Bosbranden en hitte teisteren Zuid-Europa
LISSABON (ANP/RTR/AFP) - Bosbranden teisteren grote delen van Zuid-Europa. Het vuur wordt aangewakkerd door een hittegolf en langdurige droogte. In Portugal en Spanje zijn weeralarmen uitgegeven. De temperaturen liepen er woensdag op tot boven de 45 graden. Ook de komende dagen blijft het heet.
In Portugal woedden woensdagavond 27 bosbranden, zei het hoofd van de burgerbescherming tegen lokale media. Onder meer in de bij toeristen populaire Algarve bedreigt het vuur dorpen. Honderden mensen zijn geëvacueerd. Ten noorden van Lissabon woeden eveneens branden. Wegens de rook zijn verschillende snelwegen gesloten. Ruim 2700 brandweerlieden proberen het vuur te bestrijden. Ze krijgen hulp van 30 blusvliegtuigen en -helikopters.
In het westen van Spanje, op de grens met Portugal, is volgens de autoriteiten zo'n 3500 hectare land in vlammen opgegaan. In het Franse departement Gironde hebben branden al 2700 hectare bos in de as gelegd, vertelde de prefect van de regio aan de televisiezender BFMTV. Circa 6000 toeristen zijn er van campings geëvacueerd.
Op het Griekse eiland Samos, in de Egeïsche Zee, brak woensdag eveneens een grote natuurbrand uit. Daar stortte ook een blushelikopter in zee. Volgens Griekse media zou zeker één van de vier bemanningsleden zijn omgekomen.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP) - Een Italiaanse militaire basis in Irak is getroffen door een raket, meldt het ministerie van Defensie in Rome. "Er zijn geen slachtoffers of gewonden onder het Italiaanse personeel. Iedereen is veilig", aldus minister van Defensie Guido Crosetto in een korte schriftelijke verklaring. De commandant van het kamp zei op de televisie dat nog onderzocht wordt of misschien sprake was van een drone.
25 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het Chinese Nationaal Volkscongres heeft een wet goedgekeurd die de "etnische eenheid" in het land moet versterken. De Chinese regering wil zo de "samenhang versterken". Deskundigen en activisten maken zich zorgen dat de wet slecht kan uitpakken voor minderheden in het land, zoals de Oeigoeren of de inwoners van Taiwan en Tibet.
48 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontmoet vrijdag in Parijs zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. De twee praten daar onder meer over de veiligheidsgaranties die een groep bondgenoten van Oekraïne kan bieden, meldt het kantoor van Macron. Ook Nederland is lid van die zogenoemde Coalition of the Willing (Coalitie van Bereidwilligen), die mede door Frankrijk wordt aangevoerd.
3 uur geledenMANAMA (ANP/AFP/DPA) - Iran heeft donderdag brandstoftanks aangevallen in Bahrein. De tanks behoren tot een opslagfaciliteit in het gouvernement Muharraq.
3 uur geledenDAKAR (ANP/AFP/RTR) - Senegal heeft de straf voor relaties tussen mensen van hetzelfde geslacht verhoogd naar 5 tot 10 jaar cel. Eerder was dat 1 tot 5 jaar cel. De beslissing komt te midden van een harde campagne tegen de lhbti-gemeenschap in het land.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense chef en mede-oprichter van het wereldberoemde Michelinrestaurant Noma, René Redzepi, stapt op na beschuldigingen van mishandeling. "Na meer dan twee decennia waarin ik dit restaurant heb opgebouwd en geleid, heb ik besloten een stap terug te doen", schrijft Redzepi in een verklaring op Instagram.
4 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Twee olietankers zijn in Iraakse wateren aangevallen, waarna op beide schepen brand uitbrak. Het gaat om tankers met Iraakse olie aan boord. Een tanker vaart onder de vlag van de Marshalleilanden, de ander onder de vlag van Malta.
4 uur geleden