Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bosbranden en hitte teisteren Zuid-Europa

Bosbranden en hitte teisteren Zuid-Europa

LISSABON (ANP/RTR/AFP) - Bosbranden teisteren grote delen van Zuid-Europa. Het vuur wordt aangewakkerd door een hittegolf en langdurige droogte. In Portugal en Spanje zijn weeralarmen uitgegeven. De temperaturen liepen er woensdag op tot boven de 45 graden. Ook de komende dagen blijft het heet.

In Portugal woedden woensdagavond 27 bosbranden, zei het hoofd van de burgerbescherming tegen lokale media. Onder meer in de bij toeristen populaire Algarve bedreigt het vuur dorpen. Honderden mensen zijn geëvacueerd. Ten noorden van Lissabon woeden eveneens branden. Wegens de rook zijn verschillende snelwegen gesloten. Ruim 2700 brandweerlieden proberen het vuur te bestrijden. Ze krijgen hulp van 30 blusvliegtuigen en -helikopters.

In het westen van Spanje, op de grens met Portugal, is volgens de autoriteiten zo'n 3500 hectare land in vlammen opgegaan. In het Franse departement Gironde hebben branden al 2700 hectare bos in de as gelegd, vertelde de prefect van de regio aan de televisiezender BFMTV. Circa 6000 toeristen zijn er van campings geëvacueerd.

Op het Griekse eiland Samos, in de Egeïsche Zee, brak woensdag eveneens een grote natuurbrand uit. Daar stortte ook een blushelikopter in zee. Volgens Griekse media zou zeker één van de vier bemanningsleden zijn omgekomen.

Meer uit Buitenland

Omstreden organisatie stopt hulpverlening in Gazastrook

GAZA (ANP/AFP/RTR) - Een omstreden organisatie die werd ondersteund door Washington en Israël, is gestopt met noodhulp in de Gazastrook. De particuliere Amerikaanse Gaza Humanitarian Foundation (GHF) meldt haar missie in het Palestijnse gebied na zes maanden te hebben beëindigd.

1 uur geleden
Kremlin: tegenvoorstel over Oekraïne werkt niet voor Rusland

MOSKOU (ANP/AFP) - Het Europese tegenvoorstel op het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne is "op het eerste gezicht niet constructief en werkt niet" voor Rusland, stelt Joeri Oesjakov, topadviseur van het Kremlin.

3 uur geleden
Tusk: overeenkomst mag veiligheid Polen en Europa niet aantasten

LUANDA (ANP) - Een eventuele overeenkomst over de toekomst van Oekraïne mag niet ten koste gaan van de veiligheid van Polen en Europa, benadrukt de Poolse premier Donald Tusk. Hij reageert daarmee op het Amerikaanse vredesplan, waarin grote concessies van Oekraïne worden gevraagd.

3 uur geleden
Brussel werkt door aan voorstel lening bevroren tegoeden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie blijft doorwerken aan een voorstel voor een lening aan Oekraïne op basis van bevroren Russische tegoeden, ook nu er een mogelijk vredesplan ligt. Dat er een concreet voorstel komt is "nog urgenter gezien deze achtergrond", aldus een woordvoerder van de Commissie.

5 uur geleden
Reggaezanger Jimmy Cliff op 81-jarige leeftijd overleden

KINGSTON (ANP) - De Jamaicaanse reggaezanger Jimmy Cliff is op 81-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie op Instagram bekendgemaakt. Hij overleed aan de gevolgen van een longontsteking.

5 uur geleden
Polen pakt Oekraïense verdachte op na spoorsabotage

WARSCHAU (ANP/RTR) - Poolse aanklagers zeggen een Oekraïense man te hebben opgepakt op verdenking van spoorsabotage in samenwerking met Rusland. Eerder werden twee andere Oekraïners geïdentificeerd als verdachten.

5 uur geleden
EU streeft naar consensus in standpunt over vrede in Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie streeft naar consensus in een EU-standpunt over een vredesplan voor Oekraïne, aldus een woordvoerder van de Europese Commissie maandag. "Zo staan ​​we sterker, zo staan we eensgezind tegenover een onderwerp dat zo belangrijk is als de vrede in Oekraïne en zo belangrijk als de veiligheid van Europa", zei ze. Maar dat lukt niet altijd en eventuele onenigheid tussen de lidstaten over een vredesplan mag geen "belemmering vormen voor de voortgang van zo'n cruciaal onderwerp".

5 uur geleden