Boskalis aan de slag in haven van Antwerpen
PAPENDRECHT (ANP) - Baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis gaat aan de slag in de haven van Antwerpen. Het bedrijf zal samen met partners Artes Roegiers, Artes Depret en Herbosch-Kiere de Europa Terminal vernieuwen. Daardoor kan de haven de grootste containerschepen blijven ontvangen. De capaciteit neemt na de vernieuwing met een derde toe.
Met de opdracht is een bedrag van 335 miljoen euro gemoeid. De werkzaamheden, die inmiddels zijn begonnen, zullen negen jaar duren. Het werk wordt in drie fasen uitgevoerd, aldus Boskalis.
Als onderdeel van de verbouwing wordt de haven verdiept. Nu is de haven nog 13,5 meter diep. Dat wordt straks maximaal 16 meter. De huidige kademuur wordt afgebroken en vernieuwd. Ook wordt een tijdelijke waterkerende constructie gemaakt om het project tegen passerende schepen en de riviergetijden te beschermen. Die moet er ook voor zorgen dat er geen delen van de oude kademuur in de Schelde terechtkomen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, na de koerswinsten een dag eerder. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de dalers. De olieprijzen gingen juist flink omhoog.
7 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten zijn er meer boorplatforms in de Verenigde Staten actief aan het boren naar olie. Volgens de grote Amerikaanse oliedienstverlener Baker Hughes zijn er deze week 415 boorplatforms daarmee bezig. Dat is het hoogste aantal sinds november vorig jaar.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.
10 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.
11 uur geledenMUMBAI (ANP) - De wereldwijde marktomstandigheden voor de staalindustrie zijn door de oorlog in het Midden-Oosten "zeer uitdagend" geworden vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Dat zei het Indiase staalconcern Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden, bij de bekendmaking van kwartaalcijfers.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vissers kunnen compensatie krijgen voor de hoge brandstofprijzen door de oorlog in Iran. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) stelt 13,5 miljoen euro beschikbaar uit een Europees fonds dat eigenlijk bedoeld is voor verduurzaming.
12 uur geleden