Bosch wil meer verdienen met verkoop van accu's en technologie
STUTTGART (ANP/DPA) - Het Duitse technologieconcern Bosch wil meer geld verdienen met de verkoop van accu's en de technologie om ze te maken. De vraag naar die producten groeit flink, onder meer omdat er wereldwijd steeds meer elektrische auto's worden geproduceerd die batterijen nodig hebben.
Bosch wil de omzet op dit terrein de komende jaren opvoeren naar 250 miljoen euro in 2025. Dat was in 2020 nog 100 miljoen euro. Het bedrijf wil bijvoorbeeld complete fabriekshallen aan apparatuur leveren waarmee de batterijen kunnen worden gemaakt. Wat betreft opbrengsten is de divisie industriƫle technologie de kleinste van de vier centrale bedrijfstakken van Bosch.
De belangrijkste divisie van Bosch levert onderdelen aan de auto-industrie. Die tak was vorig jaar goed voor ruim de helft van de totale omzet van 71,5 miljard euro van het bedrijf. Bosch verkoopt verder onder meer consumentengoederen als gereedschap en stofzuigers maar levert ook diensten op het gebied van gebouwbeheer en beveiliging. Er werken wereldwijd zo'n 395.000 mensen bij de onderneming.
Meer uit Financieel
SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD heeft meer auto's verkocht in juli dan in dezelfde periode vorig jaar. Toch loopt het bedrijf nog achter op schema om zijn doelstelling voor dit jaar te bereiken.
25 minuten geledenBeijing (ANP/DPA) - China veroordeelt het besluit van de Verenigde Staten om 43 Chinese bedrijven toe te voegen aan een zwarte lijst van bedrijven die dwangarbeid verrichten. Onder de getroffen bedrijven bevinden zich bedrijven actief in de katoenindustrie, elektronica en farmaceutische industrie.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Kevin Warsh, voorzitter van de Federal Reserve (Fed), zou minder vaak willen vergaderen en daarmee dus minder rentebesluiten per jaar willen gaan nemen. Dat meldt de New York Times. De Fed weigerde commentaar.
4 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's is in juli afgenomen ten opzichte van juli vorig jaar. Dit ondanks een stijging van het aantal volledig elektrische auto's, dat goed is voor bijna de helft van het totale marktaandeel. Dat blijkt uit cijfers van autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is in een periode van zes weken bijna de helft van zijn vermogen kwijtgeraakt. Dat berekende Bloomberg in zijn Billionaires Index. Met een geschat vermogen van 684 miljard dollar is hij nog altijd ruim de rijkste persoon ter wereld. Volgens de index is het vermogen van Musk nog altijd meer dan dat van de nummer 2 en 3 samen. Larry Page, oprichter van Google, en Jeff Bezos, oprichter van Amazon, hebben bij elkaar opgeteld een vermogen van iets minder dan 600 miljard dollar.
6 uur geledenFARNBOROUGH (ANP) - De Nederlandse luchtvaartindustrie gaat, onder aanvoering van GKN Fokker, een drone ontwikkelen die de JSF moet ondersteunen. Dat vertelt topman van Fokker, Arjen Landman, aan De Telegraaf.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag honderden miljarden dollars aan beurswaarde verloren. Beleggers straften de iPhone-maker voor een tegenvallende prognose, hoewel het concern in het laatste volledige kwartaal van topman Tim Cook wel een hogere omzet en winst in de boeken zette. Amazon werd daarentegen meer dan 15 procent hoger gezet en kende zijn beste dag op Wall Street in jaren.
17 uur geleden