Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boskalis aan de slag in haven van Antwerpen

Boskalis aan de slag in haven van Antwerpen

PAPENDRECHT (ANP) - Baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis gaat aan de slag in de haven van Antwerpen. Het bedrijf zal samen met partners Artes Roegiers, Artes Depret en Herbosch-Kiere de Europa Terminal vernieuwen. Daardoor kan de haven de grootste containerschepen blijven ontvangen. De capaciteit neemt na de vernieuwing met een derde toe.

Met de opdracht is een bedrag van 335 miljoen euro gemoeid. De werkzaamheden, die inmiddels zijn begonnen, zullen negen jaar duren. Het werk wordt in drie fasen uitgevoerd, aldus Boskalis.

Als onderdeel van de verbouwing wordt de haven verdiept. Nu is de haven nog 13,5 meter diep. Dat wordt straks maximaal 16 meter. De huidige kademuur wordt afgebroken en vernieuwd. Ook wordt een tijdelijke waterkerende constructie gemaakt om het project tegen passerende schepen en de riviergetijden te beschermen. Die moet er ook voor zorgen dat er geen delen van de oude kademuur in de Schelde terechtkomen.

Meer uit Financieel

Bloomberg: OpenAI-topman op gastenlijst staatsdiner Trump en Xi

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Sam Altman, de topman van OpenAI, zal hoogstwaarschijnlijk aanwezig zijn bij het staatsdiner dat de Amerikaanse president Donald Trump organiseert voor zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping.

1 uur geleden
Trump houdt vertrouwen in Fed-voorzitter ondanks rentekritiek

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaans president Donald Trump heeft kritiek geuit op de door hem aangestelde voorzitter van de centrale bank de Federale Reserve, Kevin Warsh. Op social media haalt de president fel uit naar het besluit van de centrale bank om de rente te verhogen in een poging de hardnekkige inflatie te bedwingen.

3 uur geleden
Wall Street lager na eerste renteverhoging Fed in ruim 3 jaar

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met overwegend rode cijfers gesloten. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. Zoals verwacht verhoogde de Amerikaanse centrale bank de rente voor het eerst in meer dan drie jaar om de hoge inflatie te bestrijden.

7 uur geleden
Fed-voorzitter Warsh: inflatie in VS al veel te lang te hoog

WASHINGTON (ANP) - De inflatie in de Verenigde Staten is al veel te lang te hoog en daarom heeft de Federal Reserve besloten de rente te verhogen. Dat zei voorzitter Kevin Warsh van de Amerikaanse centrale bank in een toelichting. De rente in 's werelds grootste economie gaat met een kwart procentpunt omhoog. Het is de eerste renteverhoging in meer dan drie jaar.

8 uur geleden
Amerikaanse centrale bank verhoogt rente tegen hoge inflatie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank verhoogt de rente met een kwart procentpunt om de hardnekkig hoge inflatie in de Verenigde Staten te bestrijden. De renteverhoging door de Federal Reserve was algemeen verwacht op de financiële markten. Het is voor het eerst sinds juli 2023 dat de rente in 's werelds grootste economie wordt verhoogd.

9 uur geleden
Bloomberg: Aramco wil oliepijpleiding spoedig deels heropenen

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco wil binnen enkele dagen een deel van de stilgelegde oost-west-oliepijpleiding gaan heropenen. Dat meldt persbureau Bloomberg. Het transport door de pijpleiding werd vorige week donderdag stilgelegd na een aanval met drones, waarbij schade werd aangericht aan het systeem.

11 uur geleden
AEX sluit vlak in aanloop rentebesluit Fed, Shell verliest

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag vrijwel onveranderd gesloten. De beurshandel stond vooral in het teken van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. De olieprijzen gingen omlaag na de flinke prijsstijging van eerder deze week. Shell stond daardoor bij de dalers.

11 uur geleden