Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bosch kondigt na reorganisatie ook kortere werkweek aan

Bosch kondigt na reorganisatie ook kortere werkweek aan

STUTTGART (ANP) - Industrieconcern Bosch verkort de werktijd van ongeveer 10.000 werknemers in Duitsland, meldt een woordvoerder van het bedrijf aan persbureau dpa. Het is een besparingsmaatregel die bovenop het schrappen van 5500 arbeidsplaatsen komt.

Die forse ingreep in het personeelsbestand, die vrijdag bekend werd, raakt vooral divisies die onderdelen en technologie leveren voor de auto-industrie. Europese autofabrikanten hebben het zwaar door overcapaciteit en afzwakkende verkopen, wat ook bij toeleveranciers voor problemen zorgt.

De meeste werknemers van wie Bosch de werktijd wil verkorten hebben een contract voor een 40- of 38-urige werkweek. Het gaat onder meer om personeel van Bosch' hoofdkantoor in Stuttgart. Het concern wil hun werktijd vanaf 1 maart inkorten naar 35 uur per week, waarbij het salaris ook meedaalt. Het gaat om een verlaging van de lonen van ongeveer 12,5 procent, meldt Bosch.

Nauwelijks overleg

Ook bij dochterbedrijf Bosch Engineering moeten werknemers minder uren per week werken. Dit onderdeel verlaagde in oktober de werktijd ook al.

De ondernemingsraad van Bosch is boos over de nieuwe bezuinigingsstap, omdat er nauwelijks overleg aan vooraf zou zijn gegaan. "We hebben een nieuw dieptepunt bereikt in onze samenwerking met de directie als gevolg van de eenzijdige beslissing over de lonen van medewerkers", zei or-voorzitter Frank Sell. "We zullen verzet organiseren op alle niveaus."

Bosch telde eind vorig jaar ongeveer 429.000 werknemers wereldwijd, van wie 134.000 mensen in Duitsland werken.

Meer uit Financieel

Vertrouwen Nederlandse producenten verslechtert in november

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van Nederlandse fabrikanten is in november verslechterd, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Producenten zijn volgens het CBS negatiever over de voorraden gereed product. Ook zijn ze minder positief over de verwachte bedrijvigheid in de komende drie maanden. Producenten zijn echter minder negatief over hun orderportefeuille.

35 minuten geleden
Nederlandse export naar China krimpt, mede door chipmachines

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse export naar China krimpt. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gingen er in de eerste helft van dit jaar 15 procent minder goederen de kant van het Aziatische land op. Deze exportkrimp is vooral te wijten aan een lagere uitvoer van gespecialiseerde machines en onderdelen, waaronder chipmachines.

1 uur geleden
ABN AMRO verhoogt groeiverwachtingen voor Nederlandse economie

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.

7 uur geleden
ABN AMRO verhoogt groeiverwachtingen voor Nederlandse economie

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.

7 uur geleden
Wall Street sluit voor vierde dag op rij hoger, Nvidia stijgt

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag voor de vierde dag op rij hoger gesloten. Beleggers rekenen steeds meer op een renteverlaging door de Federal Reserve in december. Nvidia eindigde in de plus, nadat het chipconcern dinsdag nog tot de verliezers behoorde.

9 uur geleden
IMF en Oekraïne sluiten deal over nieuwe regeling van 8,2 miljard

KYIV (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft een akkoord bereikt met Oekraïne over een nieuwe regeling ter waarde van ongeveer 8,2 miljard dollar, zo'n 7,1 miljard euro. De oorlog tussen Oekraïne en Rusland "blijft een zware tol eisen van de Oekraïense bevolking en de economie", aldus het IMF.

9 uur geleden
Bloomberg: Aegon overweegt activiteiten buiten de VS te verkopen

SCHIPHOL (ANP) - Aegon overweegt enkele activiteiten buiten de Verenigde Staten te verkopen. De Nederlandse verzekeraar haalt het grootste deel van zijn winst uit de VS en wil zich focussen op zijn belangrijkste markt. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

11 uur geleden