Bosbranden in het zuidwesten van Frankrijk worden steeds groter
BORDEAUX (ANP/RTR/DPA) - De bosbranden in het zuidwesten van Frankrijk worden steeds groter. In het departement Gironde staat zaterdag 10.000 hectare bos in brand, een dag eerder was dat nog ongeveer 7300.
Meer dan duizend brandweermensen proberen het vuur in Gironde onder controle te krijgen. Daarbij maken zij gebruik van onder meer blusvliegtuigen. Volgens de lokale autoriteiten zijn in de afgelopen week meer dan 12.200 mensen geëvacueerd. Onder de evacués zijn ook toeristen.
In Landiras bleef de brand zich in de nacht van vrijdag op zaterdag naar het zuidwesten verspreiden door een sterke wind. Op die plek is in totaal zo'n 6500 hectare bos verbrand. Iets westelijker, in Teste-de-Buch, is ruim 3000 hectare bos getroffen. Die brand is 's nachts niet groter geworden, maar is ook nog niet onder controle en de kans dat het vuur weer oplaait is groot.
Frankrijk heeft al wekenlang te maken met bosbranden als gevolg van droogte die wordt veroorzaakt door hoge temperaturen. Ook in Portugal, Spanje en andere Europese landen woeden bosbranden als gevolg van de hitte. De temperaturen in Europa blijven de komende dagen hoog.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft een urenlange ontmoeting van zijn gezant Steve Witkoff en schoonzoon Jared Kushner met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin "een redelijk goede ontmoeting" genoemd en zei dat "Poetin de oorlog wil beëindigen". Maar Trump zei geen idee te hebben wat er nu gaat gebeuren. Hij zei niet te weten wat hieruit voortkomt: "We gaan het zien".
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/DPA) - Nadat volgens het Israëlische leger meerdere soldaten gewond waren geraakt tijdens een gevecht in de Gazastrook, heeft het Israëlische leger luchtaanvallen uitgevoerd op doelen in het kustgebied. Vijf Palestijnen, onder wie twee minderjarigen, zijn omgekomen, meldt de burgerbescherming in het Palestijnse gebied.
3 uur geledenNAQURA (ANP/AFP) - Afgevaardigden van Israël en Libanon hebben in het VN-hoofdkwartier in Naqura, aan de grens van Libanon met Israël, met elkaar gesproken. Volgens Israël was de sfeer "positief". De Libanese premier Nawaf Salam heeft beklemtoond dat het onderhoud onderdeel was van gesprekken over een afgelopen jaar overeengekomen staakt-het-vuren. "We zijn nog niet aan vredesgesprekken toe", zei Salam. Hij erkent dat economische banden met Israël voor Libanon goed kunnen zijn, maar daar zijn we volgens hem nog ver van.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.
10 uur geledenNEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.
11 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.
12 uur geleden