescherming van de kustlijn van de West-Afrikaanse landen Togo en Benin. Door flinke erosie is de kust teruggetrokken. Dat vormt een bedreiging voor de infrastructuur en de leefomgeving van de lokale bevolking. Boskalis gaat onder meer het zogeheten zandmotor-concept inzetten.

Met het contract is een bedrag gemoeid van 55 miljoen euro. De financiering komt van de Wereldbank. Het gaat om een stuk kustlijn van in totaal meer dan 40 kilometer in beide landen. Het project omhelst onder meer de aanleg van nieuwe strandhoofden, een soort golfbrekers, en het herstel van bestaande strandhoofden. Ook worden stranden opgehoogd.

Aan de kant van Benin zet Boskalis het zandmotor-concept in, dat eerder ook al met succes is toegepast in Nederland. Daarbij wordt op een strategische plek een grote hoeveelheid zand aangebracht, die zich na verloop van tijd door natuurlijke beweging van wind, golven en stroming langs de kustlijn verspreidt.

Bij dit project gaat het om 6,4 miljoen kubieke meter zand, aldus Boskalis. De werkzaamheden beginnen direct en zijn naar verwachting eind 2023 klaar.

Meer uit Financieel

Franse economie groeit ondanks stroeve politiek

PARIJS (ANP) - De economie van Frankrijk is in het laatste kwartaal van vorig jaar gegroeid, ondanks de moeizame politieke besluitvorming over de begroting en handelsspanningen met de Verenigde Staten. Het bruto binnenlands product (bbp) van het land steeg 0,2 procent.

40 minuten geleden
Bloomberg: Trump wil Kevin Warsh benoemen tot baas centrale bank

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil Kevin Warsh benoemen tot nieuwe voorzitter van de Federal Reserve (Fed). Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Warsh, een voormalige Fed-gouverneur, bezocht donderdag het Witte Huis, aldus een van de bronnen.

1 uur geleden
Signify snijdt opnieuw in kosten, 900 banen geraakt

EINDHOVEN (ANP) - Verlichtingsbedrijf Signify gaat opnieuw kostenbesparingen doorvoeren, waarbij 900 banen worden geraakt. Dat stelt topman As Tempelman in een toelichting op de jaarcijfers. Het bedrijf achter de lampen van het merk Philips verwijst daarbij naar lastige marktomstandigheden.

2 uur geleden
Opnieuw daling verkoopprijzen Nederlandse industrie

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in december opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 1,7 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In november daalden de prijzen met 0,4 procent.

2 uur geleden
Nederland haalt bouwdoel niet: opnieuw minder nieuwe woningen

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft er in 2025 voor het derde jaar op rij minder woningen bijgekregen. Daarmee blijft de woningbouw achterlopen bij de plannen van het kabinet en lukt het niet om het woningtekort echt in te lopen. Dat volgt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

3 uur geleden
CBS: minder vacatures en meer werklozen in vierde kwartaal

DEN HAAG (ANP) - De krapte op de arbeidsmarkt is eind 2025 verder afgenomen. Het aantal openstaande vacatures nam in het vierde kwartaal af met 7000, terwijl het aantal werklozen juist toenam met 11.000. Daardoor zijn er inmiddels voor elke 100 werklozen 93 vacatures. Het totaal aantal banen nam in dezelfde periode nog wel licht toe, blijkt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

3 uur geleden
VS versoepelen sancties tegen Venezolaanse olie-industrie

WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft enkele sancties tegen de Venezolaanse olie-industrie versoepeld. Dat betekent onder meer dat bedrijven uit veel landen weer Venezolaanse olie kunnen kopen. Bedrijven uit China, Rusland, Iran, Noord-Korea en Cuba zijn daarvan echter uitgesloten.

5 uur geleden