Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bosch kondigt na reorganisatie ook kortere werkweek aan

Bosch kondigt na reorganisatie ook kortere werkweek aan

STUTTGART (ANP) - Industrieconcern Bosch verkort de werktijd van ongeveer 10.000 werknemers in Duitsland, meldt een woordvoerder van het bedrijf aan persbureau dpa. Het is een besparingsmaatregel die bovenop het schrappen van 5500 arbeidsplaatsen komt.

Die forse ingreep in het personeelsbestand, die vrijdag bekend werd, raakt vooral divisies die onderdelen en technologie leveren voor de auto-industrie. Europese autofabrikanten hebben het zwaar door overcapaciteit en afzwakkende verkopen, wat ook bij toeleveranciers voor problemen zorgt.

De meeste werknemers van wie Bosch de werktijd wil verkorten hebben een contract voor een 40- of 38-urige werkweek. Het gaat onder meer om personeel van Bosch' hoofdkantoor in Stuttgart. Het concern wil hun werktijd vanaf 1 maart inkorten naar 35 uur per week, waarbij het salaris ook meedaalt. Het gaat om een verlaging van de lonen van ongeveer 12,5 procent, meldt Bosch.

Nauwelijks overleg

Ook bij dochterbedrijf Bosch Engineering moeten werknemers minder uren per week werken. Dit onderdeel verlaagde in oktober de werktijd ook al.

De ondernemingsraad van Bosch is boos over de nieuwe bezuinigingsstap, omdat er nauwelijks overleg aan vooraf zou zijn gegaan. "We hebben een nieuw dieptepunt bereikt in onze samenwerking met de directie als gevolg van de eenzijdige beslissing over de lonen van medewerkers", zei or-voorzitter Frank Sell. "We zullen verzet organiseren op alle niveaus."

Bosch telde eind vorig jaar ongeveer 429.000 werknemers wereldwijd, van wie 134.000 mensen in Duitsland werken.

Meer uit Financieel

Nestlé roept meer babyvoeding terug in Frankrijk

PARIJS (ANP/RTR) - Nestlé breidt in Frankrijk de terugroepactie van babyvoeding uit. Het voedingsconcern roept een partij van het merk Guigoz terug. Dat gebeurt na een verlaging van de toegestane hoeveelheid van de giftige stof cereulide, dat misselijkheid en braken kan veroorzaken.

44 minuten geleden
Uber groeit dankzij aanwas nieuwe klanten

SAN FRANCISCO (ANP) - Uber is in het laatste kwartaal van vorig jaar hard doorgegroeid. Volgens topman Dara Khosrowshahi was dat voor een groot deel te danken aan nieuwe gebruikers van de app voor het bestellen van taxiritten en maaltijden. Klanten maakten ook vaker gebruik van de Uber-diensten, zei Khosrowshahi.

45 minuten geleden
Russische olie- en gasinkomsten helft lager in januari

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische staat heeft in januari veel minder verdiend aan olie en gas. Het land ontving 393,3 roebel (4,3 miljard euro) dankzij de verkoop van de fossiele brandstoffen. Dat is een halvering in vergelijking met dezelfde maand vorig jaar en het laagste bedrag sinds juli 2020.

1 uur geleden
Infineon pompt extra half miljard in chips voor AI-datacenters

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Het Duitse chipbedrijf Infineon gaat dit jaar een half miljard euro meer investeren om te kunnen voldoen aan de sterk stijgende vraag naar halfgeleiders voor AI-datacenters, maakte het concern bekend.

1 uur geleden
Tiësto klaagt Amerikaans advocatenkantoor aan voor 17 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - DJ Tiësto heeft advocatenkantoor Greenberg Traurig aangeklaagd. De dj uit Breda, die officieel Tijs Verwest heet, eist miljoenen vanwege een onjuist fiscaal advies waardoor hij in 2020 17 miljoen dollar aan het kantoor moest betalen. Dat bevestigt zijn advocaat, Arnold Croiset van Uchelen, woensdag aan het ANP na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.

2 uur geleden
Inflatie eurozone daalt stevig in januari

LUXEMBURG (ANP) - De prijzen in de eurozone zijn in januari gemiddeld 1,7 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldt Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel een stuk lager uit dan in december. Toen stegen de prijzen nog gemiddeld 2 procent.

3 uur geleden
Nieuwe afspraken overheid, netbeheerders en bedrijven om vol net

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft samen met onder meer netbeheerders en het bedrijfsleven nieuwe afspraken gemaakt om bedrijven en organisaties sneller op het volle stroomnet aan te kunnen sluiten. Het ministerie van Klimaat en Groene Groei (KGG) meldt dat het daarmee een groot deel van de huidige wachtrij binnen twee jaar wil laten aansluiten op het net.

4 uur geleden