Boskalis gaat kustlijn Afrikaanse landen Togo en Benin beschermen
PAPENDRECHT (ANP) - De Nederlandse baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis gaat werken aan de bescherming van de kustlijn van de West-Afrikaanse landen Togo en Benin. Door flinke erosie is de kust teruggetrokken. Dat vormt een bedreiging voor de infrastructuur en de leefomgeving van de lokale bevolking. Boskalis gaat onder meer het zogeheten zandmotor-concept inzetten.
Met het contract is een bedrag gemoeid van 55 miljoen euro. De financiering komt van de Wereldbank. Het gaat om een stuk kustlijn van in totaal meer dan 40 kilometer in beide landen. Het project omhelst onder meer de aanleg van nieuwe strandhoofden, een soort golfbrekers, en het herstel van bestaande strandhoofden. Ook worden stranden opgehoogd.
Aan de kant van Benin zet Boskalis het zandmotor-concept in, dat eerder ook al met succes is toegepast in Nederland. Daarbij wordt op een strategische plek een grote hoeveelheid zand aangebracht, die zich na verloop van tijd door natuurlijke beweging van wind, golven en stroming langs de kustlijn verspreidt.
Bij dit project gaat het om 6,4 miljoen kubieke meter zand, aldus Boskalis. De werkzaamheden beginnen direct en zijn naar verwachting eind 2023 klaar.
Meer uit Financieel
LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.
1 uur geledenHAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciƫle ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.
14 uur geledenLUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).
18 uur geleden