Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bosch kondigt na reorganisatie ook kortere werkweek aan

Bosch kondigt na reorganisatie ook kortere werkweek aan

STUTTGART (ANP) - Industrieconcern Bosch verkort de werktijd van ongeveer 10.000 werknemers in Duitsland, meldt een woordvoerder van het bedrijf aan persbureau dpa. Het is een besparingsmaatregel die bovenop het schrappen van 5500 arbeidsplaatsen komt.

Die forse ingreep in het personeelsbestand, die vrijdag bekend werd, raakt vooral divisies die onderdelen en technologie leveren voor de auto-industrie. Europese autofabrikanten hebben het zwaar door overcapaciteit en afzwakkende verkopen, wat ook bij toeleveranciers voor problemen zorgt.

De meeste werknemers van wie Bosch de werktijd wil verkorten hebben een contract voor een 40- of 38-urige werkweek. Het gaat onder meer om personeel van Bosch' hoofdkantoor in Stuttgart. Het concern wil hun werktijd vanaf 1 maart inkorten naar 35 uur per week, waarbij het salaris ook meedaalt. Het gaat om een verlaging van de lonen van ongeveer 12,5 procent, meldt Bosch.

Nauwelijks overleg

Ook bij dochterbedrijf Bosch Engineering moeten werknemers minder uren per week werken. Dit onderdeel verlaagde in oktober de werktijd ook al.

De ondernemingsraad van Bosch is boos over de nieuwe bezuinigingsstap, omdat er nauwelijks overleg aan vooraf zou zijn gegaan. "We hebben een nieuw dieptepunt bereikt in onze samenwerking met de directie als gevolg van de eenzijdige beslissing over de lonen van medewerkers", zei or-voorzitter Frank Sell. "We zullen verzet organiseren op alle niveaus."

Bosch telde eind vorig jaar ongeveer 429.000 werknemers wereldwijd, van wie 134.000 mensen in Duitsland werken.

Meer uit Financieel

Frankrijk gaat in beroep tegen uitspraak rechtbank over Shein

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat de komende dagen in beroep tegen de uitspraak van een rechtbank in Parijs vrijdag over een tijdelijke blokkade van Shein in het land. Frankrijk wilde Shein drie maanden blokkeren omdat op de Chinese webwinkel op kinderen lijkende sekspoppen en wapens werden verkocht. Maar de rechtbank vond zo'n maatregel buiten proportie.

1 uur geleden
20.000 koffers gestrand op Schiphol door storing bagagesysteem

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn vrijdag naar schatting 20.000 koffers achtergebleven door een storing in een deel van het bagagesysteem. De storing duurde uren. Pas aan het einde van de middag meldde het vliegveld dat de storing in Vertrekhal 2 was verholpen. Gedurende de dag is een deel van de ingecheckte ruimbagage niet met de geplande vluchten meegenomen.

3 uur geleden
Beleggers terughoudender op Damrak na flinke winsten donderdag

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam liet vrijdag weinig verandering zien. Beleggers deden het rustiger aan na de flinke winsten donderdag. De Europese Centrale Bank (ECB) kwam die dag met een rentebesluit en hield de rente in de eurozone voor de vierde keer op rij onveranderd op 2 procent.

3 uur geleden
PostNL wil rechtszaak beginnen om afwijzing subsidie door kabinet

DEN HAAG (ANP) - PostNL wil een rechtszaak aanspannen vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om het bedrijf geen subsidie te geven. Het kabinet besloot vrijdag dat het bezorgbedrijf vanaf 1 juli 2026 twee dagen mag doen over het bezorgen van de post die onder de zogeheten universele postdienst (UPD) valt en vanaf juli 2027 drie dagen. Maar door de lange bezorgtijd is de overheidssubsidie volgens het kabinet niet nodig.

4 uur geleden
Heineken beboet voor 1,5 miljoen om blikjes zonder statiegeld

AMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft een boete gekregen van 1,5 miljoen euro om blikjes zonder statiegeld. Volgens het Openbaar Ministerie vulde de bierbrouwer tussen 1 en 11 april 2023 nog ruim 7,2 miljoen blikjes bier zonder statiegeld. Deze blikjes zijn vervolgens op de markt gebracht, ondanks dat statiegeld op blik toen al verplicht was.

5 uur geleden
Sportmerk Nike hard onderuit op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nike ging vrijdag hard onderuit op de beurzen in New York. De sportkledingfabrikant presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, maar zag de verkopen in China voor het zesde kwartaal op rij dalen. Het bedrijf ondervindt ook de gevolgen van de hogere handelstarieven van president Donald Trump, die de marges negatief beïnvloeden. De winst viel daardoor een derde terug ten opzichte van een jaar eerder.

5 uur geleden
Shein moet leeftijd checken voor verkoop sekspoppen, anders boete

PARIJS (ANP/RTR) - Shein krijgt in Frankrijk een boete van 10.000 euro voor iedere keer dat de Chinese webwinkel nog een sekspop verkoopt zonder een leeftijdscheck te hebben gedaan. Dat is de uitkomst van een rechtszaak in Parijs. De Franse regering had zo'n leeftijdsverificatie geëist voordat externe verkopers hun producten weer mochten aanbieden via het platform in het land.

6 uur geleden