
Bosbranden houden aan in Griekenland, ook bosbrand op Rhodos
ATHENE (ANP/AFP/DPA) - De Griekse brandweer is voor de derde achtereenvolgende dag op meerdere plaatsen druk met bosbranden. De hevigste woedt circa 25 kilometer ten noordwesten van het centrum van Athene en breidt zich woensdag verder uit. Een aantal panden is daar volledig door het vuur verwoest, met name in de plaats Mandra.
Droogte en harde wind maken het blussen erg moeilijk. Op het eiland Rhodos is ook een bosbrand uitgebroken in het bergachtige noorden. Enkele dorpen en een historisch hotel, hotel Elafos, worden geëvacueerd.
De branden ten zuidoosten van Athene en die ten noorden van de stad Korinthe lijken gestabiliseerd. Bij Korinthe woedt de brand vlak bij een olieraffinaderij, maar daar is het vuur voorlopig tot staan gebracht, aldus Griekse media. Op veel plekken gaat het wel weer hard waaien en de temperaturen stijgen waarschijnlijk in de loop van de week. Vooralsnog zijn er geen gewonden gevallen.
Frankrijk en Italië hebben elk twee blusvliegtuigen en brandweerlieden gestuurd om te helpen blussen, nadat Griekenland dinsdag het zogeheten EU-mechanisme voor civiele bescherming had geactiveerd. Daar kunnen landen bij noodsituaties die hen boven het hoofd dreigen te stijgen om hulp van andere Europese landen vragen. Als reactie daarop sturen nu ook Polen, Roemenië en Slowakije brandweerteams naar Griekenland, meldt de Europese Commissie. Het gaat in totaal om 220 brandweerlieden en 65 brandweerwagens.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Zeker drie mensen zijn gewond geraakt toen in Parijs een auto inreed op voetbalfans die de overwinning vierden van Paris Saint-Germain in de halve finale van de Champions League. Dat meldt de Franse krant Le Figaro.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Het driedaagse bestand dat Rusland eenzijdig heeft uitgeroepen, is volgens staatsmedia ingegaan. Oekraïne heeft eerder laten weten niet mee te doen aan wat president Volodymyr Zelensky een "toneelstukje" van Poetin noemde. Hij stelde een onmiddellijk bestand van dertig dagen voor.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Door twee Israëlische luchtaanvallen zijn volgens de Gazaanse burgerbescherming woensdag meer dan dertig doden gevallen en meer dan tachtig mensen gewond geraakt. Onder de getroffenen zouden veel kinderen zijn.
7 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - De eerste stemronde van het conclaaf heeft geen nieuwe paus opgeleverd. Uit de schoorsteen op de Sixtijnse Kapel kringelde woensdagavond rond 21.00 uur zwarte rook. Dat betekent normaal gesproken dat de kardinalen hun overleg voor vandaag staken en donderdagochtend weer samenkomen.
8 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/DPA) - Het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad is volgelopen met tienduizenden mensen die wachten op rook uit de schoorsteen van de Sixtijnse Kapel. Af en toe klapt de wachtende menigte in steeds sneller tempo alsof de mensen in een voetbalstadion zijn.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is voor de geleidelijke opheffing van EU-sancties tegen Syrië als de situatie daar blijft verbeteren. President Emmanuel Macron zei dat na overleg met de Syrische president Ahmed al-Sharaa in Parijs. Die is voor het eerst naar Europa afgereisd sinds de machtswisseling in Syrië.
9 uur geledenISLAMABAD (ANP) - Het dodental door de raketaanvallen van India op buurland Pakistan is opgelopen tot meer dan dertig. Het Pakistaanse leger heeft dat gemeld en gaf daarbij aan dat 57 mensen gewond zijn geraakt.
9 uur geleden