Bosbranden en hitte teisteren Zuid-Europa
LISSABON (ANP/RTR/AFP) - Bosbranden teisteren grote delen van Zuid-Europa. Het vuur wordt aangewakkerd door een hittegolf en langdurige droogte. In Portugal en Spanje zijn weeralarmen uitgegeven. De temperaturen liepen er woensdag op tot boven de 45 graden. Ook de komende dagen blijft het heet.
In Portugal woedden woensdagavond 27 bosbranden, zei het hoofd van de burgerbescherming tegen lokale media. Onder meer in de bij toeristen populaire Algarve bedreigt het vuur dorpen. Honderden mensen zijn geëvacueerd. Ten noorden van Lissabon woeden eveneens branden. Wegens de rook zijn verschillende snelwegen gesloten. Ruim 2700 brandweerlieden proberen het vuur te bestrijden. Ze krijgen hulp van 30 blusvliegtuigen en -helikopters.
In het westen van Spanje, op de grens met Portugal, is volgens de autoriteiten zo'n 3500 hectare land in vlammen opgegaan. In het Franse departement Gironde hebben branden al 2700 hectare bos in de as gelegd, vertelde de prefect van de regio aan de televisiezender BFMTV. Circa 6000 toeristen zijn er van campings geëvacueerd.
Op het Griekse eiland Samos, in de Egeïsche Zee, brak woensdag eveneens een grote natuurbrand uit. Daar stortte ook een blushelikopter in zee. Volgens Griekse media zou zeker één van de vier bemanningsleden zijn omgekomen.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/AFP) - China heeft een uitnodiging gekregen om toe te treden tot de vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken, dat in het midden liet of het land zal ingaan op de uitnodiging.
40 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - In de Oekraïense hoofdstad Kyiv zitten na een Russische aanval duizenden gebouwen zonder verwarming. Dat meldt burgemeester Vitali Klitsjko, die spreekt over 5635 getroffen panden. Het zou in de meeste gevallen gaan om hoogbouw die eerder deze maand ook al zonder verwarming kwam te zitten door Russische aanvallen. Een vrouw raakte bij de aanvallen gewond.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale media opnieuw een bericht gedeeld van NAVO-topman Mark Rutte. In de tekst staat dat Rutte zijn mediaoptredens in Davos zal gebruiken om aandacht te vragen voor het werk van Trump in Syrië, Gaza en Oekraïne. Ook stelt de NAVO-topman zich in te zetten om een weg vooruit te vinden rond Groenland.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt een "erg goed" telefoongesprek over Groenland te hebben gehad met NAVO-topman Mark Rutte. "Ik heb ingestemd met een bijeenkomst van de verschillende partijen in Davos, Zwitserland", schrijft Trump op zijn platform Truth Social. "Zoals ik heel duidelijk aan iedereen heb uitgelegd, is Groenland van cruciaal belang voor de nationale en wereldwijde veiligheid. Er is geen weg terug, daar is iedereen het over eens!"
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Verschillende Amerikaanse organisaties voor gezondheidszorg zijn naar de rechter gestapt, omdat de aanbevolen lijst voor vaccinaties voor kinderen is ingekort. Dat meldt The Washington Post.
6 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische stad Sydney heeft dinsdag 34 stranden afgesloten voor bezoekers vanwege vier aanvallen door haaien in twee dagen tijd, aldus plaatselijke autoriteiten.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump ondermijnt in toenemende mate de mensenrechten. Daarvoor waarschuwt Amnesty International in een dinsdag verschenen rapport.
8 uur geleden