Bosbranden hinderen zonnerace weer, Enschede stijgt naar plek 2
ALICE SPRINGS (ANP) - De studenten die meedoen aan een race voor zonneauto's door Australië hebben ook maandag last gehad van bosbranden langs de route. Twente heeft de tweede plek in de wedstrijd overgenomen van Delft. Titelverdediger Leuven uit België blijft aan de leiding.
De auto's vertrokken zondagochtend in alle vroegte uit de stad Darwin in het hoge noorden van Australië. Zonder een druppel brandstof moeten ze ruim 3000 kilometer rijden naar Adelaide in het zuiden. Leuven is nu ongeveer op de helft. De Belgische studenten hebben de stad Alice Springs in het hart van Australië bereikt, op 1493 kilometer van Darwin. Aan het einde van de tweede racedag heeft Enschede 1438 kilometer op de teller staan en Delft 1424 kilometer. Groningen staat met een afstand van bijna 1210 kilometer op de zesde plaats.
Het Delftse team meldt dat maandag een dag vol tegenslagen was. De coureur moest wachten bij een stoplicht bij wegwerkzaamheden. Het afremmen en optrekken kost kostbare energie. Twente reed er op dat moment vlak achter en kon soepel doorrijden.
In de binnenlanden van Australië is het gortdroog. Het heeft er in juli voor het laatst geregend. Daardoor ontstaan er elk jaar natuurbranden. De zonneauto's moesten daar ook maandag doorheen rijden. "De zonneauto werd hier veilig doorheen begeleid", meldt Delft. Het team voegt eraan toe dat de organisatoren de situatie scherp in de gaten houden. Solar Team Twente zegt dat het door de rookwolken moeilijk is om in te lopen op Leuven. "Op een gegeven waren de schaduwen op de weg niet meer zichtbaar", aldus het team. Dan kunnen de zonnepanelen op de auto geen elektriciteit opwekken.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.
7 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
17 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
18 uur geleden