Boskalis aan de slag in haven van Antwerpen
PAPENDRECHT (ANP) - Baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis gaat aan de slag in de haven van Antwerpen. Het bedrijf zal samen met partners Artes Roegiers, Artes Depret en Herbosch-Kiere de Europa Terminal vernieuwen. Daardoor kan de haven de grootste containerschepen blijven ontvangen. De capaciteit neemt na de vernieuwing met een derde toe.
Met de opdracht is een bedrag van 335 miljoen euro gemoeid. De werkzaamheden, die inmiddels zijn begonnen, zullen negen jaar duren. Het werk wordt in drie fasen uitgevoerd, aldus Boskalis.
Als onderdeel van de verbouwing wordt de haven verdiept. Nu is de haven nog 13,5 meter diep. Dat wordt straks maximaal 16 meter. De huidige kademuur wordt afgebroken en vernieuwd. Ook wordt een tijdelijke waterkerende constructie gemaakt om het project tegen passerende schepen en de riviergetijden te beschermen. Die moet er ook voor zorgen dat er geen delen van de oude kademuur in de Schelde terechtkomen.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is niet langer actief op socialemediaplatform X. Volgens de luchthaven is het bereik van X te beperkt, terwijl er zorgen zijn over een toename van desinformatie en haat op het platform.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Amsterdam en andere Europese steden zijn dinsdag lager gesloten. Op de markten overheersten zorgen over dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese landen omdat hij Groenland wil inlijven. Maandag leidde dat ook al tot verliezen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders bij vakbond FNV zijn "tevreden" over de hoeveelheid en de kwaliteit van de kandidaten die zich hebben gemeld voor een nieuw bestuur. Dit meldt de woordvoerster van toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts.
4 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer vindt dat Trumps dreiging met importheffingen voor Europese landen "een passend gebruik van heffingen" is. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. De Amerikaanse president maakte eerder bekend dat hij een importheffing wil opleggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat eiland, dat bij Denemarken hoort, wil hij annexeren.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Hooggerechtshof in de Verenigde Staten heeft opnieuw geen oordeel geveld over de importheffingen van president Donald Trump. De eerstvolgende mogelijke datum voor een uitspraak van de hoogste rechtbank van het land is 20 februari.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag hard omlaag. Ook Amerikaanse beleggers reageerden geschokt op de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Europa. De Europese markten lieten maandag al flinke verliezen zien na het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om een aantal Europese landen, waaronder Nederland, te straffen met een extra importheffing vanwege hun steun aan Groenland. Wall Street was op die dag gesloten vanwege Martin Luther King Day.
5 uur geledenDAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, denkt niet dat de EU het antidwanginstrument gaat inzetten, zei hij dinsdag tijdens een persconferentie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. Hij roept op tot kalmte rondom Groenland.
6 uur geleden