Boskalis gaat IJsseldijken versterken
PAPENDRECHT (ANP) - Baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis gaat komende jaren aan de slag met de dijkversterking van de IJsseldijk tussen Zwolle en Olst en de versterking van de IJsseldijken bij de Krimpenerwaard. Het gaat om twee grote projecten. Met de opdrachten is een bedrag gemoeid van circa 200 miljoen euro.
De klussen maken deel uit van het Hoogwaterbeschermingsprogramma waarin het Rijk en waterschappen samenwerken om Nederland te beschermen tegen overstromingen. Tussen Zwolle en Olst gaat Boskalis in opdracht van het waterschap Drents Overijsselse Delta de IJsseldijk over een afstand van bijna 30 kilometer versterken.
Het andere project gebeurt in opdracht van het hoogheemraadschap Schieland en Krimpenerwaard. Die IJsseldijk, gelegen aan de Hollandsche IJssel, wordt over een afstand van 10 kilometer versterkt. Hierbij werkt Boskalis samen met branchegenoot Van Hattum en Blankevoort, een dochter van VolkerWessels.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
13 minuten geledenPARIJS (ANP) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
15 minuten geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen dinsdag verder omhoog, gesteund door optimisme dat de vredesgesprekken tussen de VS en Iran spoedig worden hervat. Ook elders in Europa en op Wall Street zat de sfeer er goed in. Bij de grote fondsen in Amsterdam viel chipconcern Besi op met een koerswinst van 5,4 procent op 218 euro, de hoogste slotstand ooit. Dat volgde nadat Bank of America het koersdoel voor Besi had opgeschroefd en zich positief had uitgelaten over het bedrijf.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Jacques Vandermeiren, topman van de haven Antwerpen-Brugge, stapt vervroegd op. Dat kondigde het bedrijf dinsdag aan. De Nederlander Rob Smeets, die nu operationeel directeur is, neemt de leiding tijdelijk over.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) ziet onduidelijkheden in een fonds dat de Europese Commissie wil voor bedrijven die veel CO2 uitstoten. Het fonds is bedoeld voor bedrijven die meststoffen, aluminium, ijzer en staal produceren. Brussel ziet deze bedrijven als essentieel en is bang dat productie te duur wordt door eerder afgesproken klimaatregels.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van ING werd dinsdagmiddag verstoord door enkele activisten van Extinction Rebellion, die schreeuwden in de zaal. Zij werden door de politie snel uit de zaal in het Amsterdamse Muziekgebouw aan 't IJ verwijderd, waardoor het niet nodig was om de vergadering stil te leggen.
2 uur geleden