Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bosbranden en droogte in Mexico

Bosbranden en droogte in Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - Watervoorraden in Mexico nemen snel af nu het land wordt geteisterd door droogte en bosbranden, die al tienduizenden hectare grond hebben vernietigd. Geen van de 210 waterreservoirs is vol en 19 daarvan bergen op dit moment minder dan de helft van wat ze normaal bevatten, hebben waterschappen dinsdag medegedeeld.

Een reservoir dat een kwart van het water in de hoofdstad Mexico-Stad levert is nog maar voor 42 procent gevuld, dat is 23 procent onder het historische gemiddelde. Volgens burgemeester Claudia Sheinbaum is er sprake van de ergste droogte in dertig jaar. In het land woeden volgens de bosautoriteiten op dit moment 78 branden, verspreid over meer dan 41.000 hectare. Meer dan 3600 hulpverleners zijn ingezet om het vuur te bestrijden.

De droogte treft 85 procent van Mexico en ook andere delen van Midden-Amerika worden geraakt. Droogte is een van de redenen waarom tienduizenden mensen elke maand proberen de regio te verlaten en naar de Verenigde Staten te migreren.

Mexico bevindt zich in het droge seizoen, dat duurt van ongeveer van november tot half mei, het begin van het orkaanseizoen in de Stille Oceaan. Maar zelfs voor het droge seizoen is er weinig regen gevallen, sinds begin dit jaar is er ongeveer een derde minder regen naar beneden gekomen dan normaal. Het regenseizoen zal naar verwachting pas in juni beginnen. In delen van het land, zoals de zuidelijke staten Guerrero en Michoacán de Ocampo, zijn onlangs recordhoge temperaturen gemeten.

Meer uit Buitenland

Piloot waarschuwde voor hoge snelheid vlak voor crash in Miami

WASHINGTON (ANP/RTR) - In de laatste minuut en 42 seconden voordat het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air zondag in Miami van de landingsbaan schoot, maakte een van de piloten meerdere keren een opmerking over de te hoge snelheid tegen de andere piloot. Dat meldt de National Transportation Safety Board (NTSB) op basis van de stemopname van de cockpit.

1 uur geleden
WSJ: Trump gewaarschuwd dat oorlog Iran nog lang kan duren

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Iranoorlog zou tot aan het einde van Donald Trumps presidentschap kunnen voortduren. Daarvoor waarschuwden hoge adviseurs van het Witte Huis, onder wie vicepresident JD Vance en minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, de president tijdens besloten gesprekken. Dat meldde de Wall Street Journal woensdag op basis van Amerikaanse functionarissen.

1 uur geleden
Glijbaan Air Force One uitgeklapt voor vertrek naar partijcongres

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump liep woensdag vertraging op toen hij vanaf Joint Base Andrews bij Washington wilde vertrekken naar het Republikeinse partijcongres in Dallas. De opblaasbare noodglijbaan van de Air Force One, een cadeau van Qatar, was per ongeluk uitgeklapt.

2 uur geleden
Spaanse veiligheidsdienst waarschuwde voor massale instroom Ceuta

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse veiligheidsdienst heeft voorafgaand aan de massale instroom van migranten in de exclave Ceuta al gewaarschuwd voor een dergelijk incident. De Spaanse premier Pedro Sánchez zei eerder in het parlement juist dat er geen signalen waren voor zo'n instroom, maar uit nu vrijgegeven documenten blijkt het tegendeel.

5 uur geleden
Nieuwe Houthi-aanvallen op meerdere steden in Saudi-Arabië

ABHA (ANP/RTR) - De Houthi's hebben voor de tweede dag op rij meerdere Saudische steden aangevallen. Volgens de door Saudi-Arabië geleide coalitie die het in Jemen tegen de Houthi's opneemt, zijn onder meer Abha, Khamis Mushait en Jazan bestookt met ballistische raketten en drones.

5 uur geleden
Trump: Iran probeert midterms te beïnvloeden, oorlog stopt daarna

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat Iran met zijn aanvallen de uitkomst van de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen probeert te beïnvloeden. Hij voorspelt dat de oorlog na die zogenoemde midterms in november direct zal eindigen, omdat Iran het dan niet meer vol kan houden. Ook zouden dan de olieprijzen meteen dalen.

6 uur geleden
Doden bij Russische aanval op Oekraïens winkelcentrum

SOEMY (ANP/RTR/DPA) - In de Noord-Oekraïense stad Soemy is een winkelcentrum geraakt door een drone. Daarbij zijn drie doden gevallen, meldt de regionale gouverneur Oleh Hryhorov. Twee mensen raakten gewond.

7 uur geleden